Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mamo pić! – czym gasić pragnienie dziecka

Data utworzenia : 2013-08-01 23:02 | Ostatni komentarz 2015-10-03 15:53

Redakcja LOVI

16255 Odsłony
91 Komentarze

Woda, sok, napój, kompot? Czym gasić pragnienie malucha i jakie ilości płynów podawać mu każdego dnia? Jakie objawy związane z małą ilością przyjmowanych płynów powinny nas zaniepokoić? Co jest zdrowe dla malca, a czego pić nie powinien? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

2015-03-04 12:31

My jak na razie podajemy mleczko mamy i wode przegotowaną o temp.pokojowej. U nas w domu wprawdzie pije się tylko wode mineralną, kompoty i soczki. Więc mam nadzieje , że bedzie łatwiej malude przekonać do picia wody mineralnej. Jak zna już jej smak teraz.

2015-03-03 21:50

ancyMonek a czy tą mineralną podgrzewasz czy podajesz w temperaturze pokojowej?

2015-03-03 10:53

klio moim zdaniem to jaka wode bedzie chciało pić dziecko zależy własnie od niego :) Mój mineralną przeznaczoną dla matek karmiących i dzieci pije ..przegotowana też ale nie może być ciepła ...

2015-03-03 10:44

Ja podaje malej wode lub kompot, czasami tez herbatke ale zadko:)

2015-02-22 09:02

Ja synkowi podawałam wodę od 1 miesiąca,chociaż karmiłam swoim mlekiem,a jak się karmie z piersi to nie trzeba dziecka dopajać.Ja kupiłam do 5 miesiąca swoim mlekiem ale mimo tego podawałam mu wodę przegotowaną w temperaturze pokojowej,nie filtrowałam wody.Też czasami dawałam mu herbatki,teraz synek wogóle nie chce pić wody,czasami się napije ale bardzo rzadko.Teraz mu też daje do picia soczki,tylko nie za często bo potem nie będzie chciał nic pić tylko właśnie soczki...

2015-02-20 20:24

Drogie mamy, w którym momencie wprowadziłyście wodę? Czy podgrzewałyście ją w podgrzewaczu, czy filtrowałyście i podawałyście w temperaturze pokojowej?

2015-01-10 17:07

Oj wydaje mi się,że można nauczyć dziecka picia wody.. chociażby jak pisze Li dając po prostu dobry przykład.. tylko jak tu dać mojej 5-cio miesięcznej córeczce przykłąd?? :D a i tak piję wodę i tak,mąż też.. u nas nie ma żadnych soków,coli itp w domu w ogóle.. pierwsze od czego zaczęłam to woda,ale co z tego,jak córka pluła?? :/

2015-01-10 15:40

Co do herbatek są np. takie z Hipp'a które zawierają izomaltulozę która jak podaje producent jest naturalnym węglowodanem o mniej słodkim smaku, a w przeciwieństwie do cukru nie jest rozkładana przez bakterie w buzi dziecka. Na pewno jest więc bardziej bezpieczna od tych klasycznych herbatek niemowlęcych - granulowanych. Co do picia - ja od maleńkiego uczę dzieci picia wody - jak mówią najzdrowszej - sama jednak aby dać dobry przykład dzieciakom ją piję z mężem. Dzieci ją bardzo polubiły, więc obecnie jest u nas na pierwszym miejscu. Córce również podaję wodę źródlaną do szkoły, a wcześniej do przedszkola (u nas zresztą był taki wymóg w przedszkolu aby dzieciom dawać tylko wodę, nie soczki)