Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Cukier w diecie dziecka

Data utworzenia : 2015-10-02 23:31 | Ostatni komentarz 2022-03-17 08:45

Redakcja LOVI

8787 Odsłony
110 Komentarze

Chcesz zapewnić swojemu dziecku zdrowy rozwój i dobre samopoczucie na co dzień. Dokładnie wiesz, że wpływ ma na to m.in. dieta, a w tym spożycie cukru. Czy eliminacja cukru z diety dziecka jest pożądana? Czy każdy cukier szkodzi? Przeczytaj o dobrym i złym cukrze oraz o tym, jak zrobić, by w diecie dziecka był tylko ten dobry.

2015-11-01 10:03

Próbowałam ostatnio produktów dosładzanych tak zdrową jak opisano stewią. No i nie dało się tego jeść :-(. Ani słodzik ani czekolada nie przekonała mnie. Czuć tak jakby chemią, apartamem. Podobne odczucia mam z ksylitolem... , no to czym słodzić panie premierze, że się zapytam :-). Może przebija przeze mnie przyzwyczajenie do zwykłego cukru? Oj trzeba będzie się napocić by dziecko ustrzeć od słodkości otaczającego świata ....

2015-11-01 08:45

Ja nie dodaję cukru. Wodę synek pije tylko niegazowaną bez cukru i nawet herbatek nie słodzimy..

2015-10-12 21:25

no cena posiłków od razu wzrasta... U nas ze stawki 3.50 wzrosla do prawie 10 zł... bo ma byc zdrowo.. ale nie każdego rodzica stac żeby tyle dopłacac

2015-10-10 17:42

Roxi wymogi wymogami...ale znam katering, który przygotowuje dla przedszkoli posiłki..i nie stosuje się do tych wymogów. Pomimo dużych kar (5tys zł) kucharki gotują tak jak potrafią (czyli najlepiej) są starszej daty i ciężko zmienić im przyzwyczajenia, zastąpić sól np. ziołami..choć można. Aczkolwiek przepisy są dość mocno restryktywne a zaopatrzenie takich stołówek jest nie ukrywajmy dość kosztowne przy jednostkowym koszcie posiłku.

2015-10-08 16:04

Aga teraz sa niezłe wmogi :) znajoma z przedszkola mówiła że teraz nie mogą dawać kupowanej szynki tylko same muszą robić. Szok ! Ale mnie to cieszy :) W końcu ktoś pomyślał o zdrowiu naszych dzieci :) bo pamiętam paczki w szkołach i zawsze same słodycze a teraz tego ma nie być

2015-10-08 15:13

Ja córce nie mam zamiaru na razie dawać cukru, nie mówię nigdy bo pewnie kiedyś nastąpi moment że coś tam zje ale ie chce żeby była o norma. Córka je sporo cukrów występujących w owocach, i umarzam że to jej starczy. Jednak przy babciach muszę pilnować córki:) Koleżanka ostatnio posłała dziecko do przedszkola i Panie tam się pytały jak jej dziecko jada posiłki bo teraz są jakieś wymogi i nie mogą nic dosładzać, a dzieci przez to nie chcą nic jeść, Ach te przepisy.... ona akurat jest zadowolona bo nie uczy ani słodzić ani przesadnie solić posiłków.... Klio co to tej lekarki to niestety teraz często można takie spotkać, a ile kobiet się posłucha i bo w końcu to Pani Doktor....

2015-10-07 15:35

Z córką mamy jeszcze trochę wizyt kontrolnych i tym sposobem w pon. odwiedziliśmy neonatologa..zmierzył, zważył stwierdził, że w siatkach centylowych mała się mieści. Spytał czy siada w łóżku? Na blizny pooperacyjne zasugerował operację...ale hitem jest dieta!~Z racji tego, że wracam do pracy (to już za 14 dni..)planuję jak wiecie wyposażyć się w mm w domu spytałam jakie poleca..nic innego poza Bebilonem który ulotkami wypełniał cały gabinet :) Spytałam również o to ile posiłków mlecznych córka powinna jeść..i tak rano płatki z mlekiem (te miodowe lub czekoladowe??!!) bo ma zęby to musi coś chrupać, potem danonek, obiad, kaszka instant i mleko..Ręce opadły, zleciła nam jeszcze jedną wizytę ale daruję sobie ją...Brak mi słów.

2015-10-04 22:36

drożdżówki mają znów wrócić do szkół :) oburza mnie to. Jak rodzice maja z tym problem to niech takie jedzenie daja w domu a w szkole niech panują zasady szkolne ! dla mnie to smutne że dziecko nie wytrzyma kilku godzin w szkole czegoś słodkiego :/ i nie wiem jak można się wykłócać o to że szkoły chcą zdrowo odżywiać dzieci... to dla ich dobra przecież a rodzice mają wielkie ALE... i bardzo byłam za tym aby w szkołach nie było bułek słodkich,czekoladek i innych tego typu rzeczy. Przez to dzieci sa nadaktywne i mają problemy z koncentracją nawet i po co to im?