Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nieśmiałe maluchy

Data utworzenia : 2013-05-18 13:33 | Ostatni komentarz 2021-05-09 17:06

Iwona

9467 Odsłony
79 Komentarze

Czy Wasze skarby są nieśmiałe? Wstydzą się obcych, innych dzieci, Waszych znajomych, nowego otoczenia? Jak reagują? Jak pomóc maluchowi nabrać pewności siebie i odwagi?

2020-03-13 22:57

u nas roznie zalezy od dnia , ale wazne by dziecko nie zmuszac. moze wiecej w gronie obcych bawilandie  moze jakies zabawy by dziecko mialo mozliwosc odwazenia sie, probowac trzeba napewno predzej czy pozniej oswoi sie np z wystepami chociaz tak mi sie wydaje no chyba ze to kwestia charakteru. jestem w trakcie wlasnie oswajania corki z publicznoscia ze sscena, pierwsze kroki cieezko ale jak sie rozkreci to nie chce zejsc .

2020-03-06 10:33

Mój jest nieśmiały co do występów publicznych, ale do obcych mu się buzia normalnie nie zamyka...

Konto usunięte

2020-03-03 19:24

Mój syn też rzadko widuje się z rówieśnikami, spotykamy się w obrębie najbliższej rodziny, od święta zobaczy kogoś nowego, ale mimo jego wcześniejszej „przylepności” do mnie i taty jest bardzo towarzyski i szybko przełamuje pierwsze lody, mało kto potrafi go zawstydzić albo onieśmielić... myśle, że z dzieciakami już tak jest, że mają przejsciowe etapy bycia nieśmiałym, potem się znów przełamują, a czasem nieoczekiwanie boją wręcz niektórych osób, które w jakiś sposób im nie pasują... trudno to przewidzieć, ale istotne też jest nasze nastawienie, bo dziecko to odczuwa i widzi jak my reagujemy na obcych

2020-03-01 11:57

Moja mała też otwarta Ale każde dziecko inne . Np mojej szwagierki syn jej nie odpuszcza i średnio lubi być gdzieś moja mała głośniej krzyknie z radości ten płacze odkurzacz też przy nim nie można . przebywa wśród swoich Ale jak dłużej nie widzi to się boi . Mówią wyrośnie Ale za parę dni kończy rok więc nie wiem . 

2020-02-25 14:39

Moja Madzia ma 6 miesięcy ,nieststy sytuacje rodzinna mamy nie ciekawą...Malutka nie majuż nikogo bliskiego oprócz nas i kilku cioć z którymi widujemy się 3 razy w roku.Bardzo się bałam ,że córcia mając kontakt tylko z nami w domowym zaciszu ,bardzo będzie bała się obcych,przypadkowych osób czy też wstydziła dzieci znajomych.Okazuje się,że póki co jest rewelacyjnie.Mała nie boi się ,nie wstydzi ,chętnie idzie na ręce do moich znajomych,uśmiecha się do ludzi w przychodni, do doktora podczas badania,do listonosza ,dosłownie do każdego ,w ogóle nie ma takiego dystansu .Uwielbia zaczepiaćinne dzieci ,te w swoim wieku jaki te starsze,mam cichą nadzieję,że to się nie zmieni i nadal będzie tak pozytywnie nastawiona do świata

2020-02-25 11:17

Ja ze swoim uwielbiam gotowanie ze swoim maluszkiem https://www.smakprostoty.pl/finezyjna-kuchnia

2020-02-16 21:38

Susanne no dzieci takie są że przy mamie takie odważne dopóki ktoś ich nie zaczepi hehe

2020-02-16 21:07

Moja córka zaczepia wszystkich a porem zakrywa dłonią buzie udając ze jej nie ma. Powoduje to dość zabawne sytuacje ale Pierw zaczepia a potem płacz ze ktoś zaczepia jà :) uwazam, ze trzeba przeczekać