Dieta (517 Wątki)

Słoiczek czy obiad robiony w domu

Data utworzenia : 2013-01-17 12:29 | Ostatni komentarz 2020-08-12 22:36

P.Janik

35814 Odsłony
1296 Komentarze

Czemu bardziej ufacie? Kupnym warzywom i owocom czy słoiczkom z gotowymi daniami? ----- Moniqell Słoiczki czy własne zupki? Dziewczyny co według Was lub lekarzy Waszych dzieci jest lepsze? Ja zawsze byłam przekonana że zupka którą ugotuje dziecku będzie zdrowsza. Lekarz pediatra mojej córki twierdzi natomiast że przy dziecku alergicznym lepiej podawać słoiczki gdyż wiadomo co w nich jest Co o tym myślcie? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować? http://lovi.pl/pl/forum/8/3006/1 Redakcja LOVI]

2013-03-09 18:06

Gonia, ja sama również zazwyczaj gotowałam maluchowi w domu, jednak raczej z czystej oszczędności. Nie demonizowałabym jednak słoiczków. Długi termin przydatności zawdzięczają pasteryzacji, czyli takiemu samemu procesowi jakiemu sama w domu poddaje przetwory, więc mnie to nie przeraża. Co do tych 5 -6 lat to się nie ustosunkuje, bo ja nie widziałam aż tak odległych terminów. Która firma robi z takimi terminami??

2013-03-09 11:04

Ja dopiero będę zaczynać przygodę z zupkami i deserkami. Będę się starać często robić zupki w domu, ale nie powiem "nie" gotowym daniom ze słoiczków, myślę, że to jest też dobre rozwiązanie np w podróży. Ale oczywiście będę ich unikać. Chciażby ze względu na to, jaki mają termin przydatności.... na jakieś 5-6 lat do przodu, samo to już mnie zraża, ile mają konserwantów i wzmacniaczy...

2013-03-07 16:38

To ważne co piszesz Tatko. Aby przygotowywać niemowlęciu posiłki należy się do tego odpowiednio przygotować, poczytać trochę, anie pakować dziecku do buzi co popadnie i jak popadnie bo możemy więcej krzywdy niż pożytku zrobić.

2013-03-04 10:01

Wydaje mi się, że ile rodziców tyle teorii na temat tego czy serwować gotowe czy własnoręcznie przyrządzone posiłki. Zwolennicy słoiczków dowodzą, że producenci żywności dla dzieci i niemowląt są na tyle często kontrolowani, że żywność jest zdrowa i sprawdzona. Ponadto bardzo często słyszałem od ludzi podających gotowe obiadki, że robią to dlatego, że podając obiadki mają pewność że podają zbilansowane posiłki, pełnowartościowe, zawierające odpowiednią ilość składników odżywczych dostosowane do wieku dziecka. Tak właśnie twierdziła nasza znajoma i pewnie miała rację. Aby samodzielnie gotować obiady dla niemowlęcia trzeba sporo poczytać o odpowiednim doborze składników aby prawidłowo zbilansować dietę. I jeśli ktoś nie ma na to czasu ani ochoty to może faktycznie lepiej aby korzystał z gotowych posiłków.

2013-02-25 15:10

gpopo, ja mieszkam na terenie Zielonych Płuc Polski, a i działkę mam z dala od ruchliwych ulic, więc wiem, że warzywa i owoce na niej uprawiane są najlepsze :) ale fakt, działka działce nierówna... póki co podaję córce słoiczki i nie widzę, by jakakolwiek krzywda jej się działa :) dziecko je chętnie, nie marudzi, chyba że dostanie za mało :P

2013-02-21 00:14

Słoiczki wygodna jednak podliczając koszty gotując samemu-wychodzi taniej

2013-02-19 16:50

Ja mam zamiar gotować samodzielnie wtedy będę wiedziała co podaję maluchowi, z drugiej strony patrząc na słoiki i zapewnienia producentów teoretycznie zapewniamy dziecku wszystko czego potrzebuje i nie musimy się głowić nad odpowiednimi proporcjami. Ech, niby prosta sprawa ale jest nad czym myśleć;)

2013-02-03 20:49

Zimą bede podawac gotowe słoiczki,natomiast latem amamam zamiar gotowac.Mieszkam na wsi wiec mam swoja dzialke na ktorej mam ogrodek,swoje kury i kaczki,dostep do miesa z krolika,indyka itp.Znam pochodzenie tych skladnikow wiec bede gotowala sama,nigdy nie odwazylabym sie na to mieszkajac w miescie,nawet gdybym miala kupowac pseudo Eko produkty(to jak kupowanie kota w worku,nigdy nie wiadomo czy te Eko produkty faktycznie takie sa...Napewno bede robic przeciery z jablek,gruszek,sliwek itp bo mam sad.Podsumowujac bede gotowac sama tylko wtedy gdy bede miala pewnosc skad pochodza owe skladniki