Małe dziecko (282 Wątki)

Przedszkole

Data utworzenia : 2017-08-05 00:01 | Ostatni komentarz 2019-11-15 17:12

Mama_Arka_Martynki

6391 Odsłony
426 Komentarze

Dziś z ciekawości zadzwoniłam do prywatnego przedszkola. Blisko mnie ok.5km. Niedaleko mojej mamy ok. 1 km..powiedziałam, że mam z Arkiem problem: brak mowy, pampers, przestał jeść sam. Pani mówi, że mają takie dzieci, proponuje mniejszą grupę dzieci rodzonych koniec 2014- początek 2015, czyli jak Arek. 28 sierpnia zaczynają się zajęcia adaptacyjne. Chcę spróbować. Wyglądają tak, że rodzice zostawiają dziecko i wychodzą. Zabawa przed 3 godziny. BOJĘ SIĘ. Nie wiem czy dam radę. Jakie macie doświadczenie?

2019-11-15 17:12

Ake twój synek napewno nie długo nauczy się rozbierać kiedy czuje że jest mu gorąco 

2019-11-15 10:36

Rozmawiałam już kilkukrotnie, ale nie przynosi to  efektów. Jestem teraz na L4, więc mogę zająć się małym, ale tak wiecznie przecież nie będzie.

2019-11-14 15:03

To możesz spróbować porozmawiać z Panimi jeszcze raz chociaż i tak wydaje mi się, że raczej nie przyniesie to rezultatu bo one nie są w stanie mieć tego cały czas pod kontrolą bo w grupie pewnie jest ok. 25 dzieciaków i wszystkich muszą ogarnąć 

2019-11-14 10:46

Patrycja Niedopytalska -Mój ma 4 latka. Sam potrafi ściągnąć bluzę (jest bardzo samodzielny ogólnie), ale nie potrafi określić kiedy mu gorąco,szczególnie jak dobrze się bawi. Równe 3 lata kończył z pierwszym dniem przedszkola i zwracałam rok temu paniom uwagę na to, by go rozbierały, a tego nie robiły. Po co im wywiad z nami, skoro  i tak mają gdzieś moje uwagi. W tym roku od razu po przyjściu do przedszkola go rozbieram, ale jak wracają popołudniu z podwórka, to już w bluzie zostaje przez cały dzień i odbieram go mokrego. Niestety nie umie określić jeszcze kiedy bluzę ma sam ściągnąć. Wie natomiast kiedy mu zimno 

2019-11-14 09:51

Wiadomo że jak idziemy rano to ubieram dziecko tak żeby było mu ciepło, ale w przedszkolu bluza to przesada. Tam jest naprawdę ciepło więc wystarczy koszulka na długi lub krótki rękaw a bluzę zakłada jak wychodzą na podwórko i kurtka. 

A opłaty również są naliczane 1zl za każdą godzinę +posiłek. 

Mamy kartę taką elektroniczną i odbijamy godziny wejścia i wyjścia na podstawie tego naliczane są opłaty. 

2019-11-14 06:42

U mnie tak nie ma ale to przedszkola prywatne tyle że czesne finansuje miasto więc rodzice płacą tylko za wyżywienie 

2019-11-13 22:25

Kasaiaa03 w każdym przedszkolu tak jest. W dokumentach przy rekrutacji deklaruje się godziny pobytu dziecka w placówce, które są później zawarte w umowie. Jeśli dziecko przekroczy czas, to logiczne, że płaci się za każdą kolejną rozpoczętą godzinę. U nas jest to złotówka za godzinę w przypadku przedszkola, a jeśli chodzi o żłobek to jest to 12 zł za każdą kolejną godzinę.

2019-11-13 20:12 | Post edytowany:2019-11-13 20:12

U was też w przedszkolach płaci się za nadgodziny jeśli dziecko musi dłużej zostać ?

2019-11-13 18:03

Też nie uważam żeby ti był obowiązek Pan i też moje dziecko jak mu gorąco po prostu się rozbiera. Również ma 4 lata 

2019-11-13 17:23

No u nas październik był tragiczny pod względem chorób... ,teraz też nie jest lepiej bo obecnie zmagam się z Ostrą Jelitówką.

Najpierw była gorączka jak na grypę później biegunka kolejnego dnia wszystko dobrze a w nocy biegunka i wymioty. 

