Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jakie tłuste dziecko!

Data utworzenia : 2018-08-03 14:39 | Ostatni komentarz 2021-05-10 10:35

J.Swierczewska

6410 Odsłony
106 Komentarze

Witajcie mamy. Córka 10 sierpnia skończy 15 miesięcy i waży 12.5 kg. Urodziła się drobna - 2900 kg. Dziś już drobna wcale nie jest, ale nie o to w tym chodzi. Byliśmy dziś na szczepieniu i wszystkie pielęgniarki komentowały wygląd i wagę mojego dziecka. Lekarz stwierdziła że mam "wielkie" dziecko, zaś pielęgniarka powiedziała "ale macie tłuste dziecko". Akurat na szczepieniu był z nami tata Łucji i zakończył głupie teksty swoim zdaniem "a dla mnie to ona mogła by jeszcze przytyc bo jest chudziutka jak nie wiem". Wiadomo każde dziecko jest tyczka, ma swoje prawa a na wagę w tym wieku patrzy się z przymrużeniem oka. I tutaj jest moje pytanie - spotkalyscie się z komentarzem że wasze dziecko jest "tłuste" albo jest "patyczakiem"? Ile wasze dzieci ważą/ważyły w wieku 15 miesiecy?

2018-08-06 21:55

Łucja ma teraz 80 cm.

2018-08-06 21:11

Świder zewka to ile ona ma wzrostu?

2018-08-06 20:19

Ojciec wysoki... 186 robi swoje. Może poszła w tamtą rodzinę z wzrostem bo wszyscy tam wysocy. Ale waga... Heh chyba też w tamtą rodzinę bo dziadkowie maja się czym pochwalić. ;)

2018-08-06 19:57

To wysoka tez jest. Skoro wzrost ma na 90 centylu, to też już dużo do końca siatki nie brakuje, w iec może różnica nie taka duża :)

2018-08-06 19:51

Ze wzrostem jest na 90 centylu a z wagą poza siatka... Także podobno ma "duża otyłość".

2018-08-06 18:04

Skoro jest taka ruchliwa, to napewno szybko ''się wyciągnie'' i nie masz się czym martwić :). Wiele dzieci ma najpierw więcej ciałka, a potem jak się już dużo ruszają, t o tracą nadmiar. A sprawdzałaś na jakim jest centylu z wagą i wzrostem?

2018-08-06 17:21

Moja córka biega od 12 MSC. Życia. Ciężko za nią nadążyć na spacerach. :P

2018-08-06 16:46

Ja bym wogóle się nie martwiła częstym karmieniem piersią. Mój synek potrzebował w nocy pociumkać nawet co 45 min spałam z nim i przed sen sam trafiał do piersi. To dla niego środek na uspokojenie. Był pulchny do czasu. W dzień z karmieniem było różnie. Wszyscy mnie straszyli jak go odstawienie ale przyszła na to pora i nie było nawet awantury trzy dni spał z tatą trochę pierwszej nocy pomarudził. Jedna lekarka mi powiedziała że tłuszcz z mleka łatwo schodzi i nie można piersią przekarmić . Twoja córeczka jeśli jeszcze nie biega to zaraz zacznie i za pół roku będzie nie dopoznania. Po odstawieniu piersi ciągle się martwiłam czy maluchowi czegoś nie brakuję z pożywienia nie podawałam mm. Karmienie to ogromny komfort że dziecko zjada to czego najbardziej potrzebuję.