Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Zostawianie dziecka samego w domu-czy można?

Data utworzenia : 2014-04-02 08:29 | Ostatni komentarz 2022-09-28 16:25

konto usunięte

14845 Odsłony
184 Komentarze

Czy zostawiacie małe dzieci w domu same, kiedy chcecie pójść do do sklepu po zakupy lub na podwórko ?Czy zdarzyło się wam to kiedyś zrobić , bo ja ostatnio byłam zaskoczona moja koleżanka a ma chłopca w wieku 3 lat samego go zostawiła na godzinę i pojechała do sklepu a mi tłumaczyła że często tak robi, co zrobić w takiej sytuacji dla mnie jest to nie do pomyślenia? A gdyby mu się coś stało nawet nie chce tak myśleć.

2022-09-28 16:25

Czasami wystarczy chwila. Dzieci mają naprawdę różne myśli i pomysły. 

2022-09-28 15:58

Wydaje mi się że 3 lata to jeszcze za mało żeby zostawić dziecko bez opieki.. może nie musi być to ścisły nadzór ale różne rzeczy mogą się wydarzyć, ja bym nie zostawiła..

2022-09-27 21:13

Są dzieci odpowiedzialne ja wiem że mój starszy syn taki jest ale jednak go samego w domu nie zostawiam

2022-09-25 13:06

Prawda jest taka że wszystko zależy od dziecka. Bo nie każde dziecko od razu gdy nie ma w pobliżu opiekuna szuka nożyczek i dużo zależy od charakteru takiego dziecka i czy potrafi samo się bawić i zająć sobą czy raczej na milion pomyslow na minutę i spokojnie nie usiedzi nawet pod opieką 

2022-09-23 21:08

Mam koleżankę która zostawiała córkę 12 letnia sama w domu ale obok mieszkała jej babcia która do niej zaglądała co jakiś czas więc to jeszcze jest w miarę ok bo dziecko jest pod jakąś kontrolą

2022-09-23 12:58

a ja wam powiem ze sporo dzieci zostawało samych w domu kiedy była nauka zdalna a rodzice nie mieli innego wyjścia;( rozmawiałam nie z jednym rodzice jak sobie  z taka sytuacja radzili i był problem bo jednak do 8 roku zycia rodzice mogli wykorzystać urlop opiekuńczy w zwiazku z covidem.

Są różne dzieci jedne bardziej dojrzałe drugie mniej żyjace w swojej bajce... ale to są ciagle dzieci.

mieszkajac w domu czy bloku mogą wydazyć sie różne sytuacje na które nie mamy wpływu, pamietam jak bedac w ciaży waliło do drzwi kilku policjantów + straż pozarna bo gdzies sie paliło nie daleko a ja dymu nie czułam ;/byłam mega wystraszona a co dopiero jak by dzieko było samo w domu?

 

2022-09-22 21:38

Dziecko powinno osiągnąć odpowiedni nie tylko wiek ale i dojrzałość żeby muc zostać samo w domu ale takie jest moje zdanie 

2022-09-20 21:27

Właśnie takie dzieci rozbrykane które mają mnóstwo pomysłów w głowie to bym sie zasanowila dwa razy, żeby takie dziecko zostawić ale rozsądne, grzeczne