Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Pozytywna dyscyplina

Data utworzenia : 2020-01-30 20:01 | Ostatni komentarz 2020-09-01 16:50

magnolijam32

4675 Odsłony
164 Komentarze

Pozytywna dyscyplina czyli wychowywanie bez kar i nagród.

Kara działa krutkofalowo, prowadzi często, do chęci zemsty, kłamstwa, czy braku wiary w siebie.

Nagroda prowadzi do tego że dziecko nie chce robić nic za darmo....

Pozytywna dyscyplina wyjaśnia, że za każdym "złym" zachowaniem dziecka stoi przekaz "chce przynależeć... 

Uczy jak radzić sobie z takimi zachowaniami w sposób pozytywny...

Ile na ten temat wiecie i co o tym sądzicie?

2020-09-01 16:50

Każdy jest inny i ma inne oczekiwania i jeden się pogniewa jak ktoś coś powie A drugi nie .więc to zależy od człowieka;)

2020-08-28 00:20

Misiowa jestem takiego samgo zdania. Jak ktoś chce to pochwali sam z siebie a nie wymuszać na kimś chwalenie 

2020-08-27 20:58

Często mnie teściowa pyta 😂 

2020-08-27 14:02

Ja to raczej też nie pytam gości, czy mi smakuje i raczej rzadko ktoś tak pyta. Bo jak nam smakuje to sami chwalimy, a na takie pytanie to przecież nikt negatywnie też nie odpowie, a jest to takie wymuszone chwalenie wtedy.

2020-08-26 23:21

Karolina ja jestem tego zdania że jak komuś smakuje to sam z siebie pochwali gospodynie. A nie takie pytanie wymuszanie na innych wyrażania na ten temat opinii 

Konto usunięte

2020-08-26 16:52

Aneczka ale to zupełnie inna sytuacja. Mąż a np. zaproszeni na obiad znajomi czy rodzina. Pomyśl jak byś się czuła jak by przy obiedzie, kiedy zapytasz czy smakuje każdy zaczął cię krytykować i mówić co masz poprawić i jak zrobić. Ja bym się czuła okropnie. I wiele razy spotkałam się z sytuacją kiedy ktoś, do kogo byłam zaproszona zapytał czy mi smakuje. Nigdy nie zaczęłam się wymądrzać i krytykować bo tak po prostu nie wypada. Według mnie ale każdy może przecież robić jak uważa i mówić co chce. 

2020-08-26 00:03

Karolina nie spotkałam się żeby ktoś zapytał się czy smakuje..chyba że mój mąż. Ale ja to samo robię pytam się bo lubię jak czasem skrytykuje i podpowie jak.lepiej można to zrobić..bo ja się lepiej nauczyć a nie żeby mnie chwalił tylko 

Konto usunięte

2020-08-25 16:47

Weronisia dokładnie. Według mnie nawet jak coś jest nie dobre, nie smakuje nam to jak ktoś zapyta to nie ładnie powiedzieć nie. Ja bym tak nie potrafiła.