Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Słoiczek czy obiad robiony w domu

Data utworzenia : 2013-01-17 12:29 | Ostatni komentarz 2023-04-27 21:21

Konto usunięte

58705 Odsłony
1993 Komentarze

Czemu bardziej ufacie? Kupnym warzywom i owocom czy słoiczkom z gotowymi daniami? ----- Moniqell Słoiczki czy własne zupki? Dziewczyny co według Was lub lekarzy Waszych dzieci jest lepsze? Ja zawsze byłam przekonana że zupka którą ugotuje dziecku będzie zdrowsza. Lekarz pediatra mojej córki twierdzi natomiast że przy dziecku alergicznym lepiej podawać słoiczki gdyż wiadomo co w nich jest Co o tym myślcie? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować? http://lovi.pl/pl/forum/8/3006/1 Redakcja LOVI]

2019-11-25 01:28

Kurcze dziewczyny zaciekawilyscie mnie jak to jest w tym przedszkolu z gotowaniem niby jadłospis wywieszony na cały tydz. co będzie gotowane i z czego ale o przyprawach chyba ani słowa :/ 

Co do słoiczkow to od nich zaczynałam rozszerzenie diety synka ale szybko przestałam mu je podawać. Mam ten plus że moja mama i tesciowie mieszkają na wsi. Kurki czy kaczki, jajka mam od nich a warzywa czy jakieś sezonowe owoce mam u siebie w ogrodzie bez żadnych opryskow i chemii. Sporo sobie tego też mroze. Na początku gotowalam małemu w mniejszym osobnym garnku bez zbędnej ilości przypraw ale już od dawna gotuję dla nas w jednym garnku. Staram się unikać soli ale nie popadam też przy tym w paranoje bo np. nie wyobrażam sobie zjeść nie posolone ziemniaki. Myślę że jak zaczniemy z córką rozszerzać dietę to będzie podobnie jak z synkiem. 

2019-11-24 23:18

Karolina warto kupić :) ja mam garnuszek przydał się przy rozszerzaniu diety. Potem stał się z mały hehe ale zostawiłam np do gotowania jajka (jak 1 potrzebuje) to kaszkę jej gotuje 

2019-11-24 22:31

Magicznypazur moja teściowa wyszukała w naszym lokalnym sklepie ze zdrową żywnością przyprawę ziół które zastępują sól . Muszę iść kupić zrobię zdjecie to wam pokażę . 

Ogólnie dzieci maga jest przyprawy zioła itd nie ma jakiś ograniczeń . Mój synek uwielbiam ostatnio się zajadać mocarella do tego zioła prowansalskie i jogurt naturalny czasem dodam trochę miąszu z chleba . 

Ja mam takie potrawy kiedy ta sól daje ale już unikam np nie sole makaronu postanowiłam ograniczać tam gdzie się da :) 

No ale ziemniaki muszą być posolone :) 

 

Konto usunięte

2019-11-24 20:03

Aneczka o to muszę kupić, przydadzą się na później :) 

 

Magicznypazur u nas wszystko jest w jednym miejscu i jest jedną stołówka. Paniom nie chce się rozdzielać jedzenia i często jest tak, że dzieci, które jadły długo potrawy bez przypraw nie chcą jeść tych obiadów. Wiadomo, że te obiady i tak nie są jakieś szczególne mocno przyprawione ale jednak trochę są. 

2019-11-24 17:08

karolinach to widzisz, to zmienia postać rzeczy :) nie wyobrażam sobie starsze dzieci i w sumie już młodzież, która jadłaby niedoprawione potrawy :) u nas jest osobno przedszkole i żłobek w jednym.

2019-11-24 14:42

W Pepco są też małe garnuszkini patelnie :)

2019-11-24 12:46

Ja też narazie nie przyprawiam niczym. Ostatnio dodałam tylko liśc laurowy. Gotuje w małym garze osobno dla synka. Jak robie jajo, to na małej patelni, takiej na 1 jajko w Ikei kupilam. Super sprawa. 

Konto usunięte

2019-11-23 17:49

Magicznypazur u nas Panie na stołówce robią to samo jedzenie dla całej szkoły, od punktu przedszkolnego do 8 klasy. I pewnie dlatego tak jest.