Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kiedy dziecko się czegoś boi

Data utworzenia : 2013-03-14 16:24 | Ostatni komentarz 2022-09-08 16:59

Iwona

6526 Odsłony
37 Komentarze

Każdy maluch się czegoś boi, wystraszy czy zrazi do czegoś, np. lekarza, wirującej pralki, odkurzacza, zwierząt, ciemności. Jak pomóc, wesprzeć malucha i wytłumaczyć, ze nic mu nie grozi? Jak dodać mu pewności siebie i odwagi?

2022-09-08 16:59

U mnie Hania jest strachliwa.. wiadomo że im dziecko większe tym łatwiej jest wytłumaczyć że strach ma tylko wielkie oczy. My dorośli często sami się boimy i może właśnie w ten sposób próbować przekonać malca że nie warto się bać.. choć należy też właśnie zaznaczyć że każdy z nas ma jakieś lęki.. ja np panicznie boję się pająków i wcale tego nie ukrywam. Boje się także naszego psa i dzieci dobrze o tym wiedzą. 

Jestem jednak zdania że jeśli dziecko się czegoś boi to nie należy go na siłę przekonywać do przełamania tego lęku. Wszystko przyjdzie z czasem 

2022-09-08 15:21

Moja córka jeszcze nie ma tak że się czegoś boi. Ważne jest żeby nie straszyć dzieci nie mówić tekstów typu nie idź tam bo jest ciemno nie idź tam bo cię ktoś zabierze bo później właśnie wychodzą takie rzeczy że dziecko jest strachliwe

2022-09-07 13:13

Mój syn boi się głośnych odgłosów odkurzacza i telewizji ale zawsze uspokaja go jak go przytulam i jeśli jakaś zabawka go wystraszy pokaże że nie zrobi mu nic i zaczynam się śmiać wtedy łatwiej znosi lęki

2022-09-07 09:11

sprzęty typu suszarki odkurzacze jednak są głośne i to moze powodowa strach;/ jednak dziwne bo  te wszystkie szumisie które wymyslają też są na bazie szumu;)

suszarka jako sam sprzet moze nie budzi tyle strachu jako hałas tylko jako że to coś ma coś wykonywać a dzieci nie do końca wiedza co;) 

u nas wielki strach był przy nebulizatorze;( ale też potem sie zorientowałam ze żle do tego podeszłam;( bo chcąc szybko podac dawkę leku właczyłam go niedługo po przebudzeniu dziecka;( 

2022-09-07 09:01

Laura lubi suszyć włosy suszarka fakt na początku miała problem z odkurzaczem ale się do niego przekonała nie raz daje jej i mówię masz odkurzaj i proboje coś 

2022-09-07 07:24

suszarka albo  odkurzacz

2022-09-02 20:03

Co do suszarek to spotkałam się już wiele razy z tym że dziecko bało się suszarki czy suszyć włosy, trochę to dziwne ale może też dźwięk ich przeraża albo wydobywające się powietrze. 

Jeśli chodzi o ciemność to czasami niewielka lampka nocna potrafi czynić cuda ;)

2022-08-25 12:06

u mnie córka w pewnym momencie bała się ciemności, ale już jest wszystko okej