Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Słoiczek czy obiad robiony w domu

Data utworzenia : 2013-01-17 12:29 | Ostatni komentarz 2023-04-27 21:21

Konto usunięte

58624 Odsłony
1993 Komentarze

Czemu bardziej ufacie? Kupnym warzywom i owocom czy słoiczkom z gotowymi daniami? ----- Moniqell Słoiczki czy własne zupki? Dziewczyny co według Was lub lekarzy Waszych dzieci jest lepsze? Ja zawsze byłam przekonana że zupka którą ugotuje dziecku będzie zdrowsza. Lekarz pediatra mojej córki twierdzi natomiast że przy dziecku alergicznym lepiej podawać słoiczki gdyż wiadomo co w nich jest Co o tym myślcie? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować? http://lovi.pl/pl/forum/8/3006/1 Redakcja LOVI]

2020-01-27 09:39

Moniczka masz rację mleko powinno być do 1 r ż podstawa ale czasami nie mamy na to wpływu i dziecko odrzuca  mleko . 

 

Karolina mój syn odrzucił mleko jak miał 9 miesięcy początek nie był lekki ale jakoś sobie poradziliśmy wyniki ma bardzo dobre , przybiera na wadze jest uśmiechnięty itd nic się nie dzieje . Wiadomo że mleko najlepiej do roku ale posiłkami stałymi też się da zaspokoić wszystkie potrzeby dziecka 

2020-01-26 22:18

Karolina a dziękuję staram się żeby ładnie wyglądało i smakowało. Żeby z apetytem zjadła. To na deser pokroilam owoce. I sobie w między czasie podchodziła do stolika i jak miała ochotę brała jadła

2020-01-26 22:12 | Post edytowany:2020-01-26 22:15

Też mam alergika. Czasem podaję słoiczki, ale raczej poza domem. Denerwuje mnie fakt, że taka "jarzynowa" np. z Bobovity to w większości ziemniaki i marchew. U nas murowane zatwardzenie po zjedzeniu nawet 1/3takiego słoiczka. I nawet jak wypije w ten dzień duzo wody to nic to nie zmienia. Trzeba przeżyć porę zimową na tym co dostępne w sklepie. Latem będzie miała roczek więc wtedy dopiero będzie smakowała dobroci :)

Konto usunięte

2020-01-26 10:09

Moniczka tylko pytam bo zastanawiam się czy to śle skoro dziecko samo przestanie dopominać się mleka a zjada chętnie np. jogurty, kaszki mleczne itp. 

 

Aneczka smakowicie wyglądają te obiadki :) 

2020-01-25 22:23

Pati ja dziś na parze kurczaka z warzywami zrobiłam. To prawie wszystko zjadla

2020-01-25 21:02

Te "wszystkie" inne posiłki nie zawierają właśnie tych składników, które ma w sobie mleko.Nie bez powodu są zalecenia ,że do 1 rż podstawą ma być mleko.Ale każdy robi jak uważa ;)

Konto usunięte

2020-01-25 12:03

Dziewczyny a właściwie co jest takiego złego w tym, że dziecko samo odrzuci mleko? Jeżeli dostarcza mi się odpowiednich składników w diecie, przybiera na wadze, ma dobre samopoczucie? 

2020-01-24 23:41

Ja jakoś nie Do końca ufam tym słoiczką sam fakt ile one stoją na półce i w składzie jest mięso a jak wiadomo to szybko ulega zepsuciu ... Jestem za robieniem posiłków samemu!