Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Wprowadzanie glutenu

Data utworzenia : 2013-05-25 23:26 | Ostatni komentarz 2020-05-08 22:09

karla.red

28436 Odsłony
113 Komentarze

Witam, Mój malutki niedługo skończy 5 miesięcy. Od kiedy skończył 4 Pani doktor informowała nas o tym iż należy wprowadzić gluten do diety malca aby wyeliminować oraz zapobiegać celiakii. Najlepiej jest karmić piersią i nie wprowadzać w tym samym czasie innych pokarmów (głównie by obserwować reakcje maluszka i być pewnym po czym ta reakcja). Wprowadzanie glutenu powinno trwać 3 miesiące. A wy kiedy wprowadziłyście/zamierzacie wprowadzić gluten do diety maluszka? Jeżeli jesteście już po to jak to zrobiłyście i jakie były reakcje maluchów?

2013-12-26 13:44

Gluten powinie być wprowadzony do diety malca nie wcześniej niż w 5 m. ż a nie później niż do końca 6 m. ż. Zaleca się wprowadzanie glutenu w małych ilościach począwszy np. od pół łyżeczki kaszy many na dzień i stopniowe jego zwiększanie. Wprowadzanie glutenu powinno trwać około 2 miesięcy ( choć również słyszałam o 3 miesiącach ).

2013-12-26 01:16

Ja wprowadzałam gluten podając łyżeczkę kaszki mannej dziennie przez około 2 miesiące ale nie całe ,teraz mała je juz bez ograniczeń.

2013-12-19 07:22

My od jakiś 2 tygodni, wprowadzamy kaszkę i jeżeli chodzi o reakcje małego wszystko było ok może tylko to że przez 2 dni nie mógł się załatwić. Ja podawałam kaszke w ciągu dnia ale to jest może myśl żeby podawać ja właśnie wieczorem, bo te nocne karmienia niedługo mnie wykończą, mam wrażenie że od ok 2 tyg Jasiek jest ciągle głodny a ja ciągle mam przy sobie przyssawkę. Na początku podawałam 1 łyżeczkę, kaszki teraz już podaję 2 . Teraz już wprowadziliśmy jabłuszko i też wszystko jest ok.

2013-12-17 22:18

Od wczoraj podaje wieczorem synkowi kaszke manne z hippa, tylko pare lyzeczek.

2013-12-17 18:00

Od początku 5 miesiąca gotuję normalną kaszę mannę na wodzie i dodaję do obiadku. Kaszek błyskawicznych moja córa nie lubi, a owoce je normalne, słoiczkowych nie lubi, więc miałam wyboru i musiałam do obiadku dodawać.

2013-09-10 18:24

Ja tak jak Anitka kupiłam zwykłą kaszkę mannę błyskawiczną, gotowałam ją na wodzie. Dodawałam wymaganą porcyjkę zazwyczaj do deserku. Wyszło tanio i starczyło na długo. Jeśli dziecku nie posmakuje to można kupić gotową kaszkę na mleku modyfikowanym Bobovity lub Nestle. Ekspozycja na gluten powinna trwać pełne 2 miesiące ja jednak nie dotrwałam i Matiś dostawał pełne porcje kaszki glutenowej na kolację może po miesiącu.

2013-09-10 15:51

ja też dodawałam do zupki łyżeczkę kaszki mannej

2013-08-24 15:36

pamiętam, że ja gotowałam zupki, (słoiczków mój mały nie lubiał ) i dodawałam tam kaszkę, było to ok 6 miesiąca, bp karmiłam piersią. Później jak już zaczął pić zwykłe mleko to do dnia dzisiejszego rano i wieczór ciągnie grysik.