Noworodek i niemowlę (784 Wątki)

Pierwsze buty...

Data utworzenia : 2017-07-15 14:18 | Ostatni komentarz 2019-02-28 19:22

olka00

2732 Odsłony
65 Komentarze

Witam, Chcialabym zasiegnac informacji od was, doswiadczonych mam na temat pierwszych butow z tym ze chcialabym konkretne propozycje /linki/zdjecia poniewaz podstawowe informacje czytalam na necie ale moze ktoras z was ma jakies swoje sprawdzone typy. Jestesmy na etapie wstawania na nogi ale jeszcze dupcia sie kolysze, gdy patrze na swoja 9,5miesieczna core jak wciaz i wciaz wstaje zaczelam zastanawiac sie nad pierwszymi butami . W domu niech chodzi boso bo to ponoc najzdrowsze ale juz niedlugo bedie chciala chodzic na zewnatrz. Wiec pytanie jakie powinny byc pierwsze buty ? Zwazywszy na to ze mamy lipiec. Sportowe ? Typu trampki ? Ze skory ? Doradzcie :)

2018-10-12 19:55

Agnieszko podziel się stylizacją malucha :) Ja chociaż tuż przed porodem jestem, to zastanawiam się w co ubiorę mojego synka. Nie wiem czy stawiać na tradycję czy też nowoczesność. Jest tyle wzorów i kompletów, że naprawdę ciężko coś konkretnego wybrać.

Konto usunięte

2018-10-12 16:10

Agnieszko, kupiłaś? W czym był Mały?

2018-10-12 16:01

Ela wiem, że są takie grupy sporo rzeczy dla synka w ten sposób kupiłam i sporo zaoszczędziłam i również o niechodki się pytałam, ale tu odzew był kiepski, zresztą to już nieaktualne bo my już po chrzcinach :)

2018-10-12 13:02

Ważne by sprawdzić czy buciki są z dobrego materiału wykonane. Jestem troszkę sceptycznie nastawiona do zakupów w internecie jeśli nie znam marki. Jednak grunt by omijać szerokim łukiem tanią chińszczyznę, która czasami posiada bardzo szkodliwe substancje. Agnieszko, jeśli potrzebujesz na jedno wyjście to można pogrzebać na forach z facebooka. Jest bardzo dużo grup mam, które sprzedają na bazarkach facebookowych ubranka. Szukaj grup " sprzedam, kupię, oddam, mamy / dzieci / bazarek / i miasto" może akurat uda Ci się coś wygrzebać ze swojej lokalizacji. Wystarczy w grupie napisać post, że poszukujesz takich butków i same mamy zgłoszą się do Ciebie ze zdjęciami :)

2018-10-11 11:19

W sumie to kupuję w sklepach typowo dziecięcych, tam jest zazwyczaj największy wybór.

Konto usunięte

2018-09-25 15:17

Agnieszko: ebay, amazon, aliexpress :) zależy ile masz czasu na zakup

2018-09-25 11:06

Czasami fajne buciki można znaleźć w różnych "Światach Dziecka", nie w żadnych sieciówkach, często mają tam polskie produkty, niespotykane w innych sklepach. Warto poszukać swojej okolicy takich sklepów dziecięcych.

2018-09-25 08:52

A ja bym chciała tylko na chrzest eleganckie niechodki synek ma fajny czarny smoking i takie eleganckie buciki byłyby takim fajnym dopełnieniem. Na allegro kiepsko na olx też, nie wiem gdzie szukać, może ktoś podpowie?

2018-08-29 20:49

magros, dziękuję za opinię.

2018-08-29 08:43

emmkao, mogę się wypowiedzieć o sandałkach, bo już drugi sezon mamy właśnie lasockiego i jestem z nich bardzo zadowolona. Niestety córa je dość mocno niszczy, ściera tą skórkę co przy palcach jest. A tak buciki wytrzymałe, wygodne i bardzo ładne.

2018-08-27 13:25

Polecam firmę Norvik. Kupiłem dziecku buty w Stonodze w Piasecznie i są rewelacyjne - wykonane z prawdziwej skóry, dobrze wyprofilowane i bardzo wytrzymałe, a przede wszystkim w rozsądnej cenie.

2018-08-24 10:52

Co sądzicie o butach Lasocki dla dzieci? Kupowalyscie? Jesteście zadowolone?

2018-08-14 18:02

Agn_kaw my pierwsze buty kupowaliśmy jak maluch zaczął chodzić i nie dało rady przymierzyć żadnego zabudowanego. Tak układał stopę że nie byliśmy w stanie wcisnąć a z bosym dzieckiem ciężko na spacer bez wózka. Nas kapcie uratowały chwilę w nich pochodził i już dało radę kupić but. U nas do dziś synek chodzi boso po domu tak polecił ortopeda mamy problem z przywodzeniem przodostopia prawej nogi ale to już inna historia.

2018-08-14 15:00

Hm szczerze pierwszy raz się z tym spotykam aby dziecko przyzwyczajać do buta który i tak nie będzie docelowym, trochę jak naciągactwo. Każdy but układa się inaczej i inaczej pracuje więc myślę że trochę to mija się z celem tak na chłopski rozum ;) Tym bardziej że jeśli dziecko już butów potrzebuje to właśnie najlepiej zakładać je tylko wtedy gdy jest to niezbędne. Jak najwięcej najlepiej boso lub w skarpetkach, my kupowalismy buty i szliśmy na krótki spacer aby zobaczyć czy nic się nie dzieje i żeby się ułożyły. Myślę że to w zupełności wystarczy. Jak moje dzieci były w wieku noworodkowym to butów im w ogóle nie zakladalam, mała stopka musi mieć swobodę żeby pracować i ćwiczyć wszystkie miesnie, dodatkowo dziecko przez dotyk poznaje siebie, wklada stopki do buzi albo po prostu za nie chwyta w późniejszym czasie. Dlatego dla mnie niechodki zakładane regularnie tylko dla wyglądu to kiepska sprawa.

2018-08-14 10:12

Zauwazyłam,ze wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli dziecko szybko rośnie to nie ma sensu kupować mu porządnego obuwia. I kupują tanie buty od nieznanych producentów.. Nie jest to dobre.Buty dla malucha również powinny być wygodne i dopasowane. Szczególnie, że stopa dziecka rozwija sie i niewygodne obuwie może ten rozwój zaburzyć.... Poza tym buty powinny być komfortowe przy nauce chodzenia. Jeśli chcecie kupić buciki dla malucha taniej, proponowałabym zajrzec sobie do sklepu cozyshoes.pl: https://www.cozyshoes.pl/ Aktualnie w sklepie mają promocje na wiele porzadnych modeli bucików dla dzieci od dobrych producentów.

2018-08-13 12:24

Buty dziecięce od rozmiaru 35 o ile pamiętam dostaniesz w Deichmannie, tu masz linka https://www.deichmann.com/PL/pl/shop/dzieciece/buty-dzieciece.cat do ich sklepu internetowego można zamówić z darmową wysyłką. Ja w sumie od samego początku tam kupuje buty dla swojej rodzinki.