Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Rozszerzenie - owoce, warzywa które uczulaja?

Data utworzenia : 2019-01-22 22:19 | Ostatni komentarz 2021-10-27 16:28

Patrycja.Mazur

3392 Odsłony
50 Komentarze

Przy jakich owocach i warzywach odpalić super czujność mamy?

2019-07-29 23:31

Bardzo silnymi alergenami są orzechy i tutaj trzeba mieć tą super czujność:)

2019-07-29 23:30

Ja daję banana i to dość często, samego lub jako dodatek do kaszy. U nas banan, jabłko i maliny to najczęściej podawane owoce. A bardzo często uczulają truskawki, cytrusy, kiwi i banany również, a z warzyw pomidory, pietruszka i seler.

2019-07-24 10:57

Ja podaję, wybieram bio z Lidla ale też nie panikuję jak mam zwykłe. 

 

Nie wiem kto stwierdził jedoznacznie, że banany sa niezdrowe bo wg mnie to nieprawda.

Nawet nie są w tabeli warzyw i owocow kumulujacych wrazliwej 14stki, dlatego tym bardziej ciekawe co autor miał na myśli.

 

Może chodziło o to, że  jedzenie bananów na pusty żoładek jest niezdrowe? To by sie zgadzało, ze wzgledu na duza zawartość  cukru,  daje złudne wrazenie sytosci, ale na krótko, plus dziala kwasotwórczo.

 

Na plus - zawartosc potasu, chyba nawet większą od pomidorów, dlatego ja całkowicie nie eliminowałabym ich z diety dziecka ze wzgledu na zaslyszane teorie. 

Jak wszystko z umiarem jest wskazane. 

 

2019-07-16 08:21

Czy dajecie banany maluszkom- słyszałam, że nie są zdrowe, ale nie wiem czy wierzyć.

2019-05-12 19:40

No nikt nie jest w stanie stwierdzić co może uczulić. Jedno dziecko może bardzo lubić pewien owoc czy warzywo, a inne dziecko mogą one uczulać. Najlepiej przed wprowadzeniem nowości do diety dziecka, podać dany owoc czy warzywo i obserwować jak dziecko na nie reaguje. Dopiero wtedy możesz wykluczyć co faktycznie uczula Twoje dziecko a co nie.

2019-02-09 11:38

Dorota- oj tak, zdecydowanie tak;) ciekawe jak to będzie jak przestanę karmić. Czekam teraz tez na kolejny sezon wiosenno- letni i zobaczymy:) musze też bacznie obserwować Małą.

2019-02-09 09:03

Eresz to bardzo dobrze jak widać ciąża i macierzyństwo wpływa pozytywnie na Twoją alergię ;)

2019-02-08 21:57

Dorota- Ja początek mialam z kolei bardzo trudny- pierwsze dwa miesiace. Ale nie bralam żadnych leków, do tego jeszcze opuchniecie naturalne dla ciężarnych błon sluzowych nosa. Ale później juz było ok. A po urodzeniu Małej wlasnie nie odczuwam tak bardzo tej alergii, jak przed ciążą. Po urodzeniu też nie bralam leków.