Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Rozszerzenie - owoce, warzywa które uczulaja?

Data utworzenia : 2019-01-22 22:19 | Ostatni komentarz 2021-10-27 16:28

Patrycja.Mazur

3421 Odsłony
50 Komentarze

Przy jakich owocach i warzywach odpalić super czujność mamy?

2019-08-10 23:12

Oj u nas też borówki, maliny i pomidory to hit tego lata, mogłaby jeść i jeść.

2019-08-10 12:31

Uczulajace są truskawki. Ale na dobrą sprawe każdy owoc i warzywo może uczulic nie tylko seler czy pietruszka. Więc podając dziecku coś nowego zawsze trzeba zwrócić szczególną uwagę. 

 

U mnie córka lubi bardzo borówki i maliny. 

2019-08-09 17:28

niebieskimotyl mój synek dałby się posiekać za banany więc mu nie odmówię i niezdrowe to chodzi o to, że posiada naturalnie występujące cukry tak jak każde inne owoce? Banan to też źródło potasu.

 

Ja z orzechami póki co się wstrzymuje, synek ma 14 miesięcy i wolę póki co dać mu coś innego

2019-08-07 22:31

Dziewczyny a kiedy podawałyście dzieciom orzechy i w jakiej formie? Zdaję sobie sprawę, że są to mega silne alergeny i choć mam obawy to kiedyś trzeba spróbować.... i tak się zastanawiałam czy zmielić i dodać odrobinę np do jogurtu czy kaszy, a może lepiej masło orzechowe, czy tylko dać polizać orzecha?

2019-08-06 22:40

Tak na prawdę to wszystko może uczulić trzeba sprawdzić . Koleżanka miała problem bo córce dała maliny w tubkach , słoiczkach i było ok a podała owoce nie przetworzone i wysypka musiało być coś pryskane . Jedne dzieci mogą bardziej reagować na pryskane ciężko kupić coś nie pruskanego chyba że ze swojego ogródka . 

 

Bakowska orzechy , miód to najlepiej wprowadzić do diety dziecka dopiero po roku nie wcześniej 

2019-07-31 21:53

Orzechy,cytrusy uczulają najbardziej.

Trzeba wprowadzać produkty dla dziecka stopniowo i obserwować co uczula a co nie.

2019-07-30 23:22

Dokładnie, bo  tak naprawdę to wiele zależy od źródła gdzie kupiliśmy te warzywa i owoce, bo jeśli były np. silnie nawożone, poddawane ciągłym opryskom środkami chemicznymi itp to niestety rekcja może wystąpić nawet przy najbezpieczniejszym i zwykle nie alergizującym produkcie.

2019-07-30 20:15

niebieskimotyl pewnie, że dawałam banana :) Tak naprawdę to wszystko może być niezdrowe... W zależności, jak kto na to spojrzy.