Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kiedy do pracy?

Data utworzenia : 2019-03-19 10:23 | Ostatni komentarz 2020-03-31 23:51

Ania55

3453 Odsłony
98 Komentarze

Dziewczyny kiedy wracalyscie do pracy? Jak dziecko ma rok czy bylyscie może dłużej przy swoich dzieciach?

2019-05-25 23:35

Ja właśnie chcę po roku wrócić do pracy myślę że to będzie idealny czas

2019-05-09 20:53

A ja wam powiem dziewczyny ze nie wyobrażam sobie dać dziecka do żłobka będzie mi bardzo ciężko bo kto się lepiej zajmie dzieckiem jak nie rodzice . Ale niestety nie będę miała pomocy bo każdy pracuje więc nie zostawię dziecka . Zastanawiałam się czy nie lepiej będzie wynająć nianie . Z drugiej strony sama nie wiem czy to na pewno dobry pomysł . Mój pracuje na 3zm ja mam pracę od 10-18 i nie wiem czy chciałabym zostawiać dziecko na cały dzień. Koleżanką z pracy mówiła że zima to praktycznie nie widzi dzieci bo jak wraca do już śpią . Chyba że jeszcze się to jakoś dobrze ułoży.

2019-05-08 14:25

Ja wróciłam do pracy po rodzicielskim i po wykorzystaniu zaległego urlopu wypoczynkowego (w sumie jak mała miała 14 miesięcy). Dostała się do żłobka, więc nie było z tym problemu. Ciężko mi ją było zostawiać, ale prawda jest taka, że zaczęła się szybciej rozwijać, więcej "mówić", teraz sama ciągnie do żłobka (2,5 roku), a ja dziękuję, że się dostała, bo nie muszę się o nic martwić :) Oczywiście dużo chorowała w 1 roku uczęszczania, ale to chyba każde dziecko musi przejść.

Konto usunięte

2019-05-08 09:20

Ja miałam wrócić po urlopie macierzyńskim, czyli po roku. Bardzo chciałam wrócić bo brakowało mi pracy. Córkę do żłobka zaczęłam prowadzać miesiąc wcześniej, aby się zaadoptowała. Los jednak miał inne plany i 3 tygodnie przed powrotem do pracy okazało się, że jestem w kolejnej ciąży, więc... nadal siedzę w domu. Ale plan jest taki, że przy drugim dziecku wracam do pracy po roku.

2019-05-07 14:33

Ja wrocilam po skonczeniu urlopu macierzynskiego, ale akurat u mnie moglam liczyc na duza pomoc ze strony mamy.

2019-05-06 16:14

Musisz się zastanowić czy stać was na to żeby zostać w domu czy jednak trzeba wracać do pracy . Ja teraz jestem aktualnie na macierzyńskim i w przyszłym roku około marca będę musiała już wrócić do pracy każde pieniądze się przydadzą a pozwolić sobie żeby zostać w domu nie mogę bo jest kredyt na głowie itd . Wiadomo że bardzo bym chciała zostać z synkiem w domu bo uważam że dziecko powinno być z mamą przynajmniej do 3 roku życia . I smutno mi na pewno będzie ale na razie staram się o tym nie myśleć bo jeszcze mamy trochę czasu żeby pobyć razem :) kolejnego dziecka też nie chce robić tylko dlatego żeby być w domu i mieć płynność finansową bo to nie o to chodzi . To też nie sztuka narobić dzieci i liczyć że dostanie się coś od innych.

2019-05-06 12:01

Ja akurat jestem przykładem mamy po rocznym urlopie powracającą do pracy. Wracam nie dlatego, że muszę ze względów finansowych po prostu taki mam charakter- ze najlepiej się czuję jak się spełniam na wszystkich płaszczyznach- jako żona mama pracująca :) Ale z powrotem jest tak, że to każda mama musi sama podjąć tę decyzję a przede wszystkim obserwować swojego malucha. Powroty są ciężkie zarówno dla mamy jaki i dziecka, do tego dochodzi zupełnie inna organizacja czasu domowego. Zawsze można próbować, a jak się nie uda chociażby dlatego, że np maluch zacznie dużo chorować można wrócić do opcji urlopu wychowawczego :) Wiele mam woli dłużej pozostać w domach i to też fajna opcja :) Musisz na spokojnie przeanalizować za i przeciw, aby podjąć tę decyzję:)

2019-03-31 19:04

Dzięki dziewczyny :) Mama_Gratki wg moich wyliczeń jakiś 6 tydzień, u ginekologa jeszcze nie byłam bo terminy to porażka :/ ale prawie 2 tygodnie bez okresu i pozytywny test