Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Zasady zdrowego żywienia niemowlęcia

Data utworzenia : 2013-03-04 18:27 | Ostatni komentarz 2015-03-29 12:02

Redakcja LOVI

10511 Odsłony
30 Komentarze

Dajesz mu wszystko to co najlepsze, dużo miłości, czułości, ciepła. Patrzysz jak rośnie, zdobywa nowe umiejętności, pokazujesz mu świat. Przed Wami życie pełne przygód a jedną z nich jest poznawanie świata smaków. Przeczytaj, o czym musisz pamiętać, wprowadzając w menu dziecka pokarmy stałe, oraz jak zrobić to zdrowo i bezpiecznie. Zależy Ci przecież, by zaszczepić w dziecku zdrowy styl życia i właściwe nawyki żywieniowe.

2013-04-22 08:09

polecam platki jaglane, naprawde smaczne :>

2013-04-21 22:46

Anita ja niestety o płatkach kukurydzianych niczego dobrego nie słyszałam. Generalnie nawet te zwykłe zawierają mnóstwo cukru więc nawet starszym dzieciom nie zaleca się podawania ich na każde śniadanie. Okazjonalnie może i można chociaż ja raczej bym nie dawała. Do tej pory dawałam mojemu maluchowi płatki ryżowe gotowane na mleku lub owsiane takie zwykłe, które tez na mleku gotowałam. Możesz do tego dodać jakieś owoce.

2013-04-21 21:11

a co myślicie o płatkach kukurydzianych? czy ktoś już podawał swojemu maluchowi ? jeśli tak o jakiej firmy polecacie?

2013-03-08 21:18

Ja te herbatki tylko obejrzałam w sklepie ale nie zdecydowałam się na ich zakup właśnie ze względu na skład. U nas króluje woda. My tez w zasadzie tylko wodę pijemy więc małego do niej też nauczyliśmy i jest ok.

2013-03-08 19:41

A ja tak a propos herbatek granulowanych - kupiłam dwie (rumianek, dzika róża z maliną), ale nie pijemy ich jakoś często, właśnie ze względu na glukozę. Teraz postawiłam na soczki, bo córcia spróbowała już wielu owoców i warzyw :)

2013-03-07 16:36

To jest bardzo istotne aby kontrolować dietę dziecka i nie "zaśmiecać" jej niezdrowymi przekąskami. Mi aż skór cierpnie jak czasami widzę mamusie pakujące w swoje pociechy słodycze bez umiaru.

2013-03-06 08:10

Wydaje mi się, że do wszystkiego trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem, a przede wszystkim uważnie obserwować nasze dzieci. Wiadomo, że nie damy rocznemu maluchowi czegoś smażonego, z grilla czy grzybów ale tak jak zauważyłyście różne źródła różnie podają daty wprowadzenia nowych produktów. Chyba nie ma co histeryzować z tego powodu tylko wprowadzając nowe pokarmy sprawdzać czy służą dziecku. My z żoną skupiliśmy się na wartości odżywczej poszczególnych produktów i komponowaniu zdrowych posiłków.

2013-03-05 21:38

prawda prawda:-) bo ja np juz dawno groszek zielony wprowadziłam, fasol będzie dopiero teraz próbował bo nawet w jakimś gotowym słoiczku chyba bobovita jest, a o do cieciori to po prostu skojarzyłam jak przeczytałam co kolezanka kiedyś mówiła. Ogorkową na jednym ogorku kiszonym też już jadł i nic mu nie było.