Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jaki sok dla malucha

Data utworzenia : 2015-08-03 23:45 | Ostatni komentarz 2021-10-29 23:29

Redakcja LOVI

11910 Odsłony
182 Komentarze

Czy dziecko powinno pić tylko wodę, czy może zaspokoić pragnienie sokiem? Jakie soki są zdrowe dla dzieci? Jakie wybierać, a których unikać? Od kiedy można je podawać maluchowi do picia? Podpowiadamy.

2016-05-19 21:39

Kasiu od 4 miesiaca ale dziecko karmione mm, karmione piersia dopiero po 6 mjesiacu. To ze na opakowaniu jest informacja ze od 4miesiaca nie znaczy ze dla kazdego dziecka, czasem lepiej poczekac niz za wczesnie rozszerzać diet.

2016-05-19 17:59

Soczek jabłkowy można podać dziecku od 4 miesiąca ale jeśli już ja będę podawała również będę go rozcieńczać z wodą, żeby był jak najmniej słodki. Ale mimo wszystko ja będę się starała nauczyć dziecko picia wody. To będzie dla Małego najzdrowsze,.

2016-05-19 16:20

Mój Oskar długo nie chciał pić samej wody i pił wodę z łyżeczką, półtorek herbatki granulowanej dla małych dzieci(bobovita, hipp itp) albo rozcieńczone soczki te dla niemowląt - później soczki te 100% jabłko, czy pomarańcza. Rozcieńczanie wyglądalo u nas tak - że 1/4 soku, 3/4 wody, ale zawsze odrobina czegoś innego musiała być. A teraz pije samą wodę, co mnie bardzo cieszy, bo ja sama piję dużo wody :) Czasami się zdarza, że babcia mu da soczek, to to ma wtedy ulgę, ale głównie tylko woda :)

2016-05-19 16:12

Moja córcia rozszerza dietę,tak od południa aż do kolacji w sumie cyca już nie je. Pije wodę. Ostatnio próbowałam dać jej soczek, ale nie chciała. A najzdrowszy sok to zrobiony w domu, sok z marchwi i jabłka to żaden problem.

2016-05-15 12:36

Dokładnie malucha karmionego piersią nie trzeba niczym dopajać tylko częściej podawać pierś a maluszkom na mm trzeba podać wodę. Adamos pewnie będą pić i może nie będziesz miała żadnego problemu z podawaniem im płynów bo przyjdzie upał i same będą chciały:)

2016-05-15 10:33

Latem przy wysokich temperaturach trzeba będzie próbować dać Maluchom coś do picia, żeby organizm się nie odwodnił. Trzeba o tym pamiętać nawet ja urodzę w czerwcu i położna mi mówiła, że jak będą bardzo duże upały to będę musiała spróbować jeśli coś się wydarzy i jednak nie będę karmiła piersią próbować podać wodę. A jak będę karmić piersią to częściej Małego przystawiać do piersi.

2016-05-14 22:20

No zobaczymy, latem pewnie będą pić już inne płyny...

2016-05-14 21:51

Adamos moj mlodszy synek tez nie pije praktycznie nic oprocz mleka i czasami rumianek ale rzadko kiedy o to w malej ilosci.