Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dziecko z dziadkami , tak czy nie ?

Data utworzenia : 2014-04-08 23:20 | Ostatni komentarz 2023-11-04 03:31

Konto usunięte

47307 Odsłony
612 Komentarze

Dziś wpadł mi na myśl taki wątek który nie jest mi obcy , a mianowicie dotyczy zostawiania dziecka z dziadkami .Nie znalazłam takiego więc piszę . Ja sama mam uprzedzenia do zostawiania dziecka z dziadkami . Zostawiam niekiedy z moją mamą góra na 3 godziny jak muszę gdzieś wyjść gdzie akurat gdzie nie mogę wziąć małej ze sobą . Moja mama siedzi z nią wtedy w domu . Zaś gdy moja teściowa chce by małą u nich zostawić czy dać jej na spacer to nigdy się nie zgadzam bo boję się ze coś może jej się stać .Kiedyś dużo sie naczytałam historii ze dziecko poszło z dziadkiem na spacer i ktoś porwał , albo do jeziora wleciało i sie utopiło czy z babcia było w domu i żelazko gorące na nie upadło .Strach myśleć . Ja mam małego brata więc jak by nie patrzeć moja mama ma też wprawę w wychowywaniu dzieci a teściowa to ostatnie małe dziecko pilnowała jakieś 20 lat temu .Zawsze gdy zostawiam małą to mam wyrzuty sumienia że jestem wyrodną matką bo zostawiam ją na te 3 godziny 2 razy w tygodniu jak do szkoły idę . Myślę ze jak juz będzie miała z 6 lat to zostawię ją z teściową .Wiem ze dla was to śmieszne ale jestem taka przewrażliwiona , w sumie po mojej mamie to man :) A wy zostawiacie swoje dzieci z dziadkami i jak jest u was ?

2023-11-04 03:31

Ja generalnie też nie lubię się prosić. Ile daje rady to ogarniam a w wyjątkowych sytuacjach zostawiam na chwilę u dziadków. Zakupy to zawsze z dziećmi były 

2023-11-03 23:02

Ja nigdy nie zostawiałam bo jakoś nie garnęli za bardzo , a ja zawsze byłam z tych co nie lubią się prosić . Zawsze zazdrościłam jak ktoś miał taką pomoc bo ja nawet do lekarza ze soba musiłam nie raz z dzieckiem albo ewentualnie mąż musiał brać wolne w pracy. 

2023-11-03 16:48

E.szymankiewicz dzieci są różne może jeszcze się przyzwyczai do dziadkow. Ja na szczęście nie miałam nigdy z tym problemów i od małego z nimi zostawały i bardzo lubią spędzać tam czas. Czasem moje dzieci są złe jak idę z nimi bo chcą być sam na sam z dziadkami. Wiadomo mama nie na wszystko pozwoli na co dziadkowie jednak przyzwalają jak np. Słodycze haha

2023-11-03 16:30

Zostawiam, chociaż z moimi rodzicami chętniej, teściowa to super babeczka ale już starsza, synek ja rzadziej widzi i płacze jak wychodzę więc jest mi ciężko po prostu. Z moimi zostaje bez problemu. Ale jak trzeba to trzeba. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to się nie martwię. Teściowa wychowała 10 dzieci ;-) 

2023-11-02 22:06

Starszy syn ostatnio zaczął mówić, że chce do domu od tak ;) nawet nie wiem jaka jest przyczyną bo kiedyś nie chciał wychodzić;)  cały czas myślę skąd ta zmiana i nie wiem he 

2023-10-28 16:18

O kurcze..  tyle ma energii, że po nocniku? :) spróbuj z nakładką na wc :) czasami dzieci wolą ją niż nocnik 

2023-10-26 14:34

Ewcia super ci poszło z pieluchami;) u nas kolejny nocnik pekniety;) jednak moje dziecko to wszystko zniszczy;) ale juz chyba bedzie rezygnacja na czas sedesu;)

2023-10-26 12:21

Moja córka ma 8 miesięcy i nie chce z nimi zostawać. Ile ja bym dała za 10 minut dla siebie. Uważa, że dziecko powinno zostać z kimś innym niż tylko z matką/ rodzicami bo później jest problem w większych grupach rówieśniczych