Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Zasady zdrowego żywienia niemowlęcia

Data utworzenia : 2013-03-04 18:27 | Ostatni komentarz 2015-03-29 12:02

Redakcja LOVI

10512 Odsłony
30 Komentarze

Dajesz mu wszystko to co najlepsze, dużo miłości, czułości, ciepła. Patrzysz jak rośnie, zdobywa nowe umiejętności, pokazujesz mu świat. Przed Wami życie pełne przygód a jedną z nich jest poznawanie świata smaków. Przeczytaj, o czym musisz pamiętać, wprowadzając w menu dziecka pokarmy stałe, oraz jak zrobić to zdrowo i bezpiecznie. Zależy Ci przecież, by zaszczepić w dziecku zdrowy styl życia i właściwe nawyki żywieniowe.

2015-03-04 12:39

u nas wodę przegotowaną mała już pije. Za ok.3 tyg bede wprowadzac pierwszą marchewkę. A co do glutenu tez czytałam kilka artykułów jak wprowadzać od kiedy itp , Anita dobrze , że napisałas jak to wyglądało u Was , teraz mniej wiecej wiem jak wprowadzic to u mnie.

2013-06-11 16:44

Ja znalazłam wątek o glutenie tu: http://lovi.pl/pl/forum/6/909

2013-06-11 12:39

"Zaleca się u niemowląt karmionych wyłącznie piersią stopniowe wprowadzanie glutenu, w małych ilościach, w 5-6 miesiącu życia. U niemowląt karmionych sztucznie zaleca się wprowadzanie glutenu nie wcześniej niż w 5. m.ż., a nie później pod koniec 6. m.ż ". http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/503-gluten-w-diecie-niemowlecia.html U mnie wyglądało to tak: Pierwszą styczność z glutenem mała miała gdy miała ok 6 miesięcy, była wówczas karmiona sztucznie, jedna było tak ze wówczas dostała strasznego rozwolnienia mimo iż dostała naprawdę niewielką dawkę kaszy manny do mleka, wówczas odstawiliśmy kaszę a po 2 tygodniach zrobiliśmy kolejną próbę glutenową i było wszystko ok. U nas rozwolnienie pojawiało się również przy ząbkowaniu, mogło to być przyczyną większej ilości kupek gdyż po kilku dniach pojawił się mały ząbek;)

2013-06-10 22:08

a jak to jest z glutenem? na kaszkach pszennych pisze, że po 6. miesiącu, ale czytałam, że należy wprowadzać od 4. jak to jest? karmie piersią.

2013-04-23 16:38

Kasza jaglana jest jedną z najlepszych kasz, w zasadzie to gdzieś nawet czytałam, że jedząc wyłącznie kaszę jaglaną dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i taka "głodówka" na kaszy nam nie zaszkodzi a wręcz jest dobra dla naszego zdrowia. Jest to jeden z niewielu produktów nie zakwaszający organizmu, wskazany w stanach chorobowych ponieważ rozgrzewa organizm (na to trzeba uważać latem:) Jeśli chodzi o płatki to faktycznie są rzadziej spotykane niż tradycyjna kasza. Można je robić na mleku ale oczywiście to rzecz gustu. Ja jadam kaszę na słodko i wytrawnie, dodaję do sałatek, mięs i zapiekanek. Jak dla mnie to produkt uniwersalny:)

2013-04-23 15:58

Też nie słyszałam o tych płatkach, dzięki za info monika, koniecznie muszę znaleźć bo jaglanka u nas dobrze schodzi. Czy te płatki też na mleku się robi? Bo w sumie kaszę jaglaną kiedyś na mleku ugotowałam i tak nie bardzo nam smakowała.

2013-04-23 10:37

O płatkach jaglanych tez nie słyszałem, muszę żonie podpowiedzieć, żeby rozejrzała się za nimi. Płatki ryżowe natomiast polecam i zgadzam się z poprzedniczkami - płatki kukurydziane lepiej zostawić na półce sklepowej.Myślę, że im później wprowadzimy do diety dziecka takie produkty wysoko przetworzone tym lepiej. Zdaję sobie sprawę, że nie uchronimy dzieci przed "złym" jedzeniem. Widzę jak jest ze starszym - koledzy mają lub mówią o czymś to on też chce spróbować, jedzenia w stołówkach czy to szkolnych czy przedszkolnych też nie jesteśmy w stanie kontrolować, jednak my wychodzimy z założenia, że to co mamy w domu możemy kontrolować i dopóki maluch sam się nie dopomina to nie podajemy "zbędnych" produktów, a jak już się dopomina to nadal podajemy pod kontrolą. Powiem szczerze, z pierwszym dzieckiem jest znacznie łatwiej, drugie widzi u starszego i też chce - no i jak tu wytłumaczyć dwulatkowi, że brat może a on nie? :/

2013-04-22 12:54

juz sama nie wiem co mam dawac małej na śniadania, dlatego pomyślałam o płatkach kukurydzianych, czytałam ze niektórzy podają je dzieciom dlatego spytałam o opinie was;) Wczorajs ie zastanawiałam na tymi płatkami ryżowymi chyba przy kolejnych zakupach spróbuje ;) płatki jaglane? nie wiedziałam ze takie sa mamy kaszę jaglaną ale średnio idzie jak dodam ją do jogurtu to malutka zje a tak to nie bardzo ;/