Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dlaczego dzieci powinny chodzić boso?

Data utworzenia : 2016-03-16 21:53 | Ostatni komentarz 2021-05-18 22:33

E.Machulak

8722 Odsłony
137 Komentarze

Ludzka stopa w chwili urodzenia nie jest miniaturową wersja stopy dorosłego. W rzeczywistości nie zawiera wogole kości i składa się w znacznej części z chrząstki. Dopiero po kilkunastu latach chrząstka ostatecznie kostnieje i osiąga kształt stopy, składającej się 28 kości. Zanim więc stopa postawi pierwsze kroki,musi do tego dojrzeć. Zapraszam do ciekawej lektury... http://dziecisawazne.pl/dlaczego-dzieci-powinny-chodzic-boso/ Co wy o tym sądzicie , czy też wasze maluszki częściej chodzą na boska czy częściej zakładacie swoim pociechom "pierwszą parę kucików" i skarpetki ???

2016-08-29 00:34

No plaże potrafią być okropnie brudne ale najbardziej przykre jest to, że ten bałagan nie robią zwierzęta tylko my ludzie. Jakby było pięknie gdyby każdy po sobie na bieżąco posprzątał. Dzieci i my wtedy na luzie moglibyśmy chodzic po piasku na bosaka nie martwiąc się o uraz.

2016-08-28 14:15

Dominika, no niestety nasze polskie plaży są strasznie brudne. Kapsli i petów jest od groma. Dzisiaj w tv nawet pokazywali, jak wygląda plaża z samego rana zanim jest sprzątana, ludzie potrafią nawet grilla porzucić... Nawet na plaży trzeba bardzo uważać na stopki maluszków.

2016-08-26 17:56

mój mały na boso latał po plaży nad morzem, ale szlag mnie chciał trafić bo w piasku pełno śmieci np kapsli po piwie czy petów z papierosa. na szczęście się nie skaleczył, ale wściekła byłam że ludzie nie potrafią po sobie sprzątać..

2016-08-03 23:34

Racja Magros owady też mogą narobić dużo szkody :(

2016-08-03 09:27

Miejskie piaskownice niestety czystością nie grzeszą. Ale własna jak najbardziej. Teraz to nawet na plaży trzeba uważać. Właśnie nie chodzi tylko o jakieś skaleczenia w bieganiu boso po trawie, jak i o owady i ukąszenia.

2016-08-01 23:15

Teraz najlepiej chyba puścić dziecko jedynie na piasek ale ten właśnie w swojej piaskownicy bo w piaskownicach miejskich może być różnie niestety. Jeśli jesteśmy pewno, że naszemu dziecku nic się nie wbije w nóżkę to można dziecku na chodzenie na bosaka pozwolić.

2016-08-01 10:14

W mieszkaniu synek chodzi głównie boso. Kapcie mu zwykle przeszkadzają, chociaż w zimie bardziej je akceptuje. Ale latem na podwórku u dziadków to niestety buciki muszą być. Trwa jest z dużą ilością koniczyny a w związku z tym jest sporo owadów. Raz stanął na pszczole i niestety użądliła w stopę. Szybko zaczęła noga puchnąć. Więc teraz na podwórko ma zawsze klapki typu crocsy, bo szybko się zakłada. A jak więcej biega latem to sandałki lub pełniejsze buty, w zależnie od pogody.

2016-07-19 11:25

ja kiedy wiem że córcia po danym terenie jak ja to nazywam może chodzić na bosaka to jej po prostu na to pozwalam :-) po mieszkaniu na co dzień również chodzi na bosaka w sumie ja tez :-)