Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Z dzieckiem do kina

Data utworzenia : 2014-09-05 12:00 | Ostatni komentarz 2022-09-11 18:49

SamantKa

6875 Odsłony
51 Komentarze

Jak myślicie, kiedy jest dobry czas na to by wybrać się z dzieckiem pierwszy raz do kina? Na co zwracać uwagę przy jego wyborze na seans i czy ma sens zabranie roczniaka np. na seans 3D? Coraz więcej kin ma specjalnie przystosowane sale 3D w których filmy ogląda się bez okularów na nosie a do tego dziecko do 3 lat wchodzi na seans za darmo, pod warunkiem, że siedzi na kolanach dorosłego, na sens wiec można zabrać kilku miesięcznego niemowlaka i samemu również się w kinie odprężyć; )

2014-09-06 23:33

To te poranki są nadal? O jak miło ^^ O nie mi właśnie chodziło; ) Ja je pamiętam jeszcze z czasów jak sama chodziłam do podstawówki; ) Co do tych 4 czy 5 D to jakoś mnie nie przekonują, może też dlatego, że sama byłam i mi się nie podobały...: (( I takie kina są albo przejezdne albo w większych miastach, wiec to tez Nas trochę ogranicza: (

2014-09-06 19:32

Samanta teraz w kinach orzynajmniej w pl organizowane są poranki. Puszczane są tam bajki 30min, głos nie jest tak intensywny i klima wyłączona. Myślę, że na taki seans można próbować iść z dzieckiem, które w domu może skupić uwagę 30 min na oblądanej bajce. Fajnym rozwiązaniem są też seane 4 czy 5d. Są one bardzo krótkie trwają kilka naście minut i są pełne poźdzców, ktore miga zainteresować malucha, ale mogą też przestraszyć. Dodatkowe atrakcje w takim kinie to delikatne zraszanie czy płomień, który pojawia się orzed ekranem lub bujające się fotele ;)

2014-09-06 19:26

Nas jest sek w tym, że synek jest bardzo temperamenty i energiczny ale potrafi usiąść i obejrzeć bajkę, która trwa nawet 1,5 godziny. Wiem, że kiedyś były w Multikinie takie seanse (o poranku) gdzie światła nie były bardzo przyciemnione a efekty dźwiękowe głośne. Wciąż się zastanawiamy z partnerem ale prawdopodobnie wybierzemy się na bajkę w październiku, chociaż spróbować i zobaczyć jak zareaguje; ) Najwyżej wyjdziemy albo tata zostanie obejrzeć sobie bajkę..; ) Dzięki Kasiu za sugestie odnośnie pory; ) Co do tego wyjścia dla odprężenia to moja przyjaciółka zaczęła tak chodzić z noworodkiem do okolic 3 miesiąca, bo potem jednak budził się jej synek na jakieś głośniejsze efekty albo strzelanie; ))

2014-09-05 20:48

My pierwszy raz poszliśmy z synem do kina jak miał 2lata. Obawialiśmy się jak to będzie, czy usiedzi, czy nie będzie płakał gdy nagle zrobi się ciemno, czy się nie przestraszy tego hałasu, efektów dźwiękowych, ale patrzył zauroczony :-) Celowo wybraliśmy seans o takiej porze gdy bylo malo osob, pierwsza bajka byla w 2d. Cieszył się bardzo i mocno przeżywał :-) Na 3d wybraliśmy się o wiele później tzn jak mial około 3lat, ale nie chciał zakladac okularów, mówił ze go oczy bolą. Moim zdaniem, najlepiej wybrac sie z dzieckiem do kina po 2 roku życia, na bajkę trwajacą ok godziny i w takich porach, gdy jest mniej ludzi. Dla dzieci to jest ogromna frajda, duzy ekran, popcorn :-)

2014-09-05 20:17

Wydaje mi się, że to jednak za wcześnie. Moje dziecko ma 1,5 roku, a w kinie na pewno nie wysiedziałoby na miejscu. Ogólnie w kinie jest głośno, dużo ludzi, ciemność i jeszcze rzeczy latają przed nosem w 3D i dziecko może się bać.

2014-09-05 16:51

Wydaje mi się, że dla roczniaka to za wcześnie by wybrać się do kina, bo może to być udręka, a nie przyjemność. będzie się wiercił, kręcił, to może narazić rodzica na nieprzyjemne komentarze ze strony innych widzów. kino ma swoją atmosferę; dość głośno puszczane seanse, ciemność, dużo ludzi, to może doprowadzić do frustracji malucha..

2014-09-05 14:40

Nad tym samym się zastanawiałam ,,, moja córka skończyła 4 lata i potrafi skupić uwagę na tyle aby obejrzeć 2 godzinną bajkę. Bardzo lubi oglądać bajki i kino na pewno by się jej spodobało ale nie jestem pewna czy jak zobaczy ile tam jest ludzi i jak jest głośno to czy ją to wszystko nie przerazi i wytrzyma ,, planuje ją zabrać za jakieś 2 tygodnie to dam wam znać czy wytrzymała :) ..

2014-09-05 14:34

uważam że dużo zależy od dziecka i jego charakteru, przecież większa ilość dzieci nie usiedzi w jednym miejscu nawet pół godziny w kinie jest głośno są niby specjalne seanse dla rodziców z dziećmi ale i tak dziecko na pewno nie będzie tak długo milczeć i siedzieć spokojnie i po zatym cały czas jest włóczona klimatyzacja która też nie sprzyja dziecku ja n pewno jeszcze bym się nie wybrała ze swoją dwulatką bo wiem że nasz seans w kinie skończył by się szybko