Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Ketchup w diecie dziecka

Data utworzenia : 2014-06-24 21:21 | Ostatni komentarz 2022-04-06 13:06

gwiazdka2233

11417 Odsłony
99 Komentarze

Witam, moja córka ma 19 miesięcy i od kilka miesięcy pokochała ketchup. W sumie przypadkowo kilka razy zobaczyła jak ja z mężem jemy coś z ketchupem i teraz wszystko co by nie jadła na talerzu sama widelcem typu parówki, kiełbaski, mięsko, tosty francuskie chce z ketchupem. Doszło do tego, że dając jej posiłek ona woła "keczup, mama keczup" i pokazuje na lodówkę, a jak jej nie dam to płacze, zaciska zęby i nie zje nic..... Wiem, pewnie powiecie, że takie coś mija itd, tyle, że ja się martwię, bo naczytałam się o wielu negatywnych właściwościach ketchupu dla dzieci np a Atykule tu na forum lovi pt. 8 błędów w żywieniu dziecka. Czy jest jakaś alternatywa dla ketchupu, podobna w smaku, ale zdrowsza;) Słyszałam ze sa takie ketchupy specjalnie dla dzieci bez konserwantów ? A może drogie mamy znacie jeszcze coś innego? A może zrobić własnoręczne ketchupy w tym roku, jak pomidory dopiszą, tylko jak zrobić je żeby były takie gęste?

2014-06-25 10:25

Gwiazdka masz tu link do przepisów na zrobienie samodzielnie ketchupu może któryś wyda Ci się godny spróbowania a jak tak to potem zdaj nam relacje jak poszło z tym gotowaniem http://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/ketchup-domowy

2014-06-25 09:04

Gwiazdka mój ma 17 msc i ketchup uwielbia ...sama sie tym martwiłam i nawet kiedys o to chciałam sie was pytac.. Jak widział ze na tosty nakladamy to koniecznie tez chciał ..( jak nie nakladalismy to jadl bez )..dlatego staramy sie jesc rzeczy z ketchupem pod jego nieobecnosc heh , nie zawsze sie niestety da ..bo mój Sz.doslownie wszystko z ketchupem je ..kotlety schabowe z piersi , bitki cielece ..poledwiczki no wszystkoo .. ale tu jest taka roznica ze moj jeszcze nie mówi tak za bardzo ..i sie nie potrafi upomniec o tego typu rzeczy ..Ty masz nieco gorzej wiec musisz szukac dobrego przepisu na wlasnej roboty :) A jesli ten jej nie przypasuje to moze wlasnie wybierz ten najlepszy i odrobinka ja czestuj .. A słuchaj jakbys przez msc w lodówce nie miała i kilka razy jej pokazała ze nie ma i nie dostanie ...poplakałaby przez kilka takich dni i moze by zapomniała ??

2014-06-25 07:57

Dziewczyny tak mi się przypomniało znalazłam taki artykuł "pechowa 13 .. czego dziecko nie powinno jeść " i zgadnijcie co?? Tak na liście jest ketchup :) .... zdania swojego wyżej nie zmieniam ale dołączam link do poczytania :) http://dziecisawazne.pl/czego-dziecko-nie-powinno-jesc/

2014-06-25 07:48

warto tak jak radzi mraczek spróbować zrobić ketchup samemu ,, na pewno będzie zdrowszy ,,,a jeśli nie mamy takiej możliwości to jest też produkowany ketchup dla dzieci :) wystarczy poszukać ,,

2014-06-25 07:45

Gwiazdka mój bratanek ma 4 lata i codziennie wola o chleb z ketchupem ,, hehhe trochę dziwna przekąska no ale co zrobić ..potrafi takich kawalkow 4 zjeść. Moja córka czasami zawoła ze chce ketchupu do parówki ale chyba jest to bardziej spowodowane tym ze inni na talerzy maja i ona tez chce tak samo mieć a nie tym ze lubi ,, prawie zawsze zostaje caly na talerzyku :). Jeśli twoja córka lubi ketchup to myśle ze nie ma się czym martwić,,, jak to się mówi " dziecko musi wszystkiego spróbować " ważne żeby nie przesadzać z ilością

2014-06-25 07:03

Gwiazdka to co napisała Levusek to racja ketchup jest zdrowy pod warunkiem że przeczytamy jego skład i wybierzemy ten który ma jak naj mniej konserwantów bądź nie ma ich wcale. Ale z takim będzie trudno bo coś tam zawsze w składzie mają. Ale może tak ja radzą dziewczynki zrobić ketchup sama i zobaczysz reakcję malutkiej czy jej smakuje czy nie a będziesz wiedział co do niego wkładasz i jak doprawiasz, zrób na początek troszeczkę i poczekaj na reakcję małej a możę okaże się że i Wy się na taki ketchup przerzucicie :)

2014-06-25 00:01

Pudliszki to jeden z lepszych keczupów, a przede wszystkim nie zawiera konserwantów.

2014-06-24 22:42

gwiazdka2233- a ja Cię zaskoczę, bo jak bym się cieszyła, że dziecko je ketchup :) To bardzo zdrowy produkt, jeśli jest dobrej jakości. Nie wiem, czy wiesz, ale zawiera dużo więcej likopenu niż surowe pomidory. Dziwnie brzmi, ale pomidory przetworzone są zdrowsze i chronią przed rakiem:). Musi być w skłądzie odpowiednia ilość pomidorów. Ja osobiście kupują Pudliszki. Idę do lodówki i zobaczę skład :D Mój ma 193g na 100 g więc chyba nieźle :) Nie polecam ketchupu typu Aro, Tortex, Bacero i po prostu tanich. Z tego co teraz czytam w internecie, widzę, że jest jeszcze lepszy ketchup Pudliszki dla dzieci :) samemu też można go zrobić i wtedy dajesz mniej cukru, lub zamiast cukru sok jabłkowy, zamiast soli zwykłej sól morską, jakiś czosnek, cebulka i dusisz, aż woda się odparuje. Potem gorące do butelek i do góry nogami aż załapie wieczko :) Własnie sobie pomyslałam, że zrobię sobie takie ketchupy:)