Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

zagęszczanie mleka

Data utworzenia : 2014-06-30 17:27 | Ostatni komentarz 2021-10-26 20:38

Ewcia2

10693 Odsłony
60 Komentarze

Drogie mamusie, niewiem czy w dobrym wątku napisałam, ale nie wiem gdzie go umieścic :-P mam pytanie jeśli podaje synkowi juz kaszki bananowe, jabłkowe i kleik kukurydziany, to czy przy każdym karmieniu a synek je co 3godz zagęszczać mleko czy tylko raz dziennie,?,np na noc?

2014-06-30 19:36

Ja tez bym nie zagęszczała każdego posiłku zwłaszcza jeżeli po niezagęszczonym jest syty i nie płacze, że głodny. Na noc tak bo to dużo godzin ale w dzień myślę, że nie trzeba zwłaszcza, że te gotowe kaszki są słodkie i jak się przyzwyczai do słodkiego to nie będzie chciał nic innego pić.

2014-06-30 19:05

Beatko nie doczytałam ale teraz widzę że w tym wątku Ewa nie napisała czy je łyżeczka czy też nie stąd to moje przeoczenie , ale do sedna i wracając do sprawy to napisałam że ja bym nie zagęszczała wszystkich porcji mleka bo to jest takie zapychanie dziecka i raczej nie powinno się tak robić.

2014-06-30 17:49

mraczek80, syn Ewy nie je normalnie kaszki łyżeczką. Ja raczej nie zagęszczałabym wszystkich posiłków, jeśli normalne karmienie do tej pory wystarczało.

2014-06-30 17:46

Ewa jak synek je kaszki to już jest gęsty posiłek i ja uważam że nie ma potrzeby przy każdym karmieniu mu zagęszczać kaszka mleka czy kleikiem tym bardziej że je kaszke jako kaszkę . Ja np. mając 11 miesięcznego malucha podaje mu kaszke na śniadanie i już więcej kaszki mu nie podaję i jest na piersi więc pije tylko moje mleczko. Myślę żę każdorazowe zagęszczanie kaszki raczej nie wpłynie dobrze na jego malutki żałądeczek . Warto oczywiście zapytać pediatry ale ja bym tak nie robiła Polecam Ci również przewodnik po kaszkach może tam coś dla siebie znajdziesz http://lovi.pl/pl/diet/293/1