Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mamo pić! – czym gasić pragnienie dziecka

Data utworzenia : 2013-08-01 23:02 | Ostatni komentarz 2015-10-03 15:53

Redakcja LOVI

16252 Odsłony
91 Komentarze

Woda, sok, napój, kompot? Czym gasić pragnienie malucha i jakie ilości płynów podawać mu każdego dnia? Jakie objawy związane z małą ilością przyjmowanych płynów powinny nas zaniepokoić? Co jest zdrowe dla malca, a czego pić nie powinien? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

2013-08-02 09:43

Proud Mommy, chyba lepiej po prostu dodać słodkie owoce, wtedy będziesz mieć naturalny cukier. Np. winogrona bezpestkowe. Często sok z winogron sie używa jako naturalny słód. A nauczyłam synka pić wodę w radykalny sposób. Dostawał pierś albo wodę, od początku tylko wodę z kubeczka niekapka z rurką (butelki nie chciał). W ten sposób nie poznał co to słodki dobry sok. Soki zaczęłam mu podawać jak miał 1,5 roku. I teraz pije i wodę i sok. Z tym, że sok to luksus. Wybieram soki 100% z etykietą "bez dodatku cukru". Podobnie zorbiłam z nauką jedzenia jogurtu naturalnego - nigdy nie podałam słodkiego, owocowego i do dziś mój syn bardzo lubi jogurty naturalne. Dopóki dziecko nie pozna tego co słodki, doceni to co naturalne. Choć zapewne są dzieci, które od początku nie tkną takiego jogurtu do ust. Nie kupuję soków wyciskanych, bo czytałam, że może być z takich sokach Yersinia. Kiedyś afera z Marwitem była straszna.

2013-08-02 09:29

Moja córka jeszcze do niedawna w ogóle nie chciała pić wody.Podstawiałam małej gdzie się dało,żeby się skusiła,ale bez efektu.Aż z czasem zaczęła popijać.Ale nie jest to ulubiony napój córki.Czasem robię jej wodę z cytryną.Pije soki domowej roboty:malinowy,porzeczkowy kwaśny który lubi,a podobno takie kwaśne soki najlepiej gaszą pragnienie.Kompoty tez pija.U nas w domu kompoty się lekko słodzi.Kupuję jej czasem soczki jabłkowe w kartoniki i te kubuś water.

2013-08-01 23:05

Moja córka nadal odmawia picia czystej wody. Muszę kombinować i najczęściej kończy się na tym, że dostaje kompot. Czy można mi go posłodzić, jeśli do jego zrobienia użyłam kwaśnych owoców? Ktoś wie, jak to jest?