Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

od kiedy wprowadzać soki owocowe do diety dziecka karmionego piersią??

Data utworzenia : 2014-03-06 22:09 | Ostatni komentarz 2023-05-03 07:27

karna18

9282 Odsłony
106 Komentarze

Witam mój synek skończył 4 miesiące i jest karmiony moim mlekiem. Kilka dni temu wprowadziłam mu do diety obiadki.. Zjada ze smakiem. Lecz 20 min po posiłku chce mu się pić i podaję jemu wtedy mleko.. a wolałabym żeby wypił jakiś soczek.. Czy można już jemu podać jakieś soczki??

2023-01-18 11:58

ja nawet mam taką wyciskarkę elektryczną do cytrusów 

Konto usunięte

2023-01-18 09:16

Lepsze będą soki z wyciskarki. Głównie jeśli patrzysz na to pod kątem zdrowotnym . Sok z wyciskarki zachowuje praktycznie wszystkie składniki zdrowotne ponieważ wyciskarka nie mieli owoców ale wyciska z nich sok. Pracuje na niższych obrotach niż sokowirówka. Jest to o wiele zdrowsze.
Możesz wykonać na przykład sok z winogron. Wyciskarka uzyska prawie o jedną trzecią sokku więcej niż sokowirówka. Nadaje się do przyrządzania soków z miękkich owoców. Wprawdzie z jabłek soku sie nie zrobi ale jeśli masz odpowiednie fundusze to nawet się nie zastanawiaja. Polecam markę Angel, obecnie do zamówienia jedynie w sklepach internetowych ale sama posiadam taką wyciskarkę i jestem z niej bardzo zadowolona, zobacz sobie tutaj: https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-dwuslimakowe .

2014-05-28 21:48

Jeśli dziecko nie jest alergikiem to można po 4 miesiącu ,, jeśli jest radziłabym poczekać

2014-04-09 14:06

http://allegro.pl/sokowirowka-zelmer-julita-377-symbio-i4101945410.html To jest model który przez przyadek wychwyciłam w necie za 99zł z wysyłką oczywiście nowy na gwarancji, Sokowirówka przez ostatni rok chodziła wręcz każdego dnia, nadal wyciska dużo soku, 2 lata temu pamiętam ze chyba ze 15 kg jabłek przekręciłam jednego dnia i nic się nie działo, jedynie było trzeba ciągle oczyszczać pojemnik;) Ja czesto małej przeciskam wszelkie owoce, wczoraj mandarynki, mała nie każdego dnia ma chęć na owoce wówczas sięgam po sokowirówkę, sok zawsze wypije;) Ja wczoraj przecisnełam małe jabłko to wyszło 1/3 szk soku a z 5 mandarynek cała butelka 330 ml,

2014-04-09 13:49

anita co do kosztów to nie wiem czy sie zwróca ..u mnie owoce sa bardzo drogie ...za kg jabłek ponad 2 zł ...marchew rowniez okolo 2 zł a zeby zrobic butelke soku troche tego trzeba miec ..ale oczywiscie na koszta nie zwracam uwagi , zdrowe to warto wydac kilka złotowek wiecej :) Anita jesli mozesz to napsz jaki masz model ?

2014-04-09 12:18

Ja patrząc teraz na produkty rozszerzajace dietę, to w zasadzie pełno jest słoiczków już właśnie od 4 miesiaca życia, my rozszerzaliśmy dietę nieco póżniej, również wprowadzane soczki były ok 6 miesiąca. Do tego czasu gościła woda i herbatki ziołowe dostosowane do wieku, potem wprowadzaliśmy soczki rozcieńczane z wodą, w zasadzie to była taka woda smakowa, kiedy mała była już starsza zaopatrzylisy się w sokowirówkę, wówczas dostawała świeże soki rozcieńczane z wodą, głównie jabłkowe marchewkowe lub połączone oba smaki. Uważam ze w takim okresie warto zaopatrzyć się w sokowirówkę, nawet najprostrzą, na pewno się koszt zwrócą a jako mama będziesz spokojniejsza ze podajesz dziecku swieży sok ;)

2014-04-09 12:04

ja bym raczej dziecku podawała do picia przegotowaną wode niz jakiś soczek według mnie to jeszcze troche za wcześnie na soczki

2014-04-07 20:55

soki nalepiej podawać swoje robione, a jak kupne to polecam rozcieńczać pół na pół z wodą przegotowaną. Najlepsza po obiadku byłaby zwykła letnia woda. Soki wprowadzać możemy zgodnie z tym co napisane na opakowaniu i w ilości nie więcej niż 100 ml, a tak naprawdę to sok przecierowy traktować powinnyśmy nie jak napój a jak posiłek. Dodam też od siebie, że warto czytać dokładnie skład soczków kupowanych.Sok Gerber i bobovita nie zawiera cukru, a już sok bobofrut niestety cukier zawiera. Co do podawania soczku i tak na samym początku zaleca się podawanie paru łyżeczek soczku więc lepiej spróbować dobrą wodę dać do picia maleństwu.