Małe dziecko (299 Wątki)

Przedszkole

Data utworzenia : 2017-08-05 00:01 | Ostatni komentarz 2020-01-25 08:56

Mama_Arka_Martynki

7964 Odsłony
462 Komentarze

Dziś z ciekawości zadzwoniłam do prywatnego przedszkola. Blisko mnie ok.5km. Niedaleko mojej mamy ok. 1 km..powiedziałam, że mam z Arkiem problem: brak mowy, pampers, przestał jeść sam. Pani mówi, że mają takie dzieci, proponuje mniejszą grupę dzieci rodzonych koniec 2014- początek 2015, czyli jak Arek. 28 sierpnia zaczynają się zajęcia adaptacyjne. Chcę spróbować. Wyglądają tak, że rodzice zostawiają dziecko i wychodzą. Zabawa przed 3 godziny. BOJĘ SIĘ. Nie wiem czy dam radę. Jakie macie doświadczenie?

2017-09-01 22:17

I przeżyliśmy pierwszy dzień w przedszkolu. Młody poszedł ochoczo i z entuzjazmem. Ale jak przyszło wejście do sali, to wołał, że chce do domu i się we mnie wtulił. No i ja miękka buła, oczywiście łzy w oczach, ale starałam się jak mogłam, żeby po sobie tego nie dać poznać. Jak pani zaprowadziła go do sali i zamknęła drzwi, to słyszałam jak ryknął płaczem. Oczywiście ja, wyszłam z przedszkola i też w ryk... Nie zdawałam sobie sprawy, że to takie emocjonalne przeżycie. Przyszłam po niego po 6,5 godzinach, to znowu miał łzy w oczach i w ogóle taki zapuchnięty i głosik taki zakatarzony. Ale panie mówiły, że wszystko było ok... Coś tam zjadł samodzielnie, ale w domu wciągnął jeszcze obiad, więc podejrzewam, że nie za dużo. Siku zawołał, więc ok... W poniedziałek powtórka...

2017-08-30 07:18

Darka Arek jest z 23.11.2014 A co z tymi podarunkami nie wiesz czy dać, nie wiesz jak dać, czy nie wiesz co dac?

Konto usunięte

2017-08-30 06:36

Teraz już każdy powinien mieć dostęp do bezpłatnej opieki przedszkolnej bo to zapewnia nam ustawa. Ja posylalam do prywatnego i placilam 800 teraz będzie chodził też do prywatnego ale bede placila tylko za jedzenie resztę płaci gmina

2017-08-29 22:48

Mama_Arka_Martynki to spory wydatek jak 1tys złoty na przedszkole...też bym odpuściła.A jak jesteś z Martynką w domu to Arek może się rozkręci jeszcze z mową.Nie ma co się stresować.Z jakiego miesiąca on jest? Za żłobek płaciłam 350zł miesięcznie z jedzeniem.Ciekawe ile mnie za przedszkole będzie wynosić... Sama jestem ciekawa jak syn zareaguje za zmianę ze żłobka na przedszkole.... Zastanawiam się jak to zrobić z tym upominkiem dla Pań w żłobku bo jeszcze po rzeczy tam muszę jechać....Ja opieka a mąż do pracy....aż mi głowa paruje od pomysłów ;)

2017-08-29 17:21

Jakby mój mówił i robił na wc to by poszedł do państwowego. Zobaczymy za jakiś czas co będzie

2017-08-29 15:34

To fajnie Mama, że masz taką możliwość, że możesz oddać Arka do przedszkola za jakiś czas, jak zdecydujesz, że będzie już gotowy. Ja się bałam posłać mojego do żłobka i tak odkładaliśmy z mężem decyzję przez 1,5 roku, aż w końcu zdecydowaliśmy, że jednak pójdzie dopiero do przedszkola. Mój idzie do państwowego, więc koszty to max. 250 zł/ miesięcznie.

2017-08-29 12:47

Właśnie zdałam sobie sprawę, że dla dwójki dzieci przedszkole to koszt 1000 zl z kawałkiem

2017-08-29 10:49

MAM skoro to przedszkole prywatne to super zawsze będziesz mogła go zaprowadzić a nie czekać do przyszłego roku Ja uważam że skoro postanowiłaś poczekać to dobrze wkońcu każda mama wie co dobre dla jej dziecka daj znać po wizycie u psychologa co powiedziała. Wszystkie mamy które zaczynają 1 września przygodę z przedszkolem powodzenia, wytrwałości i głowy do góry :):):) Darka dużo dużo zdrowia dla synka