Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

z dzieckiem w taxi

Data utworzenia : 2014-09-12 22:45 | Ostatni komentarz 2020-03-15 09:46

mamabasia

6778 Odsłony
28 Komentarze

powiedzcie czy taksówki, moją obowiązek przewozić dziecko w foteliku samochodowym ? czy taki fotelik muszą mieć w wyposażeniu samochodu ? czy to my musimy zatroszczyć się o fotelik dla dziecka? słyszałam że w taksówce nie jest obowiązkowy fotelik, a za taxi razem z fotelikiem dla dziecka trzeba czasem dodatkowo dopłacić ? ostatnio chciałam jechać z córeczką taxi, a żadna korporacja nie miała fotelika dla dziecka, czy byście zdecydowały się na taką podróż bez fotelika samochodowego ?

2014-09-15 22:44

Aniami my mieszkamy w małym mieście, nie ma korporacji skąd mogłby wziąć fotelik. Ale myślę, że jeśli rodzic zamawia taksówkę, to może wziąć swój fotelik.

2014-09-15 13:46

Cyganka oczywiscie, ale jesli wiemy ze bedziemy musieli zamowic taxi to wartozamowic chwile wczesniej i wtedy kierowca przyjedzie z fotelikiem, po prostu wezmie go z siedziby frmy. U mnie w miescie jest wiele firm taxowkarskich a znalazlam do tej pory jedna ktora przyjezdza z fotelikiem i nie zawodzi.

2014-09-15 12:19

Witam, mój tata jest taksówkarzem, i z tego co wiem taksówkarze są zwolnieni z przewożenia dzieci w fotelikach. Nie wyobrażam sobie aby mój tata musiał mieć kilka rodzai fotelików w bagażniku. Po pierwsze gdyby woził te foteliki w bagażniku nie miałby miejsca na bagaże pasażerów, po drugie nie jest w stanie przewidzieć czy w ciągu dnia będzie przewoził dzieci i w jakim wieku. Więc uważam, że w taksówkach nie powinno być fotelików, choć zdaję sobie sprawę za ryzyko wożenia dziecka bez fotelika. Przecież taksówką nie jeździmy codziennie z dziećmi-prawda, tylko raz na jakiś czas. Ale i tak do rodziców dziecka będzie należała decyzja czy pojedzie taksówką bez fotelika. Nikogo nie możemy do niczego zmusić.

2014-09-15 08:36

Otóż to Aniu, opisałaś to co mi się w głowie kołatało, ale nie potrafiłam tego wyrazić :) z drugiej strony czasem mogą wystąpić sytuacje tak nieprzewidziane, że nawet najbardziej przezorna mama nie będzie targać ze sobą fotelika dla 6latka załóżmy, a musi się szybko przemieścić powyższym transportem.. i mamy impas..

2014-09-14 21:39

Ja sobie nie wyobrażam przewozić bez fotelika dziecka... Ale mój ma dopiero 4,5 miesiąca. Jeśli rozmawiamy o dziecku dużo starszym to przypuszczam, że jeśli nie miałabym wyboru to pewnie bym pojechała - bo czy autobus czy taxi to już nie robi różnicy. A lepsze to niż zostawić dziecko samo w domu (nawiązując do wątku o głupocie rodziców). Ale oczywiście w normalnej sytuacji wolałabym jednak taxi z fotelikiem. Można na przyszłość wyszukać firmę, której taksówkarze mają foteliki i dzwonić tylko po takich. Nie wiem też jaki wiek będzie dla mnie tym przełomowym, że zdecydowałabym się na jazdę bez fotelika... 7, 8 a może 10, 12? sama nie wiem

2014-09-14 16:44

Didisia no wlasnie, jak ja dzwoniac pytam o fotelik w korporacji taxowek, to Pani mi mowi ze gdzies tam moze maja jacys kierowcy ale nie musze sie obawiac bo przeciez nie ma takiego przepisu ze trzeba. Dziwi mnie ten sposob myslenia, bo przeciez ja sie nie boje mandatu tylko boje sie o bezpieczenstwo mojego dziecka. A nawet jesli kierowca jezdzi bardzo ostroznie i jest swietny to i tak nie znaczy ze ktos nie moze w niego wjechac.

2014-09-14 09:05

o a ja byłam przekonana, że jest taki obowiązek.. mimo wszystko wiedząc co potafią taksówkarze, zadbałabym o fotelik..

2014-09-13 22:04

Dokladnie, nie ma obowiazku przewozenia dziecka w taxowce w foteliku. Tak samo jak w autobusie, pociagu itp. Ale dla mnie istnieje zagrozenie przeciez takie samo jak w samochodzie, wiec bez fotelika nie woze, i w sumie nie obchodzi mnie jakie jest prawo a zdrowie i zycie mojego dziecka. Zawsze sie upewniam czy w taksowce bedzie fotelik dla dziecka, inaczej nie jade.