Dieta (514 Wątki)

Rozszerzenie - owoce, warzywa które uczulaja?

Data utworzenia : 2019-01-22 22:19 | Ostatni komentarz 2019-10-01 21:37

Patrycja.Mazur

1381 Odsłony
41 Komentarze

Przy jakich owocach i warzywach odpalić super czujność mamy?

2019-10-01 21:37

Trzeba podając jakikolwiek owoc lub warzywo obserwować dziecko czy nie ma alergi. Ale najbardziej cytrusy, truskawki z owoców .

2019-08-29 22:49

Zawsze wprowadzajac coś nowego w diecie dziecka, powinniśmy podawać go w małych ilościach i obserwować dziecko. By wrazie czego mieć pewność, że to ten składnik. Trzeba próbować, po kolei różnych produktów, by dobrze skomponować i zbilansować dietę dziecka. Nie ma co od razu zakładać że na pewno coś uczyli, mamy tyle alergenów a po za tym niekiedy występują alergie krzyżowe. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i testować po kolei... 

2019-08-17 22:56

Wiem właśnie, że miód jest silnym alergenem, zresztą podobnie jak sezam czy orzechy, dlatego zostały głównymi podejrzanymi :) Moja mała ma już 13 m-cy, ale do tej pory ani miodu, ani orzechów jej nie podawałam, sama jadłam, ale może ilość byłą tym razem za duża? Sama nie wiem, ale spróbuję zrobić którego razu prowokację:)

2019-08-16 16:05

Miód może być powodem uczulenie....gdzieś czytałam że do roku nie powinno się go dzieciom podawać więc może akurat on jakoś wpłynął na te plamki które wysypaly twoja córeczkę....

2019-08-14 21:35

Ja właśnie muszę zrobić "próbę" na sezam i miód, bo ostatnio jak się najadłam tych smakołyków a córeczkę kp, to dostała na buzi suchych plamek. Analizowałam w głowie co może być przyczyną i to są moi główni podejrzani.

2019-08-14 21:15

Proponuje na początku podawac dziecku produkty jednoskladnikowe i obserwowac reakcje czy dany skladnik uczula czy nie. Kazde dziecko jest inne i jednego bobasa może uczulac marchewka a innego natomiast banan. Wazne jest by byc czujnym obsereatorem. A gdy nie jest sie pewnym czy to dany skladnik uczulil dziecko nalezy za jakis czas podac ten skladnik jeszcze raz i bacznie obserwowac. 

2019-08-11 21:57

Tak naprawdę to, co wydaje się być silnym alergenem, wcale nim nie musi być. Wszystko zależy od organizmu i od tego, czy w rodzinie występują alergie. Więc to, że orzechy są silnym alergenem, to nie znaczy, że nasze dzieci też będą uczulone. 

2019-08-10 23:12

Oj u nas też borówki, maliny i pomidory to hit tego lata, mogłaby jeść i jeść.

2019-08-10 12:31

Uczulajace są truskawki. Ale na dobrą sprawe każdy owoc i warzywo może uczulic nie tylko seler czy pietruszka. Więc podając dziecku coś nowego zawsze trzeba zwrócić szczególną uwagę. 

U mnie córka lubi bardzo borówki i maliny. 

2019-08-09 17:28

niebieskimotyl mój synek dałby się posiekać za banany więc mu nie odmówię i niezdrowe to chodzi o to, że posiada naturalnie występujące cukry tak jak każde inne owoce? Banan to też źródło potasu.

Ja z orzechami póki co się wstrzymuje, synek ma 14 miesięcy i wolę póki co dać mu coś innego

2019-08-07 22:31

Dziewczyny a kiedy podawałyście dzieciom orzechy i w jakiej formie? Zdaję sobie sprawę, że są to mega silne alergeny i choć mam obawy to kiedyś trzeba spróbować.... i tak się zastanawiałam czy zmielić i dodać odrobinę np do jogurtu czy kaszy, a może lepiej masło orzechowe, czy tylko dać polizać orzecha?