Szczerze mówiąc to mam dość tego przedszkola jak nie grypa,  wszy to teraz Jelitówka.  Synek miał wystep z okazji 11 listopada tak się cieszył  i nie mógł iść ,tyle go omija przez te choroby a po dłuższym czasie ciężko jest mu znowu wpaść w rytm i jest płacz że niechce iść. 

Mam nadzieję że mi nic nie będzie bo i tak mam już sporo na głowie... 

Marzę o śnie:(

2019-11-13 14:52

Papuśny Bobas co Ty mówisz. Nie wierzę, że w przedszkolu jest chłodno, bo przecież tam chodzą maluchy to po co im jeszcze bluzy zakładać..  Masakra. Ktoś mega zapobiegawczy. 

2019-11-13 14:51

Mega naczelny papusny bobas a ile syn ma lat? Ciężko mi sobie wyobrazić żeby przeczkolanki miały sprawdzać każde dziecko czy nie jest zgrzane. Ja zakładam synkowi bluzy z suwakiem to sam sobie ściąga jak mu gorąco ale i z taką przez głowę by sobie poradził tylko wiem że w tamtej mu wygodniej. Ma 4 latka 

2019-11-13 13:36

Nasz syn choruje odkąd poszedł do przedszkola, ale tylko w miesiącach zimowych. Sądzę,że go po prostu przegrzewają, bo co go odbieram z przedszkola to on w bluzie mimo, że mówiłam, że on z zimnego chowu. Nawet nie raczą sprawdzić, czy dzieci nie są zgrzane....

2019-11-12 00:08 | Post edytowany:2019-11-12 00:09

Moja siostrzenica przyniosła jakiego wirusa opryszczkowego buzi  i zaraziła nim swojego rocznego braciszka i Szymka 

2019-11-11 20:19

No choroby to zdecydowany minus przedszkola , zwłaszcza jak rodzice pracują i co chwila muszą brać l4... 

2019-11-11 19:27

My trzeci rok a też już w tym roku miał katar i bostonke 

2019-11-11 15:57

A ja już mam dość przedszkola synek poszedł pierwszy rok i więcej w domu chory niż w przedszkolu :/ byle do wiosny. Jak już idzie to jest zadowolony śpiewa tańczy opowiada :D w piątek ślubowanie już nie mogę się doczekać ;)  

2019-11-11 00:54

Agata.Klara kochana, mamy takie cudo w domu :) + jonizator do tego :)

2019-11-09 16:43

Mój odpukać od 3 tygodni chodzi i nic się nie dzieje.

30 listopada będą wystawiać pierwsze jasełka i już śpiewa kolędy jak szalony.

2019-11-09 01:07

Chyba każde dzieci muszą swoje odchorować na początku swojej przygody z przedszkolem. Szczególnie jak wcześniej nie miały styczności z większą grupą ludzi 

2019-11-08 21:25

Mój ma kaszel ale byłam z nim u lekarza i powiedział że płuca czyste i to taki kaszel po chorobie który może się utrzymać przez dłuższy czas. Najgorzej go męczy rano i jak się nabiega,  iinhalacje trochę pomagają i nawilzacz powierza. Gabi też była chora tak z dnia na dzień gorączka w nocy i kaszel taki z flegmą. Nic tylko majątek się zostawia w tej aptece. 

U was to by się sprawdził taki oczyszczacz powietrza podobno dla alergików to prawdziwe wybawienie.

2019-11-08 18:49

Agata.Klara a powiem Ci, że mój synek dwa razy był chory. Raz na początku września i raz kiedy urodziłam akurat małą (koniec września początek października) 1.5 tygodnia leżałam w szpitalu to się kurował, ale nie wyleczył się na tyle, by był całkowicie zdrowy, kiedy wróciłyśmy z małą do domu, jeszcze z tydzień go trzymało. A teraz na razie spokój i mam nadzieję, że tak się utrzyma. Jedynie alergia daje się nam mocno we znaki, bo jednak w przedszkolu grzeją pełną parą.

2019-11-08 15:56

Dziewczyny jak tam wasze maluszki radzą sobie w przedszkolu? 

Chorują Wam?  U nas nie jest tak źle jeśli chodzi o chorowanie. W przedszkolu też całkiem dobrze, ale tak naprawdę dużo nam pomogły zajęcia indywidualne . Ja się wcale nie dziwie że dziecko ma trudnosci jak lecą tak z programem 

2019-10-29 09:42

Hahah Magiczny pazur sporo Cię ominęło, ale i tak odpowiedzi po dziś dzień nikt nie zna i nie wiemy czy tęsknić, czy nie :D