Dieta (488 Wątki)

Słoiczek czy obiad robiony w domu

Data utworzenia : 2013-01-17 12:29 | Ostatni komentarz 2019-08-31 16:12

P.Janik

26945 Odsłony
570 Komentarze

Czemu bardziej ufacie? Kupnym warzywom i owocom czy słoiczkom z gotowymi daniami? ----- Moniqell Słoiczki czy własne zupki? Dziewczyny co według Was lub lekarzy Waszych dzieci jest lepsze? Ja zawsze byłam przekonana że zupka którą ugotuje dziecku będzie zdrowsza. Lekarz pediatra mojej córki twierdzi natomiast że przy dziecku alergicznym lepiej podawać słoiczki gdyż wiadomo co w nich jest Co o tym myślcie? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować? http://lovi.pl/pl/forum/8/3006/1 Redakcja LOVI]

2019-08-31 16:12

Zgodzę się że warto edukować ale nie ma też co wpadać w skarajnosc. Bo dziecko i tak będzie chciało niezdrowych rzeczy chociaż spróbować

2019-08-30 10:37

A czy ja napisałam gdziekolwiek o zabranianiu? Cały czas piszę o edukowaniu i nauce prawidłowych nawyków. Zabranianie czegoś dziecku przynosi odwrotny skutek. 

I jak będzie chciało to pizze też będzie mogło zjeść i inne śmieciowe żarcie też, bo przecież codziennie tego się nie jada. 

Najpewniej pójdziemy do punktu z lepszymi składnikami a nie na pizze z "serem" na oleju i szynką konserwową 30%. W domu też robię pizze czasem na obiad. Jeśli dasz składniki w odpowiednich proporcjach to i pizza może być wartościowym posiłkiem więc nie ma co jej demonizować :) 

2019-08-30 07:53

JustynaSz ja rozumiem ale jak dziecko będzie chciało zjeść pizzę albo napić się coli to co zabronisz?

Koleżanka ma 11 letnia córeczkę. Do tej pory była oszczędna sama wybierała sobie ciuchy czy w Pepco czy w innym sklepie. Teraz przychodzi skruszona i mówi "mamo kupisz mi buty pumy bo wszyscy w szkole noszą takie buty? Albo kupisz bluzeczkę Lacoste bo ostatnio dziewczyny się przechwalały że taka mają.

I rodzice kupują ale ona jest świadoma że to drogie jest i często nie wymaga od nich tego. Kupuje nadal ciuchy nie markowe. 

Tak samo w tym przypadku trzeba uświadamiać ale nie zabraniać. Jak chce raz na jakiś czas moze

2019-08-29 22:37

Nie ma co wpadać ze skrajności w skrajność. Warto jest przygotowywać zupki samemu i w dodatku taniej wystarczy wziąć drugi garnek jak gotujemy zupę sobie. Słoiki gotowe dobre są gdy nie mamy czasu lub jesteśmy w podróży. Od samego poczatku warto dziecku tłumaczyć że jedząc warzywa i owoce będą mieć ładne zęby i będą ładniejsze to działa. Znam takie dzieci, które same ograniczają słodycze by być ładne, szczególnie dziewczynki�

2019-08-21 13:50

aneczkaa006  trzymanie pod kloszem i zabranianie wszystkiego to co innego niż tłumaczenie i uczenie prawidłowowych nawyków żywieniowych. 

W dzisiejszych czasach nauczenie dziecka nawyku czytania składu produktu jest bardzo ważne. 

Uwierz mi są dzieci, które wiedzą, że owoce są zdrowe i równie słodkie np. winogrono i je wybiorą zamiast cukierków. I lody kupione na mieście też mogą być dobrej jakości. Przynajmniej w Łodzi jest dużo budek z lodami rzemieślniczymi z dobrym składem - śmietanka, jajka i dodatek smakowy (czekolada, owoce, solony karmel, gruszka z pietruszką itd.) I jeśli będę jej kupować lody to właśnie takie. Ale fakt faktem domowe lody wychodzą o wiele taniej. Mój mąż robi przepyszne na bazie śmietanki i jajek :D

2019-08-21 11:26

Ograniczać to jedno a trzymać pod kloszem czego nie podawać to drugie

2019-08-20 22:32

aneczkaa006 widzę, że dalej nie rozumiesz. Nie ma sensu Ci tego tłumaczyć. Proponuję nasze komentarze przeczytać jeszcze raz, albo po prostu odpuścić, bo skoro nie rozumiesz nawet co znaczy "raz na jakiś czas" i wpierasz mi w tym momencie jakiś kiepski argument o lodach, no to sorry. Ponadto lody również idzie zrobić samemu, ale mniejsza o to. Proponuję jeszcze raz przeczytać komentarze.

2019-08-20 22:25

Aneczka Ja dbam o to żeby moje dziecko jadło zdrowo i czytam etykiety jaki jest skład właśnie po to żeby podać jak najmniej chemii i nie uważam że to źle że później pójdzie do restauracji i będzie miał problem . Pomysł jak taki mały brzuszek ma sobie poradzić z taką ilością chemii. Co do lodów można kupić owoce i samemu zrobić i nie trzeba biegać po mieście żeby szukać zdrowych a teraz i tak większość lodziarni ma sorbety . 

Magicznypazur ma rację lepiej chronić dziecko ograniczać chemię niż podawać byle co . 

Jestem ciekawa czy np podalabys swojej córce np Danonki bo są dla dzieci a ilość cukru aż przeraża również dobrze mogłabyś podać kilka łyżek cukru żeby zjadła też wtedy powiedziałbyś żeby nabrać trochę dystansu ?