Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak przekonać dziecko do kąpieli??

Data utworzenia : 2013-02-08 18:15 | Ostatni komentarz 2020-06-05 23:05

justyna_zory

9632 Odsłony
81 Komentarze

Jakie macie sposoby do przekonania dziecka do kapieli??? Poniżej przedstawie swoje i czekam na Wasze Kąpiel to wspaniała możliwość spędzenia z dzieckiem czasu, a jednocześnie uczenia go, ale trzeba mu stworzyć odpowiednie warunki, to czas relaksu i wyciszenia jednak nie zawsze tak bywa… bardzo często zdarza się że kąpiel dziecka jest prawdziwa katorgą. Mój synek dzięki Bogu uwielbia kąpiel w wodzie czuję się jak ryba ale znam kilka sposobów które mogą dziecko zachęcić do kąpieli i sprawić by kąpiel stała się czasem przyjemnym. Po pierwsze zaopatrujemy się w kolorowe mydełka zapachowe w kształcie np. zwierzątek, również przydadzą się zabawki które uatrakcyjnia kapiel. Dzieci lubią przelewać w wannie wodę plastikowymi kubeczkami lub opakowaniami np.: po jogurtach. Ciekawym rozwiązaniem są też specjalne kredki do malowania w wannie – można nimi malować ciałko, wannę i kafelki, do zmycia potrzebna jest tylko ciepła woda i mydło. Są też dostępne bryłki barwiące wodę np. na kolor mandarynkowy, dodatkowo woda pachnie wtedy mandarynką. Pomoże też rękawica kąpielowa z miękkiego materiału np.: w postaci pacynki na rękę. Przy jej pomocy możemy odegrać wesołą scenkę - świetna zabawa dla dziecka no i dla nas. Jeden z najlepszych sposobów to próba zachęcenia dziecka by wykąpało swoja zabawkę lakę czy misia. Pokazujmy na lalce wszystkie czynności, jakie wykonujemy dziecku, czyli: mycie włosów, masowanie spienioną gąbką poszczególnych części ciała. Dobrze też jest mówić dziecku, co w danej chwili robimy np.: ”teraz namydlę gąbkę, żeby było dużo piany i taką pachnącą pianką umyjemy dokładnie stópkę”. Ważne jest żeby gąbki i myjki były milutkie o delikatne w dotyku. Piana działa czasem cuda, dzieci uwielbiają się w niej bawić, możemy dodać odpowiednich preparatów które ją zabarwią. Warto też spróbować podczas kąpieli puszczać bańki, dzieci niemal w każdym wieku kochają te kolorowe banieczki. Świetnym sposobem na przekonanie malucha do mycia jest wspólna kapiel która sprawia obojgu – rodzicowi i dziecku dużą frajdę, a przy tym umacnia więzi ich łączące. Można przy tym nastawić ulubiona muzykę czy dziwęki lub ulubione piosenki dziecka – jeśli takie ma. źródło: http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/8/c/43/d/124/id/118

Konto usunięte

2020-05-24 00:53

U nas hitem w trakcie kąpieli były kredki do malowania w wodzie ❤️ polecam każdemu kto ma już ok roczne dziecko, a które niekoniecznie przepada za kąpielą. 

2020-04-27 22:42

Moja to też bardzo lubi kąpiele. A zabawek jakoś nie potrzebuje czasem wyrzuca za.wanne albo chowa do organizera

2020-04-27 17:40

Mój synek bardzo lubi się kąpać i co bym mu nie dała do zabawy to zadowolona. Ostatnio stara mydelniczka jest super. Wlewa i wylewa sobie wodę. 

2020-04-27 15:57

U mnie młody bawi się pistoletami na wodę, kubeczkami i strzykawkami

2020-04-27 15:25

Ja przedtem miałam co chwila jakieś nowe zabawki do kąpieli ale niestety większość moim zdaniem poprostu się do niej nie nadaje bo już po paru tygodniach tak zachodzą że nie można ich domyć. Najgorsze są te z dziurkami typu kaczuszki można całą wodę z nich wylać a i tak coś zawsze zostanie i potem zachodzą od środka. Dlatego najlepsze są takie proste typu kubeczki itp do których można się bez problemu dostać i je umyć .

2020-04-26 22:32

Patrycja moja niby wie że nie może bo zabraniam ale zapomina się więc nie ryzykuje i nie daje narazie 

2020-04-26 09:27

Oj tak. Nigdy nie wiadomo co maluchowi do głowy strzeli lub czy nie daj Bóg nie zemdleje

2020-04-25 23:08

O tak aneczka dokładnie trzeba na to zwracać uwagę na szczęście my już chyba mamy to wytłumaczone mówię chyba bo i tak siedzę i pilnuje bo przy dziecku nigdy nic nie wiadomo nawet mojej 4latce do końca nie ufam.