Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Chodzenie na palcach

Data utworzenia : 2014-01-25 16:35 | Ostatni komentarz 2022-03-11 23:58

Proud Mommy

9421 Odsłony
56 Komentarze

Kilka dni temu zauważyłam, że moja córka zaczęła podczas chodu stawać na palce (ma niespełna 17 miesięcy). Bywa to sporadycznie, ale jednak się zdarza. Raz, że wygląda to komicznie, gdy idzie normalnie i nagle chodzi jak baletnica, a dwa, że nie jest do końca bezpieczne, bo potrafi się zaczepić i upaść. Rehabilitacja została przerwana jakiś czas temu i teraz zastanawiam się, czy nie powinnam skonsultować tego z lekarzem. A może nie ma powodów do paniki?

2014-01-28 15:33

Proud Mommy Mateusz ma 18 miesięcy i też czasami ni z tego ni z owego chodzi na paluszkach, Myślę, że to raczej rodzaj wygłupiania się. Jeśli jednak bardzo się tym przejmujesz to obserwuj córeczkę i za jakiś czas podpytaj lekarza. Zawsze to lepiej niż samemu się stresować snując domysły.

2014-01-27 19:29

Tak jak pisałam ja słyszałam że do dwóch,a nawet i troszkę dłużej może sie to zdarzać u dziecka

2014-01-27 16:43

Kaja, bo normalne jest to u dziecka, które dopiero uczy się chodzić. Ale nie wiem, jak to się ma do dziecka, które śmiga już kilka miesięcy i nagle zaczyna chodzić jak na szpilkach.

2014-01-27 13:41

mój synek ma roczek i też czasami staje na paluszki (ale nie jak baletnica tylko tak normalnie jakby "na obcasie") jak go prowadzam, ale zazwyczaj dzieje się to jak chce coś zobaczyć do czego nie sięga. Także wydaje mi się to normalne akurat u niego. Naturalne takie. Nie zdarza mu się to ciągle więc nie pytałam o to lekarza.

2014-01-26 12:40

Moja 4latka chodzi dokładnie w taki sposób - na paluszkach! Stopy na wysklepione prawidłowo. No ale tak chodził mój tato, mój brat i siostra więc to w pewien sposób może być uwarunkowane genetycznie.

2014-01-26 09:24

Ja słyszałam,że do drugiego roku życia może czasem chodzić na palcach,właśnie jak baletnica i wiąże się to z nauką chodzenia i szukaniu najlepszej pozycji w chodzeniu. Piszesz że zdarza się to sporadycznie więc wydaje mi się że nic złego się nie dzieje. Ale wiadomo dla własnego spokoju możesz to skonsultować,najlepiej z pediatrą albo ortopedą.

2014-01-25 21:26

U nas sporadycznie również chodzi na paluszkach, jednak zazwyczaj jak jest teściowa często mówi że ciocia tak chodziła i zauważyłam że mała jak by specjalnie chciała zwrócić na to uwagę, za tydzień wybieramy się do ortopedy więc zapytam;-)

2014-01-25 17:26

Musisz obserwowac mala i zwracac jej uwage podejdz do malej i postaw stope normalnie. Nie chce Cir straszyc ale jak będzie tak chodzić czesciej idź z nia do pediatry. Lekarz powinien dac ponownie skierowanie na rehabilitacje. Taki przypadek miała moja kplezanka tylko ze dziecko stawalo na palcach jak uczylo sie chodzic jak juz chodzila tez stawala na palcach. Dziecko mialo ponowna rehabilitacje troche pomogło, teraz to rodzice musza jej pilnowac i tlumaczyc ze tak nie wolno chodzic. Ja bym nie zwlekala.