Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Normalne jedzenie dla niemowlaka

Data utworzenia : 2013-09-30 18:13 | Ostatni komentarz 2022-12-15 15:15

konto usunięte

10480 Odsłony
90 Komentarze

Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką, która urodziła dziecko w tym samym dniu co ja. Aktualnie dzieciaki mają 3 miesiące i 10 dni. No i ta koleżanka powiedziała mi coś, co nie mieści się w głowie, a mianowicie, że podaje już swojemu dziecku kaszki mleczno-ryżowe, owoce i warzywa ze słoiczków, a także soczki. Ja swoje dziecko nadal karmię tylko piersią, i do picia podaję herbatki (około 150 ml na cały dzień). I w związku z tym moje pytanie - czy to aby nie za wcześnie żeby dieta dziecka była aż tak rozszerzona na początku 4 miesiąca?

2022-12-15 15:15

mamą być dokłądnie tak jak piszesz, dlatego warto odwac cos dwa razy zeby sprawdzic czy dzieco na pewno na coś jest uczulone 

2022-12-15 12:47

Kurczę w 3 miesiącu to chyba troche szybko

2022-12-13 17:48

Czasami tak właśnie jest że maluch jest na coś uczulony ale przy kolejnym podaniu za jakiś czas okazuje się że już wszystko jest w porządku

2014-01-28 18:46

A my w konsekwencji rozpoczęłyśmy rozszerzanie diety po 4 miesiącu, bo wyszło tak, że musiałam dać mm, więc pediatra mi dała zezwolenie na wprowadzanie powoli warzyw i glutenu. Rozala nie miała żadnych reakcji alergicznych. Raz ją tylko na rączce wysypało, myślałam, że od pomidorów, ale teraz je pomidory normalnie i nie ma żadnych zmian skórnych :)

2014-01-28 18:38

Ja zaczęłam po 4 miesiącu robić ekspozycję na gluten. Po 6 miesiącu zaczęłam podawać obiadki, potem deserki i na końcu śniadania. Na śniadanie mały je kaszkę z BoboVity lub z Nestle. Na szczęście mały nie miał wysypek.

2014-01-28 09:00

Myślę że zaczeli bardzo wcześnie rozszerzać dietę maluszkowi ale mam nadzieje że po konsultacji z lekarzem pediatrą , my zaczęliśmy rozszerzanie diety książkowo i nie przytrafiły nam się żadne nie przewidziane kąplikacje np. ból brzuszka klub inne alergie . Zaczęłam od wprowadzenia kaszek, potem były owocki a na końcu zupki.

2013-11-28 20:31

Kacper pije i bardzo lubi , ja zreszta tez . Kupowalismy Hipp marchewkowy i zdecydowanie gorszy w smaku , tego pic nie chciał :) Marzy mi sie porzadna sokowirówka ..

2013-11-28 16:47

Monika1993 ja raz kupiłam dla córeczki soczek jednodniowy marchewkowy ale mała nie chciała go pić, szczerze dla mnie też nie smakował mała woli soczki domowe czyli te co ja jej robię z sokowirówki