Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

refluks dróg moczowych

Data utworzenia : 2015-01-10 12:14 | Ostatni komentarz 2022-11-09 18:02

agniesik

3806 Odsłony
28 Komentarze

czy któraś z mam wie coś na ten temat? u mojego dziecka zaczęło się tak-wysoka gorączka ponad 39 stopni i klika wizyt u lekarki i nic potem zas temperatura i w końcu zabrałam manele i pojechała do szpitala z dzieckiem bo bałam się zostać w domu z 5 miesięcznym dzieciakiem i temperaturą ponad 39 której nie dało się zbić.w szpitalu pielęgniarki oczywiście pomrukiwały ze mama przesadza itd...ale jak zobaczyli pierwszy wynik moczu to jzu było wiadomo-bakteria e-coli .potem leczenie szpitalne i w dniu wypisu gdzie miało być ok kolejna bakteria w moczu .Temat moczu wracała jak bumerang i co chwile próbowano mi wmawiać ze to aj zle pielęgnuje dziecko-ze zle myje itd.... Ph moczu było ok 7 i ciągle płacz itd...w końcu lekarka kazała zrobić usg i rentgen z kontrastem-masakra byłam sama na sali rtg musiałam na zimnym wielkim stole trzymać dziecko a oni cewnikowali i naświetlali-koszmar ale wyszedł refluks 2 stopnia-wytłumaczyli ze to zwężenie które uniemożliwia wysikanie do końca i część moczu wraca i powstaje stan zapalny.dziecko było 3 lata na furaginie zapobiegawczo i ciągle musiałam kontrolować mocz-koszmar bo cokolwiek się działo to nie wiedziałam czy mocz czy inna choroba-potem raz zrobili usg i powiedziano mi ze jest ok? -czy któraś z WAs miała podobnie-i jak wyglądało leczenie?

2022-11-09 18:02

własnie chyba najgorzej odkryć przyczyne problemu jeśli choroba jest jakaś rzadka. jeszcze dorosły to umie doprecyzowac co go boli a małe dziecko to tak średnio albo wcale 

2022-10-30 23:20

No tak, zdecydowanie jak już mamy trafna diagnozę to celowane lecznie zazwyczaj szybko jest skuteczne 

2022-10-30 08:29

Czasami trzeba długo czekać na diagnozę ale potem się okazuje że leczenie idzie szybko i sprawnie po prostu trzeba było odkryć przyczynę problemu 

2022-10-29 12:57

Zdecydowanie im szybciej coś jest zdiagnozowane tym lepiej i większe szanse na wyleczenie

2022-10-28 07:36

tak szybkie zareagowanie też jest bardzo ważne, bo większe szanse na wyleczenie zawsze to daje

2022-10-26 19:40

Czasami długo schodzi z postawieniem diagnozy 

2022-10-26 18:34

Najważniejsza jest ta diagnoza, która często nie jest łatwa do postawienia, bo objawy rzadko bywają wszystkie jak w książce. Ale jak się uda, to często medycyna jest już w stanie poradzić na większość chorób:)

2022-10-26 17:10

Na wszystko niestety nie ma ale na szczęście wiele rzeczy jednak możemy leczyć wystarczy tylko szybka i odpowiednia diagnoza