Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Zostawianie dziecka samego w domu-czy można?

Data utworzenia : 2014-04-02 08:29 | Ostatni komentarz 2022-09-28 16:25

konto usunięte

14769 Odsłony
184 Komentarze

Czy zostawiacie małe dzieci w domu same, kiedy chcecie pójść do do sklepu po zakupy lub na podwórko ?Czy zdarzyło się wam to kiedyś zrobić , bo ja ostatnio byłam zaskoczona moja koleżanka a ma chłopca w wieku 3 lat samego go zostawiła na godzinę i pojechała do sklepu a mi tłumaczyła że często tak robi, co zrobić w takiej sytuacji dla mnie jest to nie do pomyślenia? A gdyby mu się coś stało nawet nie chce tak myśleć.

2014-05-23 14:16

Kasia haha to niezłe ziolko masz z meza :D Ci powiem ze moj Szym tez czasami ma glupie pomysły ..na poziomie z Kacprem i raczej wole ich miec na oku zawsze ;D

2014-05-23 09:05

Ja bym nie mogła zaraz mam sto myśli na minutę wyobraźnia działa i w ogóle hehe. Nawet jak z mężem syna zostawiam zaraz myśle ze cos im głupiego do głowy strzeli ;)

2014-05-22 21:42

ja pojac nie moge co to za problem zabrac dziecko ze soba ?? Jesli nie mamy auta bo maż zabral do pracy to po prostu nie robmy wielkich zakupów - poczekajmy za nim ! Ja jak ide sama z małym to robie drobne zakupy..nie ma po prostu racjonalnego wytłumacznia na takie czyny , no nie ma ...nikt mnie nie ugnie niczym w tym przypadku ..zadne BO MUSIAŁAM , BO WYJSCIA NIE MIAŁAM ...jak nie ? Jak kapi byl chory a mi zbraklo czegos do obiadu to w nosie to miałam ...obiad bedzie przesuniety o 1 h np ..albo bedzie co innego ..

2014-05-22 17:55

Ale powiedzcie mi dziewczyny,bo bezpieczeństwo-bezpieczeństwem(bo cały czas jest ten temat poruszany),ale co takie dziecko musi czuć,kiedy zostaje samo w domu??? ja jako dziecko w podstawówce jak miałam zostać w domu sama,to byłam chora-bałam się,a co dopiero taki maluch?????????? przecież takie dziecko niewiele rozumie,to jak moze zrozumieć,że mama wyszła i wróci za na przykład dwie godziny???? dla mnie jest to karygodne i nie do pojęcia! już wcześniej zresztą pisałam!!! w głowie nie mieści mi się taki brak odpowiedzialności!!!!! ja nie wiem,co bym takiej matce zrobiła,ale dla mnie to nie matka! to gówniara bez wyobraźni!!!(nikogo oczywiście nie chciałam tym stwierdzeniem obrazić!)

2014-05-16 12:15

Dla mnie karygodnecjest zostawienie dziecka bez opieki, samiusieńkiego na tak długi czas i wyjście na zakupy. Przeciaż nigdy nie wiemy co dziecku strzeli do głowy. A fantazję dzieci mają dużą. Dlaczego nie zabrać dziecka z sobą na zakupy? Dla niego to może być świetna przygoda i wiele się ucczy chociażby przez kontakt ze społeczeństwem

2014-05-14 20:56

To my ostatnio robiliśmy małego grilla we dwoje i nie chciałam, by narzeczony znów stał sam na dworze, a to, że znam swoje dziecko i podejrzewałam, że się nie obudzi, to zdecydowałam wyjść na dwór. Co prawda przed opuszczeniem domu, zostawiłam jeden telefon w pokoju przy małej (bo nie mamy elektronicznej niani), a drugi zabrałam ze sobą i wyłączyłam głos, by móc jej nasłuchiwać. Mamy nielimitowane rozmowy, więc bez obaw słuchałam dziecka. Co jakiś czas i tak zaglądałam do niej, by mieć pewność, czy jest ok :)

2014-05-14 20:40

My często korzystaliśmy z niani i w doku i na wakacjach ale polegało to na tym, że niania była w domu ze śpiącym już dzieckiem a my przed domem w ogrodzie czy w pokoju obok u znajomych (na wakacjach). I tak co jakiś czas wchodziłam po coś do domu i sprawdzałam, bo a nuż niania by mnie zawiodła:). Nie wyobrażam sobie zostawić dziecko w domu i iść na zakupy czy do knajpy.

2014-05-02 20:48

Ja kilka lat temu gdy byliśmy na wczasach mimochodem podsłuchałam rozmowę dwóch młodych mam, chodziło chyba o wieczorne wyjście. Jedna z nich mówiła że nie mogą wyjść bo nie mają co zrobić z dzieckiem, druga że mają dobrą nianie(myślałam że chodzi o opiekunkę )mama skończyła że ma zasięg 300 metrów. Mnie osobiście opadły ręce, ale jak widać jest to często praktykowane, dziecko miało około roku. Ja osobiście bałabym się zostawić samego w domu nawet 11,czy 12 latka.