Dieta (532 Wątki)

Słoiczek czy obiad robiony w domu

Data utworzenia : 2013-01-17 12:29 | Ostatni komentarz 2020-11-16 16:46

P.Janik

41136 Odsłony
1369 Komentarze

Czemu bardziej ufacie? Kupnym warzywom i owocom czy słoiczkom z gotowymi daniami? ----- Moniqell Słoiczki czy własne zupki? Dziewczyny co według Was lub lekarzy Waszych dzieci jest lepsze? Ja zawsze byłam przekonana że zupka którą ugotuje dziecku będzie zdrowsza. Lekarz pediatra mojej córki twierdzi natomiast że przy dziecku alergicznym lepiej podawać słoiczki gdyż wiadomo co w nich jest Co o tym myślcie? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować? http://lovi.pl/pl/forum/8/3006/1 Redakcja LOVI]

2015-01-05 09:11

Ja na początku wprowadzania nowych smaków i rozszerzania diety podawałam dziecku warzywko ze słoiczka. Było dla mnie wygodniej, gdyż nie opłacało mi się gotować tak małej ilości. Poza tym myślę, że nie byłabym w stanie dobrze tego zmielić, a zazwyczaj tak jest, że niemowlak potrzebuje idealnej konsystencji pokarmu na początek. Zresztą podejmowałam takie próby i moje maluchy nie chciały ugotowanej przeze mnie marchewki - wolały ze słoiczka. W miarę jak porcje zwiększały się - zaczęłam sama gotować. Mam bowiem warzywa z własnego ogródka, dostęp do swojskiego drobiu, więc grzechem było by nie gotować. Ale gdybym zdana była wyłącznie na zakup warzyw np. w supermarkecie to wolę zdecydowanie słoiczki. Uważam, że w słoiczku są bardziej kontrolowane składniki, od tych zakupionych w sklepie. Mam też tak, że jeżeli nie mam dostępu do dobrych ryb, cielęciny, jagnięciny to kupuję słoiczki z tymi składnikami. Chcę bowiem dawać maluchowi zróżnicowane posiłki. Tak więc, u nas również jest tak ok 80 % gotowania, reszta to słoiczki. Co do deserków, owoców - teraz podaję musy małemu w większości ze słoiczków, ew. mam też pomrożone swoje maliny, truskawki więc takie swoje deserki czasem też robię. Jak się zacznie sezon i owoce z własnych drzew wtedy zapewne ograniczymy zakup słoiczków z owocami.

2015-01-03 23:37

Didisia kupne słoiczki można przechowywać przez 48h po otwarciu. A te robione jedzonko ja podaję jeszcze na nastęony dzień.

2015-01-03 15:34

Dziewczyny a jak przygotowujecie słoiczki same i np dziecko może na początku rozszerzania diety zjeść tylko 2, 3 łyżeczki papki to czy reszte dajecie do lodówki i podajecie przy kolejnej próbie (po 2, 3 dniach) czy ta resztka do do wyrzucenia? i jak z tymi kupnymi słoiczkami? bo dostalam parę i nie wiem czy tylko na raz mogę je użyć..

2015-01-03 13:25

W 80% staram się gotować córce, ale wiadomo są też dni, kiedy nie ma na to czasu, więc wtedy sięgam po słoiczek. Nie chciałabym karmić tym córki codziennie, ale uważam że raz na czas będzie ok. Denerwuje mnie tylko to, że większość słoiczków smakuje i wygląda tak samo :/ dlatego nie wyobrażam sobie, aby córa jadła to codziennie. Natomiast cześciej kupowaliśmy na pewno deserki w słoiczkach i bardzo jej smakowały :)

2014-05-05 20:59

Ja na razie podaję posiłki ze słoiczka, ale taki słoiczek dzielę na trzy więc nie opłaca mi się gotować, ale jak zacznie jeść więcej to będę sama gotowała, kupiłam już sobie garnek do gotowania na parze. Ja jednak warzywa sadzę sama więc wiem co będę dziecku dawała jeść, mąż ostatnio przywiózł dwa gołąbki, które rosną, gdybym jednak warzywa miała kupować w sklepie to zdecydowałabym się na gotowe obiadki.

2014-05-04 16:11

jeżeli ktoś ma dostęp do warzyw ze sprawdzonej plantacji to gotowanie ma sens ale czy wiecie że zwykły rosół dziecko może zjeść koło 2rż że dziecku nie wolno gotować mięsa razem z warzywami tylko, osobno bo jest to za tłuste. a przede wszystkim chodzi o urozmaicenie diety co zimą trochę jest trudne, dlatego czasami warto rozważyć inne opcje.

2014-04-27 19:13

Najlepszym wyjściem byłoby samemu zasadzić warzywka czy drzewka owocowe i samemu przyrządzać słoiczki czy dania z takowych. Myśmy w tym roku zasiali duuużą ilość marchwi, bym mogła właśnie przygotowac słoiczki, będą w sam raz na początek przyszlego roku jak maluszek będzie mógł juz przecierki pałaszować. tak samo jabłuszka i maliny.

2014-04-27 18:05

wlasnym warzywkom na dzialce ;))) i zrobieniem przez siebie obiadu ...