Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Gryzienie innych dzieci

Data utworzenia : 2014-10-06 17:49 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:51

E.Zembek

3682 Odsłony
16 Komentarze

Moja dwu letnia córeczka zaczęła gryźć inne dzieci. Tłumacze jej ze tak nie wolno ,ze to boli ale czasami zdaza się jej ugryźć Bawi sie z o rok starszym siostrzeńcem i on ja cały czas gryzie i ona od niego się tak nauczyła i robi to samo . Jak radzilyscie sobie z takim problemem ?

2014-10-07 12:33

Też jestem zwolenniczką metody "pokażę Ci jak to jest". Oczywiście nie za mocno, ale tak żeby dziecko wiedziało, ze to nie jest przyjemne. Dodatkowo konsekwentne tłumaczenie dziecku, że nie wolno i dlaczego nie wolno! Dziecko musi rozumieć dlaczego ma czegoś nie robić. Moja bratowa stosowała metodę na jeżyka - nie do kąta tylko dziecko musiało usiąść i się uspokoić, przeczekać. Myślę, że trzeba też trochę ujarzmić siostrzeńca, który daje zły przykład. I to nie przez rodziców tylko bezpośrednio dziecku wyjaśnić...

2014-10-07 12:26

Ja też kiedyś gryzłam..byłam tak "zdolna", że udało mi się ugryźć w plecy.. Mi to przeszło bardzo szybko i mama mnie nie gryzła ani nic:) W Twoim przypadku to córka nauczyła się od siostrzeńca i ma zły wzorzec zachowania.. Uważam, że jak ją ugryziesz żeby pokazać" jak to działa" NIC się Jej nie stanie. Szybciej zrozumie, ale warto też pogadać z rodzicami siostrzeńca bo tak to nic nie da..bo ja wytłumaczyć, ze On może a Ty nie?

2014-10-07 10:56

Ja bym dziecko tez ugryzla, ale tak lekko, w sensie zeby poczulo lekki bol, bo moze nie zdaje sobie sprawy ze to nie jest super zabawa, tylko ze jest to bolesne.

2014-10-07 10:03

Oj, teraz mi się przypomniało, że w zeszłym roku w przedszkolu mojego syna chłopiec w tyłek ugryzł i potem na tyłku miał slad od zębów..... Moim zdaniem niezbędna jej tutaj konsekwencja tzn jeśli dziecko ugryzie trzeba natychmiast przerwać zabawę, powiedzie że nie wolno tak robić. To o czym Marta wspomniała to również bardzo ważne, aby porozmawiac z rodzicami dziecka od którego gryźć się nauczyło.... Dodam tylko, że w przedszkolu stosowana jest metoda krzesełkowa tzn. jesli gryziesz siadasz na krzesełku i nie, bawisz się z innymi, metoda ta zadzialala, bo po kilku dniach, dziecko które gryzło, gryźć przestało.

2014-10-07 10:00

zabrzmi to mało profesjonalnie ale wielokrotnie słyszałam że jedyna metoda to ugryźć dziecko tylko nie boleśnie a tak żeby poczuło jakiś dyskomfort :) moi chrześniacy nagminnie gryźli babcie, raz oddała i problem sie skończył :) Czasem dziecko gryzie mamę w rękę, można wtedy posmarować skóre np sokiem z cytryny ale to działą tylko w przypadku gdy maluch ma upatrzone miejsce gryzienia i nagminnie to powtarza :)

2014-10-07 01:22

Może na jakiś czas odseparować siostrzenca od swojego dziecka który nauczyl go takiego zachowania. Warto tez porozmiawiac z rodzicami tego siostrzenca bo dopóki corka będzie widziala ze on gryzie to wydaje mi się ze żadne tłumaczenia raczej nie pomoga. Tlumacz ze to boli i pytaj czy ona tez by chciała być gryziona przez innych. Jest duza szansa ze dziecko po jakims czasie zrozumie ze zle robi jeśli będzie ganione przez takie zle zachowanie. Jeśli dziecko kogos ugryzie weź je za raczke zaprowadz do tej osoby i powiedz aby przeprosilo może się zawstydzi i przestanie.

2014-10-06 23:06

JA tez kedys gryzlam, glownie rodzicow i ponoc skonczylo sie jak raz mama mnie tez ugryzla:P

2014-10-06 21:18

Według mnie córka po prostu przejęła ten nawyk od siostrzeńca. Spodobało się jej to i sama tak robi. Chyba nie skończy się to dopóki siostrzeniec nie przestanie tego robić.