Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Strój na wf w szkole podstawowej

Data utworzenia : 2018-10-17 12:48 | Ostatni komentarz 2023-06-07 14:26

Konto usunięte

2261 Odsłony
49 Komentarze

Czy są jakieś szczególne wymagi w szkołach Waszych dzieci? U nas w tym roku zmieniła się nauczycielka a z nią przyszły nowe wymagania i tak: buty muszą być wiązane (ja akurat uważam, że u 8-latków lepsze są na rzepy, bo dzieci nie związują tak mocno sznurówek, buty się rozwiązują, o wypadek nietrudno), włosy związane, nawet jeśli są tylko do połowy szyi, żadnego logo na spodenkach (spodenki czarne lub granat), żadnych Lewandowskich ani Neymarów na t-shirtach. Zaznaczam, że chodzi o dzieci w wieku 7 - 10 lat i ten ascetyzm wydaje mi się przesadą.

Konto usunięte

2018-10-18 12:09

Mama rzeczywiście. Kompletnie wyleciało mi to z głowy. U nas w podstawówce dziewczynka uszkodziła oko koleżance, ponieważ miała bardzo długie paznokcie. To powinno być brane pod uwagę od podstawówki do liceum przynajmniej. Zwłaszcza, że teraz mamy dobę żelowych pazurów również u młodych dziewczyn. Uroda urodą, ale bezpieczeństwo to podstawa.

Konto usunięte

2018-10-18 11:16

Na temat stroju dziewczyny napisały już chyba wszystko. Ale ja dodam inne wymogi, które u nas obowiązują i uważam, że są sensowne, a niestey nie zawsze przestrzegane. Po pierwsze, dzieczwynki mają zakaz noszenia biżuterii. Kiedyś dziewczynka zahaczyła kolczykiem o siatkę i rozerwała ucho. Jak dziewczynki mają pierścionki to mają problem z odbijaniem piłki. Czasem też można komuś wyrządzić krzywdę hacząc kogoś w czasie np gier zespołowych. Po drugie chyba na każdej sali gimnastycznej są parapety / obudowane grzejniki i na nich siadają dzieci - u nas jest zakaz. bo kiedyś dzieci spadały z nich i np łamały ręce lub nogi

Konto usunięte

2018-10-18 09:44

Zetka, dodam jeszcze jakość materiału. Najlepiej, żeby ubrania były w 100 % bawełniane, ponieważ skóra dziecka może oddychać i mniej się poci. Ważne jest również to, by ubrania nie krępowały ruchów i nie obciskały oraz nie były zbyt luźne, w które można się zaplątać wykonując ćwiczenia. Dużo jest mostków, podskoków itp. dlatego dzieci mogą czuć się skrępowane gdy podkoszulek lata we wszystkie strony. Podobnie ze spodenkami - nie za luźne i nie za ciasne w pasie. Jesień i wiosna sprzyjają prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego na zewnątrz. Jednak jak wiadomo - poranki bywają chłodne,, natomiast nauczyciele lekceważą czasami zdrowie i pomimo niskiej temperatury wymagają założenia stroju. Tak więc najlepiej zaopatrzyć pociechę w dodatkowe spodnie dresowe ze zwężającą się nogawką - żeby nie zahaczyć butem podczas biegu - oraz zwykłą białą bluzkę bawełnianą z długim rękawem albo bluzę do przyrzucenia. Jeśli dziecko ma problemy ze zdrowiem to piszcie zwolnienia z wychowania fizycznego prowadzonego na zewnątrz. Ja miałam problemy z nerkami jako dziecko i bardzo tego pilnowałam. Po prostu informowałam nauczyciela, że nie mogę narażać się na powikłania spowodowane przeziębieniem i przewianiem nerek. Nikt nie zabronił mi siedzieć na ławce w ubraniu zamiast biegać w chłodzie i mgle po całym boisku.

Konto usunięte

2018-10-18 08:58

No wiesz, to ma również swoje plusy. Biale koszulki są najtańsze. Poza tym wszystkie dzieci sa takie same i nie ma porównywania,ze jedno dziecko ma firmową koszulkę, drugie już nie. I dzięki temu zarówno biedniejsze jak i bogatsze dzieci wyglądają tak samo. W szkole zwykle równiez preferuje się jasne podeszwy butów ( dzieki temu guma w butach nie zostawia śladów na podłodze szkolnej) https://perfekcyjnaty.pl/wybrac-stroj-wf-dla-dziecka/ Polecam zwracać bardziej uwagę na materiały, ich jakość. Tak aby ubrania podczas ćwiczeń szybko się nie wyciągnęły.

Konto usunięte

2018-10-17 21:44

Trzeba sposobem - spod lady jak za dawnych czasów ;) może akurat jakaś miła pani odłoży przy następnej dostawie.

2018-10-17 21:01

No u nas nie ma tego sklepu. Pytałam w pepko. Koleżanka mówi że cały czas dowodzą ale ludzie szybko rozbieraja.

Konto usunięte

2018-10-17 15:14

Paulina, rzeczywiście ciężko znaleźć białe t-shirty ;) Chyba jedynym miejscem w jakim ostatnio spotkałam przechodząc obok koszulki to Auchan. Myślę, że niewielki print z mikro logiem nie będzie problemem.

2018-10-17 15:07

U nas jedyne wymogu to biała koszulka czego i tak moje dzieci nie mają haha. Jak narazie ćwiczą na dworze to na długi rękaw a co do miasta jadę to koszulki wyorzedane.