Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jaki nocnik polecacie?

Data utworzenia : 2018-09-29 10:53 | Ostatni komentarz 2021-10-27 00:08

karolina213

6045 Odsłony
97 Komentarze

Jak w tytule jaki nocnik polecacie? Ostatnio dowiedziałam się, ze dziecko powinno się uczyć korzystać z nocnika jak tylko zacznie samodzielnie siedzieć, mój już ma 11 miesięcy i chciałam mu kupić nocnik, ale jest tyle rodzai, ze sama nie wiem. Jakie nocniki u was się sprawdziły : klasyczne, grające, takie jak krzesełka czy jeszcze jakieś inne?

2018-11-16 22:15

moja ma prawie 20 mcy i nie chce sikac na nocnik, wie do czego nocnik służy a i tak sika na podłogę, moczy ręce i cieszy się że ręce są mokre:)) po jakim czasie wasze maluchy załapały ? ja myślę żeby odpuścić i probować bliżej 2 roku życia

2018-11-01 21:45

Jeśli chodzi o chłopców to rzeczywiście lepiej sadzać na odwrót lub już kupując nocnik zwrócić uwagę żeby miał wyższy przód ;)

2018-11-01 13:36

Tak ja dziewczyny piszą polecam najzwyklejszy nocnik bez udziwnień ;) Ja sadzałam synka na nocnik w okolicach roku, bardziej dla zabawy i przyzwyczajenia go ;) Taka mala rada, chłopców polecam sadzań na nocniku na odwrót, nie mamy wtedy niespodzianek ;)

Konto usunięte

2018-10-10 19:59

Czasami zaczynamy sadzać dziecko bardzo wcześnie - tuż po spaniu, po jedzeniu, po zabawie. Jeśli maluch zrobi siku tam gdzie powinien, to uważamy to za sukces. Jednak z badań wynika, że dzieci bezwiednie robią siku nawet do 2 roku życia. Dopiero miedzy 2 a 3 rokiem życia zaczynają świadomie kontrolować swoje potrzeby. Jestem przeciwniczką udziwnień w nocnikach. Stawiam na najzwyklejsze, klasyczne nocniki z kolorowym akcentem. Zawsze można upiększyć nocnik naklejając piękną nalepkę za zrobienie siku na nocniku. Jest to nie tylko nagroda dla dziecka, ale też dodatkowa motywacja do sygnalizowania swojej potrzeby.

2018-10-01 15:51

Ja również nie polecam grających nocników, u mojej kuzynki syn tak się wystraszył tego dźwięku, że już za nic nie usiadł na nocnik. Nauczył się dopiero korzystania z toalety z nakładką, gdy miał ponad 3 lata, także bardzo późno został odpieluchowany. Ja natomiast dla córki kupiłam zwykły nocnik, dużo jej tłumaczyłam, puszczałam filmiki jak dzieci załatwiają się na nocniku, nauka nie trwała długo, ale również bardzo późno zaczęłam przyzwyczajać córkę do nocnika, bo dopiero gdy miała 2 lata. Teraz przy synku myślę, że gdy skończy rok, zacznie chodzić, to już wtedy zacznę go uczyć załatwiania na nocnik.

2018-10-01 15:32

Teraz co raz częściej słyszę, żeby sądząc dzieci na nocnik jak tylko zaczną siadać. Jest to związane z tym żeby dziecku pokazywać że coś jest w nocniku a wcześniej tego nie było. Chodzi o to by dziecko już się uczyło dzie robić siku. Najlepsze nocniki to te nie gracaje bo dziecko może się tylko niepotrzebnie wystraszyc.

Konto usunięte

2018-09-30 15:56

ja wybiorę zwykły, klasyczny bez dźwięków. Jeśli będzie grał i świecił to może odwracać uwagę dziecka od najważniejszego i nie spełni swojej roli.

2018-09-29 21:57

Ja polecam zwykły najzwyklejszy nocnik - możesz z dzieckiem iść do sklepu i jeśli dziecko jest większe to może wybrać kolor nocnika, ale przede wszystkim tłumacz dziecku po co go kupujecie i do czego będzie służył. Dziecko powinno wiedzieć, że nocnik to poważna sprawa, a nie kolejna grająca zabawka.