Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Obcinanie włosów!

Data utworzenia : 2015-03-02 11:22 | Ostatni komentarz 2019-12-15 09:21

greymagpie

13598 Odsłony
253 Komentarze

Witam. Stoję przed dylematem :) Muszę obciąć córce grzywkę (wchodzi w oczy, a jak robię kitka to natychmiast ściąga gumkę) i mam to zrobić sama (podczas snu) czy może fryzjer? Co bardziej polecacie? Córka ma 1,5 roku :)

2016-01-26 00:02

No czyli to kolejne ich "gadanie" . To samo było przy pierwszym obcinaniu. Jak wspominałam za pierwszym razem synka obcinała fryzjerka. Za kilka dni mąż mnie pyta czy wzięłam obcięte włoski na pamiątkę. Wywaliłam oczy, bo u nas się nie "praktykuje" takich rzeczy. Kolejne obcinanie było przy teściach i nagle słyszę tekst- o pierwsze obcięte włoski trzeba schować do koperty.... oburzeni byli, jak im powiedziałam, że to nie jest pierwsze ścinanie włosków i nie mam ich schowanych...

2016-01-25 12:51

Tez o tym nie slyszalam nawet do glowy by mi nie przyszlo ze to ma jakies znaczenie

2016-01-25 11:26

Na która stronę zaczesuje się chłopcu włosy? W ogóle ma to jakieś znaczenie? Bo mąż mi mówił ze jak będę czesac synowi włosy, to ze chłopcom grzywke w jedna stronę się zaczesuje. I to samo mi teść mówił, bo synek ma prosto i to mu nie pasowało :O nie slyszalam wczesniej o czymś takim jak zaczesywanie włosów w którąś stronę. Przecież włosy same się uloza jak chca

2016-01-23 13:38

jesli sie nie znasz na strzyzeniu włosów a tym bardziej u dzieci to radze isc do fryzjera... to jest dość niebezpieczny zabieg i wymagający precyzji... ja całe szczescie jestem po kursach i szkole fryzjerskiej wiec nie mam problemu z obcinaniem włosków...robię to na śpiocha...ale licze sie z tym ze bedzie dosc krzywo :P dziecko niestety jest bardzo ruchliwe i mozna dziabnąć w skóre nozyczkami albo wydłubać oko.... jeśli mam wdawać się w szczegóły to cięcie nożyczkami nie przystosowanymi do włosów mogą niestety małe kłaczki zniszczyć ...tak więc odradzam strzyżenie samemu

2016-01-19 19:52

Ja dziś obcielam w końcu. Puscilam na YouTube piosenki dla dzieci, bajki i i ustawilam stanowisko w lazience- laptop, krzesełkowy dla synka i zestaw do strzyżenia. Synek na poczatku był zainteresowany tym co ja robię i odwracał główkę, zmienilam m repertuar i było lepiej ale jak zaczęły się jego ulubione piosenki zaczął tańczyć. I udało się po godzinie obcinania obciąć go ładnie:-)

2016-01-16 09:47

U nas z obcinaniem na razie nie ma problemu i też tą funkcję pełni mąż:-) U nas to wygląda ta, że najpierw mąz się obcina sam - maszynką a starszy synek obserwuje i "pomaga" tacie a potem starszy synek siada, albo stoi w łaziencie przed lustrem i daje sobie obciąć włosy :-) My przyjeliśmy taki sposób, myślę, że on jest dobry, bo synek widzi, obserwując tate,że obcinanie to nic strasznego i że to nie boli, lekko łaskoczę i potem sam chętnie siada :-) teraz synek ma 3 lata, ale wcześniej też tak robiliśmy i było ok :-)

2016-01-14 12:23

U nas funkcje fryzjera pelni maz :) piersze strzyzenie bylo na kolanach+ kinderek :) i dalismy rade teraz synek siada na krzeselku w lazience zakladam mu recznik na szyje i siedzie spokojnie ale o fryzjerze z prawdziwego zdarzenia nie ma mowy niestety.

2016-01-13 16:29

Ja też teraz planuję kolejne strzyżenie.. ostatnio Juśka nawet nie bardzo pozwala sobie zrobić kiteczkę,więc obawiam się,ze będzie cieżko,ale chyba wypróbuję albo z jakąś bajeczką,albo piosenką i zobaczymy co z tego bedzie! bo to w sumie całkiem niezły pomysł ;)