Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Słoiczek czy obiad robiony w domu

Data utworzenia : 2013-01-17 12:29 | Ostatni komentarz 2023-04-27 21:21

Konto usunięte

58689 Odsłony
1993 Komentarze

Czemu bardziej ufacie? Kupnym warzywom i owocom czy słoiczkom z gotowymi daniami? ----- Moniqell Słoiczki czy własne zupki? Dziewczyny co według Was lub lekarzy Waszych dzieci jest lepsze? Ja zawsze byłam przekonana że zupka którą ugotuje dziecku będzie zdrowsza. Lekarz pediatra mojej córki twierdzi natomiast że przy dziecku alergicznym lepiej podawać słoiczki gdyż wiadomo co w nich jest Co o tym myślcie? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować? http://lovi.pl/pl/forum/8/3006/1 Redakcja LOVI]

2023-04-19 13:05

Właśnie to wszystko zależy od sytuacji od dziecka od tego czy karmimy mlekiem modyfikowanym czy karmimy piersią czy u dziecka zostały wykryte na tak wczesnym etapie już jakieś alergie trzeba też obserwować maluszka na co w danym momencie jest gotowy bo jeżeli widzimy że faktycznie mamy wskazania a maluch C I ma możliwość żeby już coś innego spróbować to jak najbardziej Natomiast jeżeli nie widzimy tej gotowości to zawsze warto jeszcze troszeczkę poczekać każdy przypadek i każde dziecko to jest indywidualna sprawa Każda mama wie co robi i jak postępować żeby było okej względem jej dziecka

2023-04-19 12:13

O to jak już kończy pół roku to jak najbardziej ;) Świetnie ,że chce z Wami próbować ;)

2023-04-18 17:13

Justyś to już odpowiedni wiek by dziecko nie jadło tylko mleka ale poznało też inne smaki :) 

2023-04-18 10:48

U nas też lekarz mówiła, że syn ładnie przybiera na wadze z samego mleka. Jednak widzę,  że chce jeść z nami więc już zaczął poznawać nowe smaki. Jednak za 2 dni kończy pół roku;)

2023-04-18 10:41

U mnie dziecko na tyle dobrze przybierało na wadze (na samej piersi) że również się nie spieszyłam z  wczesniejszym rozrzeszaniem diety :) Wręcz pani doktor pytała czy jest na samej piersi bo jeśli by nie była to za dużo by przybierała. A że tylko na piersi to mówiła że się wyciągnie i że może tyle przybierać. I miała rację :) Teraz córka szczuplutka :)

2023-04-14 07:58

Czasem lepiej dziecko zacząć przyzwyczajać do nowych smaków i tekstur na tak wczesnym etapie

2023-04-12 10:51

u nas też jakoś po 4 miesiącu czułam że córka jest gotowa i właśnie to był czas na rozszerzanie diety 

2023-04-10 23:14

Ja zaczynam rozszerzanie po 4 ze względu na alergie pokarmowa żeby wyeliminować alergeny z diety dziecka ale też pediatra tak zaleca przy naszych problemach z brzuszkiem