Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Ekologiczne potrawy nie muszą być drogie - kuchnia a`la babcia

Data utworzenia : 2013-01-27 18:30 | Ostatni komentarz 2015-03-04 13:53

Redakcja LOVI

5213 Odsłony
12 Komentarze

Ekologiczne jedzenie jest bardzo zdrowe, smaczne, ale i drogie. Jak więc wyżywić ekologiczną rodzinę ze średniej pensji? - Jest ciężko. Trzeba być pomysłowym. I poszukać inspiracji. Ja znalazłam je w kuchni naszych babć - wyznaje Marta z Poznania. Razem z mężem wychowują - i karmią! - trójkę dzieci.

2013-01-28 23:18

teraz wszystko zawiera chemie nawet najlepsze produkty dla dzieci .warto zainwestowac swój wlasny czas jak panie , aby dziecko dostalo jedzenie wartosciowe a nie jakis szajs

2013-01-28 14:44

owszem swoje jest duzo zdrowsze my tez mamy troche swoich owocow i warzyw ale pora bedzie do zasadzenia duzo wiecej

2013-01-27 19:27

My mieszkamy na wsi z dala od ruchliwej ulicy,i zawsze najpierw moja mama a teraz i ja sadzimy sobie swoje warzywa(ziemniaczki,cukinia,kalafiory,dynie,marchewki itd),także zioła wszelkiego rodzaju.Jajka kupujemy od sprawdzonego hodowcy.Mamy także swoje drzewa i krzewy owocowe.Fajna sprawa jak jest tylko mozliwość,podobnie jak Lusi_ja robimy mnóstwo przetworów.

2013-01-27 18:38

Najbardziej ekologiczne produkty to te wyhodowane samemu, a że przeprowadziłam się na wieś postanowiłam zrobić własny ogródek i zobaczyć jak to będzie. Przy pomocy Super Sąsiadów zaczęłam się uczyc co i jak. poszło na tyle dobrze ,że syn jada warzywa swojskie a tego lata spróbował pierwszy raz "własnych" owoców z sadu.Pół spiżarni zapakowane jest przetworami, dżemami, sokami, surówkami itd. ze swoich owoców i warzyw. Mięso ,jaja kupujemy od miejscowych, którzy hoduja na własny uzytek ,więc mam pewność ,że nie jest to pędzone nie wiadomo czym