Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dlaczego dzieci powinny chodzić boso?

Data utworzenia : 2016-03-16 21:53 | Ostatni komentarz 2021-05-18 22:33

E.Machulak

8716 Odsłony
137 Komentarze

Ludzka stopa w chwili urodzenia nie jest miniaturową wersja stopy dorosłego. W rzeczywistości nie zawiera wogole kości i składa się w znacznej części z chrząstki. Dopiero po kilkunastu latach chrząstka ostatecznie kostnieje i osiąga kształt stopy, składającej się 28 kości. Zanim więc stopa postawi pierwsze kroki,musi do tego dojrzeć. Zapraszam do ciekawej lektury... http://dziecisawazne.pl/dlaczego-dzieci-powinny-chodzic-boso/ Co wy o tym sądzicie , czy też wasze maluszki częściej chodzą na boska czy częściej zakładacie swoim pociechom "pierwszą parę kucików" i skarpetki ???

2018-10-02 19:01

W butach rozleniwiaja się mięśnie. Jak dziecko chodzi boso to sobie kształtuje stopę. Mi fizjoterapeuta też nie kazał kupować butów dla córki. Jedyne jakie muszę kupić buty to do pionizacji terapeutyczne i tylko na to jedno ćwiczenie.

2018-09-12 16:29

Dziecko powinno chodzić na bosaka wszędzie gdzie można i gdzie się da . Takie są zalecenia fizjoterapeutow i lekarzy . To właśnie w kapciach i butach stopy nie rosną prawidłowo :)

2018-09-11 10:44

A to nie jest tak że jak dziecko chodzi bez butów to stopka się krzywi? Moja pociecha raczej chodzi w skarpetkach, ale jak gdzieś idziemy w gości to biorę kapcie, kupuje takie jak tutaj https://www.deichmann.com/PL/pl/shop/dzieciece/buty-dzieciece/buty-dzieciece-kapcie.cat zapinane u góry z twardą podeszwą.

2016-09-24 12:35

Dzięki dziewczyny, no moi dość długo śmigały w samych skarpetkach a tu nagle mama zakłada jakiegoś buciora:)No ale ważne że już się przyzwyczaiły.

2016-09-23 21:08

Moja córcia jeszcze nie chodzi samodzielnie, ale w chłodniejsze dni zakładałam jej takie kapciuszki, żeby w stópki było ciepło. I jedynym zajęciem po ich założeniu jest to, by je zdjąć. Ale na dniach też musimy kupić jakieś porządne buciki, najlepiej nie tak łatwo zdejmowalne, bo na spacerach nie da im spokoju. adamos, gratuluje sukcesu, co mama to mama :)

2016-09-22 21:02

Adamos mojej jak założyłam buciki w domu to stała , patrzyła , siadła zaczęła dotykać . Wstała nie chodzi sama więc ja wzięłam po paszki i szła ale tak śmiesznie , cały czas zerkała na nóżki , dziwne jej to było ,że coś ma na nóżkach , bo tak cały czas na bosaka chodziła . Moja ma rozmiar 20 . Dobrze ,że Twoje chłopaki zaczęły chodzić w bucikach . Brawo dla Ciebie za sukces :))

2016-09-22 12:46

Moi synkowie noszą rozmiar 22. Na razie kupił mąż im takie do domu buciki. I trzy dni zakładałam na trochę, płakały, nie chciały w nich chodzić tylko stały. Aż dziś mówię, nie odpuszczę, buciki cacy, i tłumaczę, że mama też nosi i odniosłam swój mały sukces. Zaczęły w nich chodzić:) Cierpliwość i upór matki popłaca:)

2016-09-20 08:59

Dobrze dobrany rozmiar buta sprawdzam palcem . Jak dziecko ma założony bucik to z tyłu bucika wkładam palca między but a piętę , jak włożę i palec się zmieści to znaczy ,że rozmiar jest dobry . Jak nie mogę włożyć palca to rozmiar jest za mały . Bo dziecko powinno mieć od 0,5 - 1 cm luzu w bucikach :)