2019-08-06 22:40

Tak na prawdę to wszystko może uczulić trzeba sprawdzić . Koleżanka miała problem bo córce dała maliny w tubkach , słoiczkach i było ok a podała owoce nie przetworzone i wysypka musiało być coś pryskane . Jedne dzieci mogą bardziej reagować na pryskane ciężko kupić coś nie pruskanego chyba że ze swojego ogródka . 

Bakowska orzechy , miód to najlepiej wprowadzić do diety dziecka dopiero po roku nie wcześniej 

2019-07-31 21:53

Orzechy,cytrusy uczulają najbardziej.

Trzeba wprowadzać produkty dla dziecka stopniowo i obserwować co uczula a co nie.

2019-07-30 23:22

Dokładnie, bo  tak naprawdę to wiele zależy od źródła gdzie kupiliśmy te warzywa i owoce, bo jeśli były np. silnie nawożone, poddawane ciągłym opryskom środkami chemicznymi itp to niestety rekcja może wystąpić nawet przy najbezpieczniejszym i zwykle nie alergizującym produkcie.

2019-07-30 20:15

niebieskimotyl pewnie, że dawałam banana :) Tak naprawdę to wszystko może być niezdrowe... W zależności, jak kto na to spojrzy.

2019-07-29 23:31

Bardzo silnymi alergenami są orzechy i tutaj trzeba mieć tą super czujność:)

2019-07-29 23:30

Ja daję banana i to dość często, samego lub jako dodatek do kaszy. U nas banan, jabłko i maliny to najczęściej podawane owoce. A bardzo często uczulają truskawki, cytrusy, kiwi i banany również, a z warzyw pomidory, pietruszka i seler.

2019-07-24 10:57

Ja podaję, wybieram bio z Lidla ale też nie panikuję jak mam zwykłe. 

Nie wiem kto stwierdził jedoznacznie, że banany sa niezdrowe bo wg mnie to nieprawda.

Nawet nie są w tabeli warzyw i owocow kumulujacych wrazliwej 14stki, dlatego tym bardziej ciekawe co autor miał na myśli.

Może chodziło o to, że  jedzenie bananów na pusty żoładek jest niezdrowe? To by sie zgadzało, ze wzgledu na duza zawartość  cukru,  daje złudne wrazenie sytosci, ale na krótko, plus dziala kwasotwórczo.

Na plus - zawartosc potasu, chyba nawet większą od pomidorów, dlatego ja całkowicie nie eliminowałabym ich z diety dziecka ze wzgledu na zaslyszane teorie. 

Jak wszystko z umiarem jest wskazane. 

2019-07-16 08:21

Czy dajecie banany maluszkom- słyszałam, że nie są zdrowe, ale nie wiem czy wierzyć.

2019-05-12 19:40

No nikt nie jest w stanie stwierdzić co może uczulić. Jedno dziecko może bardzo lubić pewien owoc czy warzywo, a inne dziecko mogą one uczulać. Najlepiej przed wprowadzeniem nowości do diety dziecka, podać dany owoc czy warzywo i obserwować jak dziecko na nie reaguje. Dopiero wtedy możesz wykluczyć co faktycznie uczula Twoje dziecko a co nie.

2019-02-09 11:38

Dorota- oj tak, zdecydowanie tak;) ciekawe jak to będzie jak przestanę karmić. Czekam teraz tez na kolejny sezon wiosenno- letni i zobaczymy:) musze też bacznie obserwować Małą.

2019-02-09 09:03

Eresz to bardzo dobrze jak widać ciąża i macierzyństwo wpływa pozytywnie na Twoją alergię ;)

2019-02-08 21:57

Dorota- Ja początek mialam z kolei bardzo trudny- pierwsze dwa miesiace. Ale nie bralam żadnych leków, do tego jeszcze opuchniecie naturalne dla ciężarnych błon sluzowych nosa. Ale później juz było ok. A po urodzeniu Małej wlasnie nie odczuwam tak bardzo tej alergii, jak przed ciążą. Po urodzeniu też nie bralam leków.

2019-02-08 21:28

Eresz a wiesz powiem Ci że w ciąży jakoś mniej odczuwałam alergie niż teraz.