Dieta (514 Wątki)

Słoiczek czy obiad robiony w domu

Data utworzenia : 2013-01-17 12:29 | Ostatni komentarz 2020-07-06 22:41

P.Janik

34505 Odsłony
1239 Komentarze

Czemu bardziej ufacie? Kupnym warzywom i owocom czy słoiczkom z gotowymi daniami? ----- Moniqell Słoiczki czy własne zupki? Dziewczyny co według Was lub lekarzy Waszych dzieci jest lepsze? Ja zawsze byłam przekonana że zupka którą ugotuje dziecku będzie zdrowsza. Lekarz pediatra mojej córki twierdzi natomiast że przy dziecku alergicznym lepiej podawać słoiczki gdyż wiadomo co w nich jest Co o tym myślcie? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować? http://lovi.pl/pl/forum/8/3006/1 Redakcja LOVI]

2020-01-08 21:12

Dla mnie nie było problemu żeby były codziennie inne obiadki bo produkty które u niej były używane używałam też do naszego obiadu i nic się nie marnowało 

2020-01-08 12:33

Karolinach, spokojnie, nie bój się podać, skoro jest w składzie obiadku tzn ,że już można podać.Z pewnością jest go tyle,że nawet zbytnio nie poczujesz.Skladniki w tych obiadach są specjalnie dobierane do wieku :)

2020-01-08 10:49

Karolina no często tak jest że jakiś składnik jest wpisany A wcale to nie czuć Ale skoro pisze to pewnie jest Ale pewnie jakieś sladowe ilości

2020-01-08 09:52

Sloiczki na pewno są sprawdzane i posiłki z nich są bardziej różnorodne. Ale ja mam możliwość gotowania ze sprawdzonych składników więc gotuję. Sloiczki mam na wyjazdy no i może kiedyś jak nie będzie czasu na gotowanie :) chociaż trochę zastanawia mnie, że w sloiczkach, które mogłabym już podać córeczce jest np. por a wydaje mi się, że jeszcze trochę na niego za wcześnie. 

2020-01-07 11:45

Mama Meg na pewno są sprawdzane te słoiczki muszą byc dobre dla dzieci bo gdyby było inaczej dzi3fko by źle sypialo lub miało problemu z brzuszkiem 

2020-01-07 10:13 | Post edytowany:2020-01-07 10:17

Megg, mam takie samo zdanie :) Znajomy mojego kolegi pracuje w Gerber i wiem ,że dawałam synkowi obiadki  najlepsze z możliwych bo z kupnych produktów niewiadomego pochodzenia też nie wiadomo co to dziecko ma zjeść:) Teraz mały już je to co ja ugotuję i też mu smakuje, ale wiesz,te warzywa, które czasem kupię, nie mam pewności co w nich jest :/ tak samo z mięsem... Staram się dużo produktów kupować od rolników"z pewnego źródła". Większość mam ze swojego ogródka lub z ogródka  i zagrody teściów ;)

2020-01-06 20:52 | Post edytowany:2020-01-06 20:52

Kilka pierwszych obiadków zrobiłam, ale chcialabym dawać dziecku urozmaicone obiadki. Aby to zrobić trzeba kupić wiele różnych produktów, synek zjada około 50ml obiadku więc trzeba być bardzo zorganizowanym aby nie niszczyć jedzenia i wykorzystać resztę np do naszego obiadu. Moj syn krótko śpi, pediatra polecała nam zdecydowanie obiadki gotowe i wiecie że się przekonałam? Trochę mi przykro że nie gotuję synkowi, ale za to mogę mu poświęcić więcej czasu. Słoiczki mają podobno atesty, certyfikaty....mam nadzieję że tak jest i podaję dziecku zdrowe posiłki.

2020-01-06 13:01

lepiej robic samemu ale nie zawze dziecko chce jesc trzeba metoda prob i bledow aby dopasowac odpowiednie jedzonko dla dziecko u mnie z tym nadal ciezko i czesto siegam po sloiczek ale nie poddaje sie i swoje tez podaje na poczatku