Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nosidło dla roczniaka

Data utworzenia : 2020-06-18 18:34 | Ostatni komentarz 2020-07-30 13:39

magnolijam32

1028 Odsłony
10 Komentarze

Dziewczyny, koleżanka zastanawia się nad zakupem nosidła dla rocznego dziecka. W tym przypadku pewnie dobre by było takie w którym dziecko może siedzieć przodem. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Co polecacie?

2020-07-30 13:39

Mnie keidys bratowa poprosiła żebym kupiła jej nosidło jednak ani razu nie wiedziałam by z niego skorzystała. Ja też nie jestem przekonana do nosidełka ani chust jakoś wolę dziecko na rękach nosić jak już.

2020-07-27 20:48

Bardzo polecam nosifla firmy pathi.solodnie wykonane mozliwe  bardzo prosta regulacja z dzieciem w srodku. ;) wybor tkanin i skrewkow chust baaardzo  duzy. podejscie do klienta  tez  bardzo profesjonalne. Polecam  gorąco  ;) 

Konto usunięte

2020-06-21 15:28

Ja mam z firmy Kavka, Fidela, LennyLamb robi też fajne nosidła, są też szyte przez mniejsze firmy, wcześniej np mieliśmy Coccolare z podwijanym pasem. Najlepiej przymierzyć kilka modeli i dobrać indywidualnie do dziecka i noszącego, każdemu w czym innym będzie wygodnie... ale tak jak piszą dziewczyny dopiero od momentu jak dziecko siedzi stabilnie, najlepiej jak już samo usiądzie... to że producent dodaje wkładki od 0m+ czy sugeruje, że można nosić od urodzenia to niestety tylko chwyt marketingowy... od urodzenia tylko w chuście najlepiej tkanej, bo elastyczne starczają do ok 5kg i potem nie pozwalają na przyjęcie przez dziecko prawidłowej pozycji, materiał osiada, rozciąga się i nie podpiera dobrze kręgosłupa 

2020-06-21 10:21

Widziałam jakiś czas temu mamę z dzieckiem około półrocznym w.nosidle. Dziecko było umocowane przodem do kierunku ruchu. To był straszny widok. Dziecko podkakiwalo i "latało " w każdą stronę. Rączki i nóżki tez bezwładne. 

2020-06-20 18:56

Nie zaglebialam się tak w temat noszenia przodem w nosidle bo dla samej siebie tego nie potrzebowałam, ale faktycznie trochę poczytałam i macie rację. W sumie jak moje dzieciaki były małe to też lekarz zawsze zalecal noszenie przodem do siebie nie odwrotnie. Nie wiem czemu tego nie pokojarzylam. Chyba dla tego ze jak napisałam w wyszukiwarce nosidło dla rocznego dziecka to wyskoczyła mi masa takich gdzie dzieci są właśnie obrucone przodem do świata. Wszystkie oczywiście "bezpieczne" jak to piszą producenci... ;-p 

 

Moniczka słyszałam że nosidła tula są fajne i mówiłam o tym koleżance która jest właśnie teraz tym zainteresowana, tylko one mają jedną wadę, są jednak drogie... ;-) Jak się jej to nie sprawdzi to wyda kupe kasy na marne...

 

Macie jeszcze jakieś inne sprawdzone marki?

2020-06-19 08:12

Nigdy nie przodem do świata, tak jak pisze Paulinek kręgosłup nie jest w prawidłowym ułożeniu, dziecko w ułożeniu przodem do świata wygląda na rozluźnienie i ma swobodnie ręce i nogi ale tak naprawdę spina wszystkie mięśnie co nie jest dla niego wygodne 

2020-06-18 22:55

Nosidło przodem jest zle dla rozwoju dziecka ze względu m.in że nie ma odpowiedniej pozycji jaka jest tzw żabka i jaka może mieć obrócone przodem do nas lub na plecach naszych chodzi głównie o rozstaw nóżek i tzw dupowpadke. W nosidle nosimy dzieci tylko i wyłącznie które już siedza stabilnie, mniejsze maluchy w chustach nosimy. 

2020-06-18 21:55

Przodem nie powinno się nosić dzieci