Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Przedszkole

Data utworzenia : 2016-03-05 03:45 | Ostatni komentarz 2017-12-17 21:52

Marta -1989

5983 Odsłony
109 Komentarze

Dziś oburzyła mnie okrutnie sytuacja związana z przedszkolem u mnie w miasteczku. Siostra szła porozmawiać o swoim synku do przedszkola gdzie chodzi jej synek więc poszłam z nią bo chciałam zapytać się w jakim wieku dzieci są przyjmowane, czy muszą już być bez pieluszki i takie tam pytania by przygotować małego jak najlepiej. Dowiedziałam się że jeżeli chcę mieć miejsce w przedszkolu muszę zapisać już teraz dziecko na listę mimo że synek ma 5 miesięcy a do przedszkola pójdzie w wieku 3 lat!!! Okazało się że na jego rocznik jest już zapisanych sześcioro szkrabów!!!! Dla mnie to absurd! Przecież mama nie myśli o zapisywaniu tak małego dziecka do przedszkola a potem jak już czas jest na to to okazuje się że nie ma miejsc w państwowym przedszkolu i trzeba zapisać do prywatnego i płacić 800 czy 900 złotych zamiast 300.... Czy któraś z Was drogie mamy też już zetknęła się z takimi zasadami?

2017-03-26 21:56

Silver90 jak dziecko nie dostanie się do przedszkola na terenie swojej gminy to wtedy w czerwcu chyba są zapisy dodatkowe na listę oczekujących lub w tych przedszkolach co zostały miejsca w danych grupach wiekowych.A jak już zależałoby nam żeby jak już dostał się tam koło żłobka, bo dojazd najlepszy i najbliżej pracy.Oczywiście bez wjeżdżania do centrum i stania w korkach,zwłaszcza po południu.... U nas dokładnie są 3 opcje: 1. Zapisy dodatkowe w czerwcu do wybranych przedszkoli w których zostały miejsce, 2. Przedszkole prywatne 3. Pozostawienie synka rok dłużej w żłobku.

2017-03-26 20:51

Darka mam sąsiadkę, która przepisała swoje dziecko do przedszkola w innej gminie i nie było żadnego problemu, może u Ciebie też nie będzie tego problemu. Faktycznie najlepiej jakbyś miała coś w zapasie, bo nigdy nie wiadomo jak to będzie z miejscami.

2017-03-26 16:17

Witajcie drogie mamy! Odświeżam temat!!! :) Teraz powinien być na topie bo końcem marca zaczynają się zapisy do przedszkoli. My jutro jedziemy zawieź wniosek do przedszkola u nas tutaj na miejscu.Mam stresa czy syn się dostanie.Niby nie jest dużo dzieci ale jednak jest stres a jeśli go nie przyjmą? W piątek pytałam w przedszkolu koło naszego żłobka do którego chodzi syn i pani dyrektor powiedziała mi że oni dzieci z poza gmin nie przyjmują.U Was też tak jest? Chciałabym mieć jednak drugie przedszkole awaryjne do zapisu...no ale jak widać jest to niemożliwe.

2016-06-07 12:28

Oj nie spotkałam się z taką sytuacją aby tak wcześnie zapisywać dziecko do przedszkola. U nas wymogiem który decyduje czy dziecko zostanie przyjęte jest to czy oboje rodziców pracuje lub czy jest to matka lub ojciec samotnie wychowujący dziecko i pracujący. U mnie nie było problemu aby dostać się do państwowego przedszkola. Wiadomo jednak, że wszędzie trzeba się dowiadywać i śledzić bo szybko wszystko się zmienia.

2016-03-27 10:44

Wracajac do przedszkola... U nas nie ma takich zasad dziecko zglaszacsie do przedszkola jak jest nabur na dany rok i sa potem listy ktore dzieci sa przyjete. Moja corcia dostala sie bez problemu do panstwowego przedszkola ale dopiero do 4 latkow a ze pol roku chodzila juz do prywatnego i jej i nam rodzicom przypadlo ono bardzo do gustu postanowilismy jej nie przenosic. Koszt jest co prawda wiekszy niz w panstwowym lecz nie duzo a dzieci maja o wiele wiecej zajec dodatkowych i wyjazdy typu teatr itd sa juz w czesnym takze ja jestem zadowolona i nie place 800zl lecz duzo mniej. Moze wynika to z tego ze mieszkamy w niewielkiej miejscowości i stawki sa inne. Podejzewam ze za panstwowe nie placila bym wiecej niz 200zl.

2016-03-26 20:50

E.Machulak każde dziecko jest inne - mój siedzi ale nic na siłę - sama musisz zobaczyć czy jest w stanie .... Nie ma co kierować się schematami rozwoju bo jedno dziecku siedzi jak ma 7 miesięcy a inne jak ma 5... Mojej siostry syn miał 9 mięsiecy jak poszedł na nóżki :)

2016-03-26 18:47

Marta eee no nieźle juz siedzi twój maluch ja się boję go tak sądać bo nie wiem czy to nie za wcześnie wole poczekać jeszcze do 6 miesiąca .... Lenka mój podobnie tyle ze jest o miesiąc starszy a pociąga się ale nie ma jeszcze tyle siły by się sam podciągnąć raz mus się udało jak mąż go sądzal ale się wydała na niego ze trzeba jeszcze ten miesiąc poczekać

2016-03-26 15:01

Karolina jesli dziecko ładnie przybiera to z dzieckiem jest ok. podobno na takie dzieci mówi się "szcześliwe ulewacze" ponieważ bardzo dużo ulewają a mimo to rozwijają się dobrze oraz przybierają na wadze :) Marta ja miałam od pediatry jeszcze dodatkowo syrop na ulewanie chyba debridat sie nazywał, dzięki niemu mały ulewał po jedzeniu tylko kilka razy a nie kilkanaście ;) i Kacper miał jeszcze bardzo częste bóle brzuszka a to sporo pomogło ;) Kasia przejść przejdzie, podobno nawet do 2 roku życia dziecko może ulewać, tak mi pediatra mówiła ;)