Małe dziecko (282 Wątki)

Przedszkole

Data utworzenia : 2017-08-05 00:01 | Ostatni komentarz 2019-11-15 17:12

Mama_Arka_Martynki

6389 Odsłony
426 Komentarze

Dziś z ciekawości zadzwoniłam do prywatnego przedszkola. Blisko mnie ok.5km. Niedaleko mojej mamy ok. 1 km..powiedziałam, że mam z Arkiem problem: brak mowy, pampers, przestał jeść sam. Pani mówi, że mają takie dzieci, proponuje mniejszą grupę dzieci rodzonych koniec 2014- początek 2015, czyli jak Arek. 28 sierpnia zaczynają się zajęcia adaptacyjne. Chcę spróbować. Wyglądają tak, że rodzice zostawiają dziecko i wychodzą. Zabawa przed 3 godziny. BOJĘ SIĘ. Nie wiem czy dam radę. Jakie macie doświadczenie?

2017-08-16 21:28

Mam pamiętam, że pisałaś gdzieś, że Arek ma 110 cm? Bardzo wysoki według mnie, mój Kacper ma 96 cm, ale zauważyłam że on raczej z tych bardzo niziutkich, co mnie też trochę przeraża w kontekście przedszkola a później szkoły. Wiadomo jak inne dzieci traktują takich niskich chłopców.

2017-08-16 21:24

Ciekawe jak mój nieśmiałek będzie robił.... od piątku mój mąż jest na urlopie dłuższym i zaczynam odpieluchowywać Arka. Mąż przejmie Martynkę a ja skupię się na Arku. Dziś byliśmy w sali zabaw pierwszy raz w duzej sali, a ogólnie to drugi raz, ślicznie się bawił, wydawał dźwięki z otwartą buzią jakby chciał cos powiedzieć, bo widział jak chłopiec rozmawia do nas. Zauważyłam, że mój synek jest bardzo duży. Chłopiec w wieku 4 lata 6 miesięcy jest tylko troszkę wyższy od Arka Jutro poradnia.... trzymajcie kciuki..

2017-08-16 20:17

Mama to u nas w przedszkolu śpią jedynie te dzieci, które chcą a reszta normalnie ma zajęcia ;) Ciekawe jak to będzie z moim synkiem i z kupką czy normalnie bedzie robić czy też wstrzymywać bo córeczka nie miała z tym problemu i robiła normalnie w przedszkolu .

2017-08-16 13:10

Moja koleżanka ma 37 lat i dalej tylko w domu. Haha właśnie Martynka się udzieliła w temacie, muszę iść doopkę myć hihi

2017-08-16 12:08

MAM to super że Arek się rozkręca brawo dla niego :):) Mój brat do dzisiaj a teraz idzie do 3 klasy kupy w szkole nie zrobi w przedszkolu też nie robił siku bez problemu ale kupa tylko w domu

2017-08-15 08:07

Widzę, że nie jestem sama ;) Mojej siostry córka nie robiła kupki w przedszkolu, czekała z tym do powrotu do domu. Potem z czasem się "rozkręciła" Arek superowy ostatnio jest. Mam coraz mniej obaw odnośnie jego zachowania :) co do drzemek to myślę, że będzie sobie po prostu leżał na leżaczku. Sąsiadki córka w tym samym przedszkolu jako jedyna nie spała. W czasie drzemki po prostu siedziała przy stoliczku i coś rysowała,

2017-08-14 22:34

MAM, gabilabi mój syn (3,2l) też od września idzie do przedszkola. I też jestem pełna obaw i stresu. Mieliśmy jedne zajęcia adaptacyjne, w połowie lipca i trwały całe dwie godziny. Zostawiłam młodego w szatni i panie kazały mi iść do domu. Straszny moment. Po powrocie synek przyznał mi się, że "się za mną popłakał, ale Pani powiedziała mu, żeby przyszedł się bawić i już nie płakał". Więc jest dla nas nadzieja, że jeżeli spotka się z sympatią pań przedszkolanek i innych dzieci to wszystko będzie dobrze. Syn też już od dawna nie sypia w dzień, a w przedszkolu są drzemki, nie wiem jak z tym sobie poradzi, zwłaszcza że maluchy muszą się przebierać w piżamkę, co u nas w domu nigdy nie było praktykowane. Po drugie strasznie się boję o to czy będzie wołał siku i kupę. w domu i generalnie w naszym i męża towarzystwie woła bez problemu, to samo jest u moich rodziców, ale ostatnio gdy jest z teściami zdarza mu się zrobić w majtki. Więc kolejna niewiadoma i kolejny stres....

2017-08-14 22:24

Gabi ja właśnie rodziłam w Legnicy i jestem zadowolona. MAM Arek z dnia na dzień Cię czymś zaskakuje. Super! Oby tak dalej a im więcej kontaktów z rówieśnikami i innymi dziećmi tym lepiej.