Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Przedszkole

Data utworzenia : 2016-03-05 03:45 | Ostatni komentarz 2017-12-17 21:52

Marta -1989

5935 Odsłony
109 Komentarze

Dziś oburzyła mnie okrutnie sytuacja związana z przedszkolem u mnie w miasteczku. Siostra szła porozmawiać o swoim synku do przedszkola gdzie chodzi jej synek więc poszłam z nią bo chciałam zapytać się w jakim wieku dzieci są przyjmowane, czy muszą już być bez pieluszki i takie tam pytania by przygotować małego jak najlepiej. Dowiedziałam się że jeżeli chcę mieć miejsce w przedszkolu muszę zapisać już teraz dziecko na listę mimo że synek ma 5 miesięcy a do przedszkola pójdzie w wieku 3 lat!!! Okazało się że na jego rocznik jest już zapisanych sześcioro szkrabów!!!! Dla mnie to absurd! Przecież mama nie myśli o zapisywaniu tak małego dziecka do przedszkola a potem jak już czas jest na to to okazuje się że nie ma miejsc w państwowym przedszkolu i trzeba zapisać do prywatnego i płacić 800 czy 900 złotych zamiast 300.... Czy któraś z Was drogie mamy też już zetknęła się z takimi zasadami?

2017-12-17 21:52

U mnie w mieście nie można było zapisywać dziecka do żłobka w czasie ciąży, dopiero jak się urodziło. Gdy zapisywałam synka jak miał 8 miesięcy, to oczywiście na wejściu dostałam niezłą reprymendę, że dlaczego tak późno, inni rodzice zapisują swoje dzieci w pierwszym tygodniu. Straszyli nas brakiem miejsc, ale synek się ostatecznie dostał do państwowego. Z miejscem w państwowym przedszkolu też nie mieliśmy problemu. Także od września synek rozpoczął przygodę z przedszkolem i co do jakości edukacji nie mam zastrzeżeń, ale największy problem jest jedzeniem, nie podoba mi się menu, jest w nim za dużo słodyczy. Początki edukacji były ciężkie, ale już jest dobrze i młody czasami w podskokach do sali wchodzi. Na szczęście póki co, nie trzeba przechodzić procesu rekrutacji co roku i wiem, że z tą grupą już będzie do końca przedszkola.

2017-12-17 21:42

Akone dokładnie tak, bardzo się cieszę z tej zmiany. Mam nadzieję, że i w rzeczywistości będzie to funkcjonowało jak się należy. gdyby nie to, to na państwowe przedszkole nie mielibyśmy co liczyć, podobnie jak na żłobek zresztą....

Konto usunięte

2017-12-17 06:41

Obecnie miasto i gmina mają obowiązek zapewnić dziecku przedszkole. Jeśli nie mają miejsca w państwowych to muszą to zrobić w prywatnych ale na zasadach państwowych. W tym roku dotyczyło to 4 latkow a teraz będzie już dla trzylatkow

2017-12-12 19:38

U nas w mieście jest tak, że co roku są zapisy na kolejny rok do przedszkola. Nie można zapisać dziecka na prawie 3lata do przodu, bo nie wiadomo czy przedszkole będzie funkcjonowało. To jakiś absurd. Wydział w Starostwie odpowiedni w Twoim mieście sprawuje nadzór na szkołami i przedszkolami. Możesz tam zapytać jak to wygląda.

2017-12-11 22:41

Ja może troszkę z innej beczki, ale zapisalismy synka do żłobka w 1 tygodniu po urodzeniu. Z przedszkolem jest podobnie. A i to nie ma pewności czy miejsca będą...

2017-12-11 14:35

Ojjj ja też nie raz słysze "dlaczego przyszłaś tak wcześnie" :P Szczególnie jak sezon chorobowy w pełni, i na 15 dzieci w przedszkolu była trójka z grupy, która się najbardziej lubi i najlepiej ze sobą bawi ;)

2017-12-06 22:03

Młodsza dziewczynka której pilnowałam na początku strasznie broniła się przed przedszkolem płacz i awantury a ostatnio do mamy dlaczego tak szybko przyszłaś jesteś za wcześnie i teraz jest niezadowolona że jest weekend bo nie pójdzie do przedszkola u nas na wiosce mało dzieci i nie ma problemu z przyjęciem ale tak jak w dużych miastach to naprawdę ciężko

2017-12-06 21:47

O kurczę! To chyba zależy od miejscowości. Co prawda, moja córka chodzi do prywatnego katolickiego przedszkola. Ale u nas złożyło się tak, że oszłam zapytać czy są wolne miejsca na wrzesień i od razu Zuzia poszła do przedszkola w maju i czerwcu, bo akurat zwolniło się miejsce :) Była mega dzielna, gdyż poszła do grupy już zżytych dzieci, dwa dni nie tyle płaczu co marudzenia, a we wrześniu wróciła jako dzielny przedszkolaczek :)