Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jakie tłuste dziecko!

Data utworzenia : 2018-08-03 14:39 | Ostatni komentarz 2021-05-10 10:35

J.Swierczewska

6402 Odsłony
106 Komentarze

Witajcie mamy. Córka 10 sierpnia skończy 15 miesięcy i waży 12.5 kg. Urodziła się drobna - 2900 kg. Dziś już drobna wcale nie jest, ale nie o to w tym chodzi. Byliśmy dziś na szczepieniu i wszystkie pielęgniarki komentowały wygląd i wagę mojego dziecka. Lekarz stwierdziła że mam "wielkie" dziecko, zaś pielęgniarka powiedziała "ale macie tłuste dziecko". Akurat na szczepieniu był z nami tata Łucji i zakończył głupie teksty swoim zdaniem "a dla mnie to ona mogła by jeszcze przytyc bo jest chudziutka jak nie wiem". Wiadomo każde dziecko jest tyczka, ma swoje prawa a na wagę w tym wieku patrzy się z przymrużeniem oka. I tutaj jest moje pytanie - spotkalyscie się z komentarzem że wasze dziecko jest "tłuste" albo jest "patyczakiem"? Ile wasze dzieci ważą/ważyły w wieku 15 miesiecy?

2018-08-05 14:48

Tu juz nie chodzi o wagę dziecka, ale moim zdaniem to zdecydowanie za dużo, żeby ponad roczne dziecko kilkanaście razy na dzien plus kilka razy w nocy przychodziło i domagało się cyca. To przecież noworodek często aż tyle razy się nie domaga. Będziesz później miała problem, zeby ja odstawić, a i w nocy się męczysz, bo córa domaga się tyle razy nie z głodu tylko z przyzwyczajenia. Obciąża się też układ pokarmowy dziecka, b o w zasadzie cały czas coś trawi. W tym wieku między posiłkami dziecko powinno jednak pić wodę. Moja 14 miesięczna córa dostaje mleko z piersi o określonych porach - 3 razy dziennie i czasami raz w nocy i jakoś sobie nie wyobrażam, z eby co chwile mnie szarpała za dekolt, szczególnie jak jesteśmy poza domem.

2018-08-05 12:14

Moja córka bardzo lubi cycac. Praktycznie kilkanaście razy dziennie pochodzi do cyca żeby się napic. Wszyscy mówią że to sprawa tego, że je już nornalne posiłki i do tego tyle cyca - w nocy też wstaje 3-4 razy na pierś.

2018-08-05 11:45

Świerczewska ciekawe co by powiedziały jak by zobaczyły mojego 10 miesięcznego synka który waży 13 kg :D ( karmiony piersią ;))))) Jak dla mnie to twoja córeczka wygląda jak normalne zdrowe dziecko ;) i na pewno nie jest gruba :)

2018-08-04 14:16

Moja Zuza była zawsze pulpit a teraz jest najszczuplejsza w swoim roczniku

2018-08-04 13:00

Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mi tak dziecko komentował. Sama też nie komentuje, bo nigdy nie zna się dokładnie sytuacji. Moja córa jako niemowlę była pysiunia, potem szybko wszystko zgubiła i jest bardzo szczuplutka. Jasne, że trzeba trzymać rękę na pulsie, uważać, ale bez przesady. Porównywanie wagi też nie bardzo ma sens, bo wpływa na to wiele czynników. Moja ma 2 lata i 8 miesięcy i waży 12 kg, więc idąc tym tokiem, Twoja za gruba,a moja za chuda :) Natomiast ani Twoja córa na tłustą nie wygląda, ani moja na za chudą. 80 cm to sporo w tym wieku, także na pewno waga też będzie wyższa niż u dzieci mających 70 cm. Po roku waga zdecydowanie jej zwolni, zobaczysz :)

2018-08-04 10:23

Więc taka na budowę . Ważne żebyś Ty trzymała rękę na pulsie . Moja szwagierka dzieci daje pod opiekę babci która karmi je kluchami , makaronami , naleśnikami , ciastami i cała masa innych węglowodanów i dziewczyny mają nadwagę i jedza tyle co dorosły człowiek .... Rodzice lubią jak małe jedzą i ok nie moja ani męża sprawa :)

2018-08-04 07:42

Teraz zmieniłam jej jeszcze trochę dietę - owoce do 12 a przekąski to chrupki kukurydziane albo warzywa, teraz na działce sezon na pomidory i ogórki i na szczęście mała je uwielbia więc z tym problemu nie ma. ;)

2018-08-03 21:36

Ja nawet bym nie powiedziała że tyle waży. Jest duża ale nie gruba.