Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Problem z myciem ząbków

Data utworzenia : 2015-02-06 11:32 | Ostatni komentarz 2022-10-06 21:45

greymagpie

2894 Odsłony
16 Komentarze

Witam, od jakiegoś czasu mamy problem, żeby córka zaczęła myć ząbki. Ani zabawy, ani pokazywanie jak się myje zęby nie działa. Za każdym razem słyszę NIE! Macie jakieś skuteczne sposoby? Minie jej? Mała ma już 16 ząbków wiec raczej nic ją nie boli..

2015-02-06 22:11

Weź dziecko przed lustro i myjcie ząbki razem. Ty daj córce jej szczoteczkę i niech sama myje. Może troszkę ominie, ale zawsze to lepsze niż nic. Z czasem może pozwoli, żebyś Ty jej umyła ząbki, a ona też nauczy się dokłądniej szczotkować.

2015-02-06 19:34

Moją metodą kiedy córka nie ma ochoty na mycie ząbków jest wspólne mycie ząbków przez nas dwie i zabawa w naśladowanie ruchów tzn. ja pokazuje jak się myje i gdzie, a ona za mną naśladuje - mamy trochę ubaw też przy tym. Ogólnie staram się aby zawsze czynności które sprawiają jej trudności czy podchodzi do nich niechętnie organizować w formie zabawy. Często też, już idąc do łazienki podśpiewujemy sobie piosenkę "szczotka, pasta, kubek, ciepła woda..." Dodatkowo, angażuję córcię, w takie czynności jak nakładanie pasty czy nalanie wody do kubeczka.

2015-02-06 13:46

Proponuję abyś kupiła zabawną klepsydrę która odmierza czas mycia ząbków i wspólnie z córeczką myła zęby pokazując jej jak trzeba to robić. Polecam też wizytę u stomatologa ( najlepiej takiego który ma doskonałe podejście do dzieci) , sprawdzi jej ząbki, pokaże jak należy dbać o higienę jamy ustnej i zachęci do myci ząbków. Po takiej wizycie zachęcaj dziecko aby robiło to co pni doktor pokazywała. Nie wiem w jakim wieku jest Twoja córeczka ponieważ doskonałym elementem wychowawczym są tabletki lub płyn ( do kupienia w aptekach, lub możesz poprosić stomatologa aby Ci dał) które zabarwiają niedomyte części zębów i dziecko oraz dorosły widzi jakie fragmenty są niedomyte i gdzie znajdują się bakterie. Ja uczyłam siostrzenicę mycia ząbków śpiewając jej piosenkę , szczotka pasta, kubek itd, i opowiadając zmyślone przez siebie historyjki o dzieciach które nie myły ząbków.

2015-02-06 12:42

dokładnie ale w żadnym wypadku nie pozwalaj na pomijanie mycia ...codziennie koniecznie :)

2015-02-06 12:07

Używamy elmexa, próbowałam ze smakowa pastą ale nie chciała. Szczoteczkę sama już wybrała, ale może wspólne mycie coś zdziała. Ostatnio szły jej kły i niechętnie myła zęby. Podejrzewam, że ją zabolało i stąd ta niechęć... teraz na nowo muszę nad tym pracować, bo wcześniej wręcz uwielbiała szczotkować ząbki... małymi kroczkami chyba trzeba

2015-02-06 11:59

Podsyłam filmik ...Może zachęci małą laleczkę do mycia ząbków :) https://www.youtube.com/watch?v=hhQD3gGqe3A

2015-02-06 11:56

Może zmieńcie szczoteczkę ? Tak jak aniusia mówi ..Niech sama sobie wybierze :) Powiem tak ..Mój mały ostatnio też próbował zamknąć buzie na amen jak to się mówi ...ale powiedziałam stanowczo nie ! Może to złe ale czasem robie to na siłe ..wyrywa się a ja go sprytnie łapie tak ze nie wymknie się heh :) Na koniec mówie , ze gdyby się nie wyrywał obeszłoby się bez gilgania , odkladam szczoteczke i gilam go aż ze smiechu wytrzymac nie moze i prosi abym przestała :) przed każdym myciem zalewam szczoteczkę goracą woda ..dzieki temu włosie jest miekkie :) Jeśli chodzi o pozwalanie na mycie samemu- a tez to słyszałam to owszem ale w formie zabawy bo taki 2 latek nie umyje ich dokladnie ...Trzeba pokazac dziecku , ze mycie jest koniecznoscią i musi to zaakceptowac . nie mozna się poddawac bo działamy na jego szkodę w ten sposob :) Jakiej pasty używacie ?

2015-02-06 11:39

Ciężka sprawa. Może wybierz się z córką na wspólne zakupy, niech wybierze sobie akcesoria do mycia ząbków, które Jej się spodobają a później zróbcie rodzinny wesoły wieczór mycia zębów, gdzie będziecie wszyscy razem myli ząbki, nie tylko sama córcia :) Nie mam jeszcze takiego problemu, Synek ma dopiero 2 ząbki, które sama Mu przemywam. Mam jednak nadzieję, że jakoś uda Ci się nakłonić Małą do szczotkowania ząbków